FIV 254

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Hello, ma simt mai bine multumesc de intrebare , acupunctura ma ajuta mult, ma simt mai bine, dorm mai bine , incerc sa ma autoeduc pe cat posibil........incerc sa exclud tot ce ma agita, cafeaua, ceaiul negru, verde, ciocolata (desi nu-mi plac dulciurile) le-am eliminat de tot, incerc sa mananc dimineata, nu-mi lipseste ceaiul seara si dimineata cu miere de albine.
Tot ce mi-a recomandat acupuncturistul, plimbari seara, geamul sta toata ziua deschis......am bufeuri de la Suprefact.
Burta mea arata deja ca o tabla de dart de la injectii si de la acele de la acupunctura.
Joi am ecografia de control, in functuie de rezultat in diminueaza doza de Suprefact la 0,2 si incep Puregonul 200 UI.
De la tine astept vesti cu sufletul la gura, cand te testezi?????
Inca ma gandesc cati embrioni sa trandfer, ma gandeam la tine.....doctorul nostru ne-a indrumat sa facem acelasi lucru, daca e de calitate buna sa transferam doar unu dar noi disperati fiind am zis 2....oricum avem dreptul sa ne razgandim.
Nu stiu ce sa fac.........inca ma gandesc

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica




Dragaica draga multa bafta si sa ai grija de tine si de tabla ta de dartz. Si eu am transferat 2 embrioni cica de buna calitate de 4 celulela 56 de ore de la punctie, asa a considerat dr de aici, oricum erau singurii care i-am avut si uite draga ca unul s-a indragostit si a ramas la mine in burtica.
Eu asa am considerat daca-s doi cresc sansele, imi doream gemeni, dar oricum ne mai gandim si la retur ca tot ne-a placut meciul din tur.
Bafta si vant bun in pupa!!!!!!
Ia si niste flori tropicale, ceva craciunite ca aici e plin de tufe cu frunze rosii, ca la tune cred ca a venit vremea de stat la cald la gura focului!!!

te pup



castelana fericita 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Fetelor va rog mult ajutati-ma cu un raspuns. Progesteronul poate da simptome de sarcina, mai exact sani durerosi si umflati? Oare e de bine? La primul fiv n-am experimentat asa ceva.


_

Cu bobocelul in burtica!

Sper...si cateodata parca mi-e si frica sa mai sper...Dar totusi sper!




Draga mea trebuie sa ai spirit optimist si sa speri ca va fi bine!
raspunsul meu este ca aveam nicte sani umflati cu pompa de la inceput si seara nu puteam dormi, nebunele astea de tzatze gat gata sa ma dea jos din pat. deci e semn bun, nu te speria lasale sa se faca pameloase si Doamne Ajuta sa fie bine!!!!!
bafta!!!!


castelana fericita 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Ingeras, merci mult, iti doresc si tie o pereche ceva la micuta Maya si sa fie cu noroc!!!!! bafta la naturale, la transfer, sa iasa ceva bun de data asta cu ochi sa fie!





castelana fericita 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Kitto, ma duc la Ioana si fac militarie, pana vii tu e ciorba calda-n oale! Vinu rosu e mega bun pt endo, stie baba, da un pahar nu o sticla ca-ti iese prin urechi p'orma si-l prinzi in coada la spate ! Cretisoara e buna pt implantare, deci il bei incepand cu punctia, in perioada de stimulare trage-i cu ceai verde si omega3 pt ovocite bune. Ceaiul il dregi iar cu putin vin rosu sa te matolesti si sa n-ai emotii ca nu face bine! Si cand te trezesti.... tusti la punctie! Nici nu mai stii de tine! Serios acum, e bun. Pe cat vii de la unguri? Ca sa stiu la ce ora pun intalneala .

Shery +4 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ingeras, bafta muta, sa reziste puiutii de data asta!
Boo, rabdare! Sa vezi ce repede trece timpul!
andrabirni bafta multa maine la punctie!
Fetelor, eu m-am intors de la Budapesta, am trenasferat 2 blastocisti, am congelat 4! Acum astept si ma rog sa fie bine de data asta...
Asa ca Sheri, pana la intalnire poate ne mai adunam cateva sarbatorite, sa te ajutam la organizarea petrecerii!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Sheri draga am facut ieri ET.sa beau de azi ceva vin rosu?chiar e ok?de unde stii?
Inca ceva:parca am o durere surda in burtica,e normal?mentionez ca stau doar in patut.

bafta fetelor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata gagici

hai sa avem o zi buna si fara aglomeratie.


de Craciun vom fi 2 in 1 ....... +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Boo, felicitari pentru puiuti! Sa se prinda bine de tot la mami in burtica! Las ca ai timp de semne si altele! Si eu de la 12 foliculi am plecat si am ajuns la 2 embrioni, iaca ce graviduta-s!
Ingeras, tratamentul nu vrei sa ti-l povestesc la intalneala? Ca-i mult de trancanit si-n functie de dozari, si cum i-mi cunosc organismul, si ce-am mai citit, si ce mi s-a impartasit, stii si tu ca nu e o schema standard care se aplica la orice tipologie, ca d'aia suntem diferite cu toatele! Intalneala e la sf lunii cand vine si Kitta.
Carla, felicitari, blasto puternici si voinici! Mey pe noi ne-a lasat sa facem ce vrem, dar acum depinde unde ai facut. Barem infirmiera care ne plimba cu targa pe holuri ne dadea o gramada de sfaturi competente, asa e la stat, mai ca in recreatie, nu ca la privat!


Girls, repetat valorile, (a 4 zile de la ultima) BHCG = 950, progesteron 213. Nu-i prea mare progest? La Bios val de referinta cica e 16.4 - 49.
Deci nu mai fac progest inj, ca si asa ma dureau rau alea-alea! Asa ca acu stau linistita pana martea viitoare la primul eco!


Shery +4 si inimioara Alesia (30.10.2007)




Sheri, felicitari inca o data!
Nu pot sa astept, maine am ET cu blasto vitrificati, daca supravietuieste vreunul! Zi-mi ce ai facut azi pls (PM).

Fetelor, pt candida am fost la Plafar si mi-am luat ceai de galbenele si mi-am facut spalaturi externe si de asemenea PLANT INTIM, este un gel extraordinar de bun, 100% pe baza de plante. Vi-l recomand cu caldura.

Ingeras, mami de Maya
In curand vom fi 2 in 1...din nou..si va fi bine!
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Felicia, multumesc pt incurajari.Sa-ti stea puiutii la adapostul lui mamii.
Carla, si eu stau in pat...tv, calculator, citesc.Abia astept sa treaca perioada asta.Vreau activitate.
Ai grija de puiut sa stea la mami in burtik 9 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui andrabirni

Drage fivoase, deseara fac pregnylul.Maine am liber la injectii.Yupiii.Marti voi lua numai medrolul si cycloproginova(estrofen).
Bytzi,Carla,Catalina,Buburuza,Boo,Pysy,Dragaica, Alrak,Ingeras,Vanessa,Mirela,Sherita


Andra, Boo, Buburuza, Carla, bafta multa!

Castelana, Felicia

Ingeras, mami de Maya
In curand vom fi 2 in 1...din nou..si va fi bine!
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput