Bulgarasi si globulete de nov-dec 07 (202)-2 ANI!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Si eu trebuie sa vad cum fac cu cresele astea... sa mai imi iau si eu timp liber... si sa se mai bata si ei cu alti copii ca s-or fi saturat toata ziua de aceleasi scheme ...Uneori cand sunt obositi ...cecilia zbiara doar cand o atinge frate-su..si raul atunci face si mai si ..si o imita... zici ca e ala de la Aerosmith cum urla el ...si ea se crizeaza si mai si ... si el se uita la ea ca la o ciudata..rade si pleaca... si sunt fazele invers cand ea e fericita ca il vede si vrea sa se joace cu el...si el trece pe langa si ii da un "croseu" si ea pica in fund si o ia dupa el sa il loveasca si ea ...ohhh si cand ma gandesc ca bataile abeau au inceput

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Pretendenti pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

neata!
eu sunt cam pe alaturi, am citit tot, nici nu prea ati scris, dar nu stiu ce sa raspund; ieri am fost plecata si sunt obosita, ce ne-am trezit la 4;

la gradi A a fost dusa/luata de sora mea, nu a vrut sa stea; cel mai nasol e ca a capatat notiunea de 'bate', pe care nu o stie de la noi, a noi nu batem nimic, ieri mi-a zis ca bate mis si mi-a aratat fundul; azi ma duc cu ea si ii spun dinainte sami arate care miss bate...oricum le zic ca nici in gluma sa nu le zica asta...nici nu vreau sa ma gandesc ca si-ar fi luat vreuna la fund;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiiii

ellis eu i-am dat Anei na-na(o palma la pampi) la fundulet o singura data si si acum imi spune, dupa 2 luni! Ma trimit sa-i dau na-na la lupul din capra cu 3 iezi!
ankule am primit alocatia si indemnizatia ieri cu posta!
catus Bafta la eco si te asteptam mai des!
roxxy sa sti ca fiecare evolueaza in ritmul lui. Problema cu comparatul nu-i tocmmai sanatoasa(iti da multe batai de cap) dar e inevitabila!
victo eu cred ca e criza de 2 ani, noi nu mergeme la gradi si tot facem...dar depinde si de copil: la Eni se manifesta la maxi, ar face tot ce nu are voie: ar sta numai pe masa in bucatarie, tipa daca nu-i faci pe plac si... nu asculta cand o pedepsesc! Ana e mai cuminte, dar tot face crize, mai rar ce-i drept!
bianca eu am probleme cu somnul de la pranz... bem apa, facem kk si ne imbracam 1 ora(ma termina), orice ar face numai nani nu... dupa care le pun in pat! si incep sa cante, sa rada, sa se joace ... le mai las 10-15 minute dupa care ma pun pe canapea si ma fac ca dorm... si as mai dureaza inca 15 minute pana adorm si ele. am constata durata de adormire e mai lunga in zilele plo
ioase cand nu stau afara! Si primim si noi bucataria tefal... e frumoasa?

o zi frumoasa!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
La multi ani Lixa!!!!!!!!!
Deci eu azi am facut 2 ore jumate pana la birou si sunt plina de nervi
O zi buna

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Neata ...
Pussi si eu i-am primit ieri in sfarsit prin card
Ancoo e greva la metrou???

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Pretendenti pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Daaaaaa de ieri si zici ca e iadul pe pamant ,efectiv se sta pe loc

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare!

Si noi traim din plin crizele varstei de 2 ani . Este de o incapatanare feroce, nu asculta mai nimic din ce-i spunem. cand il strigam ii ia cateva secunde ca sa se uite la noi pt ca el e mereu prea ocupat cu diverse. Mai nou a inceput sa minta. El stie de conceptul de ''nana'' pt ca atunci cand face o prostioara ii spun ca-i dau ''nana'', dar nu am facut niciodata acest lucru (nici macar o palma peste pampers nu i-am dat vreodata). Intr-o zi venise din parc cu taica-sau si cand il dezbraca, Cristi a vazut ca avea o vanataie pe picior si l-a intrebat unde a facut-o, iar el i-a raspuns f f serios ''mami nana tetei (adica Matei)''.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai de ce bati ma copilul?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare!


Bianca, mai stept cu semnatura, sa am intr-adevar ce pune acolo...

Adela, mersi... asa e..vine bb2...sper...

Roxxy, tare scumpici... cred ca e obositor, deja ma pregatesc sufleteste...dar trece si perioada grea...

ma distreaza Ank cu descrierile ei... pai si la noi cand incepe Eric sa strige (ma rog, el se intrece sau se bucura)...aud toti vecinii...nu doar din bloc...

Anca, nasol cu traficul...la voi e dezastru...dar nici de Cluj nu mi-e rusine...

Ellis, urata treaba...bine macar ca cei care vorbesc (copilasii zic) pot sa si spuna ce se intampla..ca astia ca si al meu...n-ar sti sa-mi spuna asa ceva...



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Girls, fiecare cu ce-l doare , recomandati-mi si mie o gradi in cart Aviatiei (e cel mai aproape de mine), zona metrou. Am inteles ca-n primavara se fac inscrierile pt la anu si cum n-am chef de munca stau ingrijorata ca n-am ales gradi si ramane copilu pe din-afara!

Shery +4 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput