Fulgusori(165)Bravo Dienutze&Smaranditza&Rgagapie!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Felicitari,Smarandiza!!! Bine ai venit, bebe Timotei!!!

Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Lacramioara,la fel ca multe dintre celelate fete,sunt constienta ca orice as spune e de prisos...cuvintele chiar nu isi au rostul si nimic nu poate sterge durerea din sufletul tau.
Imi pare nespus de rau ca ai trecut prin asa ceva,nu e drept....
Sunt alaturi de tine cu gandul si inima mea....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Felicitari Dienutze! Bun venit Natalia Oana!!!

Ramonacopot - ce tare ma bucur ca sunteti acasica! si ca Dominic e bine! Si tu pari in forma, of ca tare m-am gandit la voi zilele astea . Si ce grasunel a crescut . Multa sanatate in continuare!
Bine ca acuma mai am o tema pentru doctor. O sa studiez si eu scutecele dupa o vreme, desi sunt aproape sigura ca galbenul ala se transforma in verde. Intreb si pediatrul cu prima ocazir, dar sigur este firesc.

Mihamora - mai e putin de tot, tinem pumnii

Floricik - ce bine ca o ai pe amam ta, te invidiez . Asa as vrea s-o am si eu pe mama aproape...

Laurairina - eu am observat ca de ieri-alaltaieri a inceput sa scada nivelul de hormoni din mine. Parca nu mai sunt asa instabila si sensibila (azi se fac 2 saptamani de la nastere.. si tu esti cam pe acolo...)

Dankutza - multimi de vestile de la Dienutze. Fii si tu putin barbata, nu te mai necaji atata, facandu-ti scenarii peste scenarii. Stii ca asta nu influenteaza felul in care vor merge lucrurile . Noi suntem aici cu tine

Felicitari Smaranditza! Bun venit Timotei!!!
Of, saracutza ce nastere grea. Dar bine ca s-a terminat cu bine.

Ionela - te asteptam acasa cu bebe Mihnea!

Ramonika - multumim de vesti . Imi pare tare rau ca nu ai vesti prea grozave. Dar cu greutatea stai linistita - cand eram ca tine mi-a aproximat si mie doctorul 2.700, apoi cu 2 zile inainte de nastere 2.900 si Iulian a avut 3.100 si a fost super in regula.

Lumi - stiam eu ca esti pe aici... si eu am momente in care nu-mi imaginez cum as putea sa scriu pe forum... dar citesc cu sarguinta. Voi cum sunteti? mai spune-ne cand poti

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov 2009) poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Maine am ultima ecografie inainte de nastere, practic ultimul "tremurici". Sper sa fie totul bine si sa fie dr la datorie chiar daca e greva. CUm ma intorc va scriu.

35+ moi si Cezara Maria
AMR 4+ saptamani pana la intalnirea cu Baby Boom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Laurairina,e greu cu schimbarile hormonale prin care trecem dupa nastere. Incearca sa te relaxezi,totul va fi bine! Cum merge cu rechinasha grasunica?

Monis,chiar nu pot sta fara voi! Tot citesc,dar nu reusesc sa mai postez... Ce mai faceti,cum e Iulian?

Noi suntem bine,Annabelle creste frumos,e mancacioasa si lacoma,sta din ce in ce mai mult treaza,zambeste,are nevoie de atentie si e alintata.Acum,ca am citit postarea RamoneiC despre scaun,am inceput cu paranoia din nou...din pacate e prea tarziu sa mai sun pediatra astazi....
O sa mai intru dupa ce facem baita,nu am mai facut-o la 8.

Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Felicitari Dienutze!!!Bine ai venit Natalia!!!Sa fii sanatoasa si sa ai o viata lunga si frumoasa!!!


Felicitari Smaranditza!!!Bun venit bebe Timotei!!!Sa ai o viata lunga si frumoasa cu multa sanatate!!!





Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 37+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mussica spune:

Buna fetele!!!!
Doamne...am lipsit 2 luni si atatea noutati am gasit la intoarcere de nici nu pot sa tin pasul cu ele!
Felicitari tuturor mamicilor!!!! Si pentru bebi...sa fie frumosi si sanatosi!

Va pup cu drag pe toti!

36 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mussica spune:

Monis,
tocmai ce am rasfoit un pic prin pozele voastre! sunt foarte foarte dragute...iar piticul este minunat. Sa va traiasca!
Iar tu..mi-a placut ce increzatoare ai plecat spre maternitate . sper sa fiu si eu la fel de linistita!

Pup

36 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hai Ofetita! Hai Angel! Hai Rgagapie!

Lumi mi-era dor de tine
Noi suntem asa si asa ... e loc si de mai bine ,dar ne-om descurca noi.Pisicuta mea a inceput sa ceara cadouri.Intreaba pe toata lumea daca are vreun cadou pt ea ,pe taica-su nu mai zic de cate ori ma pune sa il sun sa-i ceara cadou
Ma bucur ca iti place numele pe care l-am ales piticului.
Voi ce faceti?Ce face frumusetea ta?
Acum am citit ca ai zis ceva.

Ramonika ma bucur ca sunt bine Ionela si Mihnea ,ii asteptam cu drag acasa.
Cred ca greutatea fetitei tale e mai mult decat ok ,o sa tinem pumnii saptamana viitoare

Ramona felicitari ca a crescut atat de bine Domi .Cu kk sunt sigura ca e ok ,e normal sa isi schimbe culoarea .Daca ai vreun dubiu cred ca ii poti cere medicului de fam sa iti dea trimitere sa duci o proba la laborator.

Dankutza sunt sigura ca va fi totul bine maine,tinem pumnii.

Mussica ma bucur tare mult ca ne-ai scris,m-am intrebat adesea ce mai faceti.Cum mai sunteti?Situatia voastra e la fel?
Scuze,imi raspunzi doar daca vrei

Laurairina nu ai cum sa fii calma ,vei trece prin multe stari ,iti doresc sa predomine alea bune

Simonette ok,tu stii cel mai bine, sunt convinsa ca e totul bine .


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 37+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

monis - chiar nu prea am incredere cu acupunctura / homeopatia asta. plus ca e cam tarzior, nu mai e loc de intors, lichidul e putin, asta e!

am uitat sa zic de ionela ca are laptic pt. bebe, n-a avut nici o problema cu sanii, nici furia laptelui, e totul ok.



Ramonika si Vladutz

Mergi la inceput