Bobocei de sept-oct 2008 (217)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Unde e detectiva noastra, sa-l caute dupa IP?!?!?!!?




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

viitoare sirena


m-ai dat gata, lesin de ris!!!!

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lumiiiiii mai tarziu, e adevarat, dar le citesc si ma ung la suflet

Miruna am hotarat inainte de antibiotic, sa refac analiza la alt laborator . Apoi daca tot asta iese, bagam antibiotic. Dar e bine de intrebat de Biotics Multumesc


Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

ca tot sintem la Dl/Dna Ilici, acum pe bune, voi ati face asa ceva? v-ati urmari sotul pe siteuri, i-ati citi e-mailurile, sms-urile? Ati facut-o vreodata? (moama, ce curioasa sint...)
Eu una, nu. Nu mi-a dat niciodata ocazia sa nu am incredere in el.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Lumi -icei multi de la noi...si noua ne e dor de o intilneala cu hunii..
cu invatatul merge tare prost..incerc sa citesc ..dar nu prea mi-e mintea la invatat..noroc ca a fost maica-mea ceva zile pe la mine ...si am reusit sa mai citesc ceva..dar acum a plecat..si am luat pauza..sper sa se intoarca curind..ca acusi ..acusi ..bat examenele la usa.


Babytza ...sanatate multa soricelului ...despre mine..mmmmmmm..nici nu stiu ca sa zic..ma pregatesc psihologic pentru intoarcerea la job..care se apropie pe zi ce trece

bitza2008 am intarcat-o ca devenise prea agitata..eu incepusem sa beau cafea destul de tare...plus ca stresul e destul de mare la mine..asa ca am ales sa renuntam la tzitzi..
Oricum in ultima vreme sugea destul de putin..mai mult se amagea..Cert e ca o saptamina a tot tinjit dupa tzitzi..si m-am abtinut eroic sa nu ii dau..dar dupa o saptamina a uitat complet.



LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica

ca tot sintem la Dl/Dna Ilici, acum pe bune, voi ati face asa ceva? v-ati urmari sotul pe siteuri, i-ati citi e-mailurile, sms-urile? Ati facut-o vreodata? (moama, ce curioasa sint...)
Eu una, nu. Nu mi-a dat niciodata ocazia sa nu am incredere in el.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Si eu am incredere 100% in al meu sot,dar daca am avea probleme in casnicie si as sti ca el se destainuie pe un forum as citi...
Bineinteles ca as prefera sa-mi zica mie direct daaar as citi! Mailurile si sms-urile nu le-am citit si nu le-as citi niciodata!

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Unde e detectiva noastra, sa-l caute dupa IP?!?!?!!?




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

viitoare sirena


acum chiar avem nevoie de ajutorul ei ....mai ales ca e pentru o cauza nobila !!!

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

eu n-as citi, nici pe forum, nici mailuri, nici sms-uri... eu nici in portofel nu-i umblu, nici el mie sau in geanta. pagina de bobocei e mereu deschisa cand vine acasa, niciodata n-a tras cu ochiul, ma intreaba doar daca poate inchide pagina, daca am salvat sau nu... cred ca sunt semne care sa dea de gandit daca ceva nu e in regula, asta daca nu ti-o spune direct. nu e nevoie sa-l spionez.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Cand sari de bucurie, atentie ca nimeni sa nu-ti ia pamantul de sub picioare. (Stanislaw Jerzy Lec)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

sotul meu stie ca "ma destainui" pe forum, totusi nu cred ca a citit vreodata, sau daca a citit, tot n-a inteles nimic.... (naspa, nu?!)

si ma poate gasi, sigur, dupa IP... (intr-o seara mi-a zis, "auzi, mai lasa-ma cu forumul tau, vrei sa-ti fac urmarire de trafic sa vedem cat timp petreci acolo pe net?!")

la capitolul soacra, nu ma bag cu voi la concurs Sau ma rog, ma bag cu cine isi mai stie soacra de 20 de ani dar n-o cunoaste deloc.

Am fost cu Raducu la doctor, are laringita. Deocamdata e bine, zice ea... mergem pe naturiste, aerosoli cu legume si fructe si homeopate.
Plus antitermice, desigur, ca azi noapte puteam sa fac omleta pe el.


In ceea ce priveste ce a spus babymom despre casnicie, jos palaria, subscriu.
Pana la un punct.
Acela in care nu esti sigura ca nu le faci / face / va face un rau copiilor tai. Cum hotarasti cat rau sa indure copiii tai, numai pentru a avea un tata, sau numai pentru ca tu ai votat "pana la moarte".
Sau ma rog, de aceea copiii ne cearta orice am face, si deseori ne intreaba acuzator... eu te-am pus sa ma faci???!!!
Am auzit intrebarea si la copiii rebeli din familii perfect normale...


Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza
Miruna am hotarat inainte de antibiotic, sa refac analiza la alt laborator . Apoi daca tot asta iese, bagam antibiotic. Dar e bine de intrebat de Biotics Multumesc

Babytza, bine te-ai gandit sa refaci analiza. Asta era si sugestia mea, pt. ca:
1. E.coli e o bacterie care se gaseste in fecale, (fara sa fie neparat patogena), asa ca se poate ca proba recoltata sa fie contaminata - fie la recoltare, fie ulterior, prin manipulare, acasa sau la laborator;

2. infectie urinara fara febra nu prea se poate (decat in cazuri extrem de rare); singura infectie urinara care merge fara febra e cistita, care la sexul masc. e foarte rara (din cauza uretrei mai lungi), dar care merge cu alte simptome mai zgomotoase: disurie, usturimi, tenesme vezicale, etc.

Inapetenta poate fi semn de infectie urinara, dar, cum spuneam, ar trebui sa aiba si febra sau alte simptome (insuficienta procesului de crestere, iritabilitate, facies suferind, paloare, miros neplacut al urinii, urinari prea dese/prea rare). Daca refaci analiza ar fi bine sa ceri sa-ti faca si determinarea tulpinii de E. coli, adica sa vada daca e vorba de o tulpina uropatogena.

Uroculura pozitiva inseamna >100.000 colonii/ml urina.
De obicei, daca examenul sumar de urina e "curat" nu se mai recomanda si urocultura. Daca e infectie urinara apar modificari chiar si la ESU.

Indiferent ce antibiotic ii dai, in timpul antibioterapiei e foarte indicat sa-i asociezi Biotics, pt. ca antibioticul distruge/dezechilibreaza flora sprofita intestinala.


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Sotul meu nu este sigur, lui nici nu ii place la calc., se enerveaza foarte repede si calc. meu sta vesnic deschis pe forum, el doar isi mai verifica mail-ul din cand in cand......mai ma intreba pe mine ce inseamna anumite emoticonuri..... deci, in concluzie, cine este?? sau al cui este???.....

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput