Albinutze de Mai-Iunie 2009(36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Coralia76, abia acum am observat ca fetita ta, Andreea, e colega de colectie cu fina mea, Elise Stefania (fata CristineiN.). Umblam pe la voi prin colectie, ca sa-mi vina ceva idei pentru ziua finei care se apropie.
Si pentru ca maine e ziua fetitei, ii urez de azi LA MULTI ANI, sa fie sanatoasa, cuminte si ascultatoare.
Te rog sa-mi spui si mie cam ce cadouri primeste, poate imi fac vreo idee ce-si doresc fetitele de 4 ani. Noi mai avem mult pana acolo.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

mai este nevoie de doar 2000 de euro
pentru operatia ALINEI IN GERMANIA
haideti sa salvam o viata!

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

va asteptam si la umanitare

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Sarmisa, pfuiiii... ce i-as fi zis eu de noroc la dr ta!
Schimb-o!!
Trebuia sa-i spui ca vrei sa il alapezi pana la 3 ani
Despre fontanela nu stiu ce sa spun. Da o cautare si pe site, sigur s-a mai discutat.
Daca te consoleaza, al meu se scoala de minim 6 ori pe noapte.
Despre sot, sa stii ca aceste sentimente sunt pe fondul oboselii si stresului. Roaga pe cineva sa te ajute cu copiii si sa poti iesi singura o ora sa te recreezi, sau cu sotul si mai bine:)

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Sarmisa , intai de toate un si o ca sa mai treaca din suparare! Mai incearca cardul dupa ora 16 ca este posibil sa intre banutii si dupa ora asta! Ma mira faptul ca la voi in BV intra asa de repede,,pe la Sibiu, in jur de 20 se intampla minunea!

In alta ordine de idei, referitor la bebe puiul cel mic,zic eu ca nu ai de ce sa cedezi. In primul rand, trebuie sa te gandesti pozitiv si sa nu faci pasul spre "cedatul nervos" de care tot spui. Ai dreptate in ceea ce spui cu ridicatul lui bebe la varsta asta, dar dincolo de facptul ca fiecare copil are propriul sa ritm de crestere si dezvoltare..poate are nevoie de niste ore de gimnastica. Si lui Razvi al meu ii este aproape inchisa frontanela si nu cred ca este un lucru rau.

Despre Dr, sunt si eu de acord cu tine ca trebuie sa-l schimbi...in Brasov eu am cunoscut un Dr pediatru foarte ok la Clinica Eva unde am nascut eu. Mi-a placut mult de el pentru ca sta f mult sa discute cu tine, are rabdare sa-ti raspunda la toate intrebarile si mi-a dat nr de tel personal si m-a rugat sa-l sun zi de zi de la ora 7-23 daca apare vreo problema, Se numeste DR Baciu, il gasesti la Eva si consultatia costa 70 ron. Daca vrei sa discuti cu el inainte, iti dau pe PM nr lui de mobil sa il suni...

Cu sotul, nu stiu ce sfat sa-ti dau...gamdeste-te ce te-a atras la el atunci cand te-ai indragostit de el si indragosteste-te a doua oara! www.eva.ro/dragoste/relatii/indragosteste-te-face-bine-la-sanatate-articol-7336.html" target="_blank">Indragosteste-te, face bine la sanatate!

Pupici!

AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Felicitari pentru toti dintisorii din stup...se vede ca am lipsit asa mult
ana micu da da n-ai gusturi releRazvanel e mai modest si cred ca are mai multe sanse de castig
srmisa ia calmeaza te tu incet incet si consulta alt pediatru ca sa stai linistita ca mie nu prea imi suna bine ce scrisesi tu acolo(asta in ceea ce te priveste pe tine ca BB sunt convinsa ca e bine).Eu stiu ca fontanela se inchide intre 3luni si 2 ani asa ca ,din punctul asta de vedere ,nu cred ca e vreo problema.Iar de sot eu cred ca il mai iubesti inca dar esti epuizata din cauza stresului si nu-ti mai dai seama

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

buna,dragutelor!

