Albinutze de Mai-Iunie 2009(36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

Am propus intrebarea pt ca azi dimineatza m-a intrebat sotzul din dotare ce imi doresc de Craciun si sincer nu am stiut ce sa ii spun.
Pt copii deja am o lista lunga, in special pentru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

badriana felicitari pt primul dintisor al printesei.Daca nu ma insel este si primul din tot stupul nu?

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Noi avem 2 dinti de o saptamana

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Salutare!
Fetelor,am intrat sa va anuntam ca azi ne-a iesit si noua primul dintisor-un incisiv central inferior.Cred ca s-a chinuit toata noaptea sa iasa.

Oana,mamica fericita de Robert Darius (27.10.2004) si Sofia Ioana(11.05.2009)
www.flickr.com/photos/38662738@N05/" target="_blank">
blog


"Un bebelus este opinia lui Dumnezeu ca lumea trebuie sa mearga mai departe."Carl Sandburg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

felicitari la toata lumea pentru dintisori

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Clodyac,multumim!
dani3lla,parca lui bebe Aaron al Sarmisei i-a iesit primul dintisor din stup,pe la 4 luni.
Oricum,vad ca se inmultesc dintosii.Acum sa ne tinem,cand vor incepe sa ne composteze sanii.

Oana,mamica fericita de Robert Darius (27.10.2004) si Sofia Ioana(11.05.2009)
www.flickr.com/photos/38662738@N05/" target="_blank">
blog


"Un bebelus este opinia lui Dumnezeu ca lumea trebuie sa mearga mai departe."Carl Sandburg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Eu de la Mos Craciun imi doresc o masina 4x4 (de preferat Nissan X-trail)care sa fie numai a mea[sa nu ma certe nimeni pentru textura creponata..care nu apare nicodata din vina mea]...si pentru ca din cate stiu eu mosul meu nu are bani sa-mi cumpere nici macar o masina traditionala sh......hmmm...as vrea niste hainute noi si cateva zile undeva...[pe langa Sibiu].

Pentru Razvan...as vrea un scaun auto de la Britax (da ala vine de la alt Mos),hainute si jucarii educative cum ar fi www.mothercare.com/Night-Garden-Vtech-Explore-Table/dp/B002GNLQ8O/sr=1-25/qid=1258118749/ref=sr_1_25/278-1527404-0848938?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42874041&mcb=core" target="_blank">asta

sau www.mothercare.com/LeapFrog-LeapStart-Bi-Lingual-learning-table/dp/B000JFFBGO/sr=1-46/qid=1258118843/ref=sr_1_46/278-1527404-0848938?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42874041&mcb=core" target="_blank">asta...in rest as vrea sa ne aduca sanatate vesnica!

nu am pretentii prea mari nu?

Pentru toti copilasii prietenilor am sa comand carti personalizate ..acum tatonez terenul cu povesti si alte cele. Pt sf anulu o sa facem calendare pe 2010 cu Razvan!

AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!!
la multe lunite toturor sarbatoritilor zilei!! sa creasca mari si frumosi!!

bebe_beca, ii fff faina reteta ta. cu siguranta o voi incerca si eu zilele astea. presupun ca se poate si cu alt tip de peste. ca am ceva peste in congelator, da nu mai stiu exact ce este.

ma duc sa mai citesc din urma. ieri seara nu am mai intrat si s-a si schimbat capitolul. daca nu mai intru week-end-ul asta (pt ca profitam ca este si tati acasa si facem multa, multa treaba), va pup si va urez sa aveti parte de zile cat mai linistite si de copii cat mai flamangiosi si mai cuminti!!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

Buna stup!
Eu citesc cand apuc...scriu extrem de rar...daca voi nu ma vreti eu va vreau, imi sunteti dragi si cu bune si cu rele.v-am mai spus, va iubesc si sunt sincera cand zic asta si ma bucur ca sunteti si exista subiectul asta.
In max 30 min trebuie sa vina mayanna de la gradi...asa ca repede, repede:Sunt tare confuza, de cand cu diversificarea am stricat tot ce era bun in programul lui aaron...sau poate se suprapun alte probleme.
La un moment dat am banuit dintii...apropo avem 6 , dar dupa ce au erupt toti tot rau e...nu mai mananca nici san cum trebuie si nici papica pe care o pregatesc cu drag pt el...am incercat tot felu...cu mayanna mi-a fost usor cu diversificarea desi initial mi se paruse greu sa incep, ea a fost o mancacioasa.Acum s-a si constipat face niste bilute mici rar si cu greu, pare a suferi din cauza asta.Pediatra lui m-a suparat tare, a ramas socata cand i-am zis ca inca il alaptez...nu imi raspunde la intrebari(de ce nu plange cu lacrimi, de ce nu-si ridica capul in pozita pe spate,daca e ok ca fontanela i s-a inchis, nu imi da trimiteri la analize...daca e ok cum se prezinta in general...raspunsul ei este ca e alintat, ca sta in brate mult, ca stie ea ca asa se intamla cu al doilea mai ales daca primul e fetita...eu is terminata psihic...
nu stiu daca are noima ce scriu ca ma tare grabesc sa scriu mesajul, eventual revin la noapte...
acum sunt si suparata foc ca nu mi-au intrat banii pe card,desi luna trecuta au venit in 12, facusem o programare la alt pediatru,o amanam, rau e ca m-a prin sfarsitul de saptamana fara bani de paine macar si cu frigiderul gol...nu-mi vine sa cred cat de jos am putut ajunge...si e grav ca ma intreb daca imi mai iubesc sotul sau nu?
vreau sa consult alt medic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

am trimis mesajul ca tocmai s-a intors fata acasa...revin sper la noapte.
Va pup pe toate fara exceptie si tuturor puiutilor le doresc sa fie sanatosi si voiosi!


Mergi la inceput