Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (164)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Nimeni in rondul de noapte? Eu nu am somn...neam!
Ma tot gandesc la cezariana asta, oare dupa cate ore am voie sa misc capul? Durerile la cate ore apar, adica urletul dupa calmante? Of, ganduri 1000!
Vad ca puiuta nu misca, doarme! Poate va fi asa cumintica si cand va fi in patutul ei
Ca tot zici de mancarimi, Dankutza, pe mine ma gadila rau burtica, nu sanii, pe perioade.
Katy, bine ai venit acasa cu printesica ta! Sa iti traiasca si sa va aduca bucurii!
Mai bag un episod de dr house, poate adorm in cele din urma...
Pup bebelusii si fetele! Noate buna!

37+ cu Natalia Maria AMR 3 zile sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Katy bine ai revenit acasa impreuna cu printesica ta, imi inchipui cat de fericita esti, acum ai pereche. Cum a reactionat Andrei?

Doris 38+ Matteo ......

poze

AMR 2 SAPTAMANI




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Acum plec la nani. Noapte buna si vise placute.

Doris 38+ Matteo ......

poze

AMR 2 SAPTAMANI




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Tot cea matinala sunt; pt. toata lumea!

_
Magda saptamana 36 cu Liviu-Rares si Iarina 31.01.2006
AMR-ul in scadere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neata si de la mine! Buna cafeluta, Magda!
Pe unde umblati fetelor? Ce fac bebelusii? Ati dormit azi noapte?

De maine sunt mamica de floricica Natalia! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Va pup!

Imi cer scuze, dar deocamdata nu am timp de calculator, asa ca nu am recuperat din urma, dar am zis macar sa intru un minut sa va zic ca suntem bine. Bebe e bine, a inceput sa pape si sa doarma bine si a venit si lapticul

Am pus cateva poze pe Picasa.

Sanatate multa tuturor puiutilor, mamicilor, burticilor si taticilor!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Of, Doamne, Lacramioara, am citit acum mesajul tau. Dumnezeu sa fie alaturi de tine! Cuvintele sunt de prisos...



Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

dienutze,vad ca scrii ca nu stii ce se intimpla la cezariana si cum ca nimeni nu a scris explicit despre ,eu am scris despre cezariana,din experienta mea,care am nascut acum 5 sapt.Am scris acum 2-3 capitole,cred ca mai mult decit explicit,ce si cum,de la intrarea in maternitate pina dupa operatie.Vezi putintel in urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

unombun, merci, am citit, dar nu am gasit exact ce scrisesem eu: cate ore nu misti capul? dupa cat timp incep durerile? dupa cat timp trebuie sa te ridici?

LauraG, ai o minune de printisor! Are niste ochisori superbi! Sa va traiasca si sa va bucure viata!

De maine sunt mamica de floricica Natalia! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

nu ridici capul toata ziua,ca sa fii sigura,parerea mea.ca ei oricum dau din umeri sau cine stie ce zic-ei fiind cadrele medicale.Am avut colege care nu au stiut,nimeni nu au spus si aveau dureri si dupa 7 zile,ca ne-a externat mai tirziu,politica maternitatii..De miscat poti sa-l misti in pat,nprmal.Durerile apar dupa ce se duce efectul anesteziei,la o perioada,dar iti baga ei imediat si continuu calmante.Cind nu mai baga asa mulye si te asezi pe dreapta si pe stinga,doare.Si cind te dai jos,prima oara.Dar cere si tu calmante cite se pot da,ca oamenii te ajuta si iti fac,nu te lasa.
Jos eu m-am dat simbata pe la 19,operata vineri la 10.vorba vine ca m-am dat,ne-au pus in vedere ca e cazul sa ne dam jos si ne-au ajutat la propriu.
Eu lenesa cum sunt,as mai fi stat,e drept,de lene si de somn,nu de durere.Apropos de durere si frica,eu sunt panicoasa de fel,tipul omului care la un control medical intra ultimul,dupa toata clasa,dupa ce ii intreb pe toti,analizez,ma panichez,o iau gindurile la goana,etc.Acum,zau ca nu stiu ce se petrecu,nu m-a durut,le incurajam pe altele,m-am fitiit prin maternitate pe scari de la inceput,am fost alta.A venit vremea maturizarii mele,acum,la aproape 40 ani???Niciodata nu e prea tirziu

Mergi la inceput