la fii'mea ii place la nebunie piersica,azi nu am putut-o satura!A primit cadou de taica sau plusuri de la disney si pe fifi(am mai taiat de pe lista pt craciun,inlocuim cu altceva)Acum nu mai poate de somn k doar s-a trezit dupa 10min si are un nerv de mananca tot ce prinde in mana
ioana:ms de reteta suna bn dar e cam mult de lucru pe ea
imi pare rau ca sara si-a schimbat obiceiul
cris:din fata casei,nu?felicitari pt kk mirunei!
ioana:dragute jucarioare,eu i-am luat pe prietenii lui winnie the pooh din cauciuc si asa roade si uneori mai piuie asa se sperie
cosminica:si mi-e o lene sa gatesc...
coraly:eu i-am dat aseara cereale si nu se mai trezeste ca de obicei se poate sa fie mai bn cu diversificarea,eu nu as crede sa se trezeasca din cauza asta sara,poate sunt de vina gingiile
badriana:bafta la dr.!eu vreau multe,mai bn renunt sa scriu poate "contaminez".....felicitari pt primul dintisor!
mamica:felictari deasemenea si voua pt dintisor
dana:si stefania are un colt de canin .a mea la 3 l cand l-am descoperit era bn afara dar nu stiam ce e si am f la dr ca o nebuna k ce e?! m-am facut de rusine
sarmisa:mie dr mi-a redus doza de vigantol k se inchidea f repede fontanela si am intrebat-o la cat tp e indicat si mi-a zis k dupa 1 an.iar acum nu mai sh nici eu k iar a ridicat chirurgul doza la 4 pic.pt sold.multa bafta!il mai iubesti,doar k te umbresc necazurile


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra

http://picasaweb.google.com/yioanna/VineIarna#

http://picasaweb.google.com/home
http://lb1f.lilypie.com/hIDVp3.png
http://lilypie.com/pic/2009/10/17/CIwm.jpg

17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Yioana, i-ai dat cereale de orez cu lapte, poate chiar cu lapte de al tau. Aceasta mancare este extrem de blanda cu sistemul digestiv. Din ce stiu eu, Sara mananca multe fructe si legume, pana de curand chiar branza, asa ca nu poti face comparatie.
Si eu am scris din experienta. Primul copil a avut o sensibilitate si imaturitate digestiva. Cand am inceput sa-l diversific, adio somn. Dar n-are rost sa spun toata povestea...Copiii sunt diferiti. Daca a ta doarme bine in ciuda alimentelor noi, nu inseamna ca toti fac asta. Si da, pot fi si dintii, dar e bine sa ai in vedere toate aspectele.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Stiti ca acum verificam fontanela la pitica,nu?

ioana....foarte faine plusurileimi place mult dalmatianul

cosminica....si tu vrei ca noi sa devenim criminalele in serie?sau victimele..

cuscra.....pai asa reclama iti faci tu mai cuscra?

badriana....felicitari pentru coltisorce vreau eu sa-mi aduca Mosul?pai stai asa ca ma apuc acusica de listoi

mamica oana....ce de dintisori pe aicea...felicitari

ana......hmmm,pai nu fi egoista si lasa-l sa ajunga si pe la noi ca fuseram cumintele

sarmisa...6????//sunteti fruntasiSchimba pediatra..urgent!!!Auzi la ea..alintat..da ce,am facut soldat sau bebe?Gandurile astea nu prea placute sunt pe fond de oboseala,sigur..nu ai pe cineva din familie care sa stea cu puii macar o sata pe saptamana cateva ore cat tu si sotul plecati un pic sa va destindeti?

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

yioanna..te referi la boscheti ca au fost din fata casei?nu mama,a fost ciordit din gradina vecinului

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Sarmisa, clar consulta alt medic, nu inteleg cum un medic nu-ti poate (vrea) raspunde la intrebari.
Din cate mai tin eu minte, bebe Aaron e prematur, deci trebuie sa tii cont de asta, in mod normal nu are cum sa faca toate lucrurile pe care le face un bebelas de 7 luni.
Fontanela i s-a inchis nepoticii mele inainte de 6 luni, n-a avut nici un fel de probleme, acum are 2 ani si jumatate, capusorul normal dezvoltat si e super isteata.
Tin pumnii sa se rezolve problemele, si eu cred ca inca iti mai iubesti sotul, doar ca esti prea suparata acum

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze *** Poze *** Si iar poze

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput