Albinutze de Mai-Iunie 2009(35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

carla multi sa ai o zi usoara

mariaaaaa te pup si sa va fie de bine noua casuta sa fiti fericiti si bineinteles ca asteptam pozici

serialbastre spor la bucatarit

irina daca veneai la galati eu aveam un medic stomatolog bun cel putin eu am fost multumita de el



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

La multi ani!
Sofia Ioana, Dominic Antoniu, Catalin-George, Mircea, Bianca Maria, Ada Ruxandra, Andra Ioana
Sa cresteti mari si sanatosi!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

relusha....instructajul era deja facut,numai ca au incalcat ei regula si de aceia le-am si facut un pomelnic pe masura...Sper ca sa fiu si eu acasa cand o venii curierul ca vreau sa dau iama in buget si el sa moara de oftica

ioana.....super tari jucariile!!!!multumim de ponturi..ma bag si eu in cautari

clody...off pui mic pupam dulce unde s-a lovit casa nu-l mai doara....de abea astept pozicile

ana...oooooo,pai tinem pumnii ca sa fie cu noroc si sa scapi de stagiatura

badriana.....off off ce va mai chinuiti si voi?pana la urma i-ati desfundat canalul de la ochisor?sper sa scapati cat mai repede de problema asta

Am chinui la mesajul asta sa-lscriu de vreo 2 ore si se parea ca de abea acuma il terminsigur nu e de vina alcohoolul de aseara ci impedimentele din ziua de azi




mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

Buna dimineata!

La multe lunite pentru toti sarbatoritii de azi!

Relusha iti multumim, si tie o zi frumoasa!
gabi78, oricum ai avut o noapte super, tare cumintica micuta ta,un pentru ea. Sunt de acord cu ce i-ai scris lui Picky, intai asa ma crezut si eu dar apoi mi-am dat seama ca poate n-au intrat toate fetele zilele urmatoare si apoi au uitat ca mi se intampla si mie sa uit, mai ales acuma ca-s cam nedormita.
Clody, buna dimineata! Sa stii ca si eu am facut ochi mari azi dimineata cand am citit ultimele n-spe pagini...Ce mai face Razvanel?
Mai povesteste-ne de voi
Ertina, la fel zic si eu cand o adorm la san, tare savurez mai ales ca la sebi n-am avut laptic deloc, asa ca de ce sa nu le rasfatam un pic pe fete?A, si multumesc de cafeluta

Ioana, sorry pentru noptile mai agitate.De multe ori iau chestii bune din postarile tale ca mi se potrivesc fiind tot mama de 2 copii.La Craciun si noi lasam lapte si biscuiti pt mos si un morcov pentru rudolf dar mai nasol e cand ne grabim sa iesim la biserica la seara de colinde si eu trebuie sa ma intorc din garaj si sa pap repede tot, ca mie nu stiu cum sa le arunc in chiuveta, sebi le pune cu atata drag

Ana_micu83 spor la invatat, sa ai bafta si ai sa vezi ce bine te vei simti dupa, mandra ca le poti impaca toate si puiutu si meseria

badriana, dupa picaturile de nettacin eu zic sa mergi la ofta ca si lui sebi i-a desfundat canalul lacrimal si interventia e usoara, mai mult e sperietura.Acum la Ruxi s-a rezolvat cu masajul sau poate pur si simplu a mai crescut si i s-a largit canalul.
Maria , felicitari pt noua locuinta, ma bucur ca va simtiti bine in ea.Mandarina cum i-o dai?suculet?

revin.

http://community.webshots.com/user/roxi2000_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppi spune:

Buna fetele!

Va tineti de surprize, surprize! N-am nici o sansa sa citesc la munca tot ce ati scris aseara, asa ca am intrat sa zic la multe lunite sarbatoritilor de azi (si nu sunt putini):

Sofia Ioana de Mamica Oana
Dominic Antoniu de Coraly
Catalin-George de alinutza23
Mircea de cristinamaria
Bianca Maria de Ramona_P
Ada Ruxandra de kiralina
Andra Ioana Nicuratze

Sa cresteti mari, mumosi si sanatosi!

Daca am sa pot, mai intru, daca nu, ramane pe diseara!
tot stupul! Sa aveti o zi senina! Si la figurat si la propriu!

---------------''--------------''-----------------

Gabriela, de Sabiutza iubita

http://picasaweb.google.com/meyuppi13/BotezScaldaciune?authkey=Gv1sRgCPmJ2oej7ua8IQ&feat=directlink
http://picasaweb.google.com/meyuppi13/PtNet?authkey=Gv1sRgCKr6prKc5Pr08gE&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Roxi..mandarina i-o amestec cu banana sau para si i-o dau piure,chiar daca iese cam moale..
Noi inca nu ne-am hotarat ce cadouri ii vom cumpara de mosi si de ziua numelui,dar mai mult ca sigur ceva jucarii si hainute.Oricum e prea mic sa realizeze .Am uitat sa va zic ca a invatat sa stinga/aprinda lumina...cum ajungem in dreptul intrerupatorului isi gaseste de lucru
Acum il am in brate si se intinde sa tasteze si el..
Mesaj pt Bianca: ffvb ghnsdzh76d54g hj j jk jbhg

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Coraly..Darius adoarme doar leganat,pe picioare sau in brate,inainte trebuia sa ii si cant,dar acum se descurca singurel.,isi fredoneaza el.
ziua doarme la fel ca si inainte,in reprize de 30-40 minute(4-5 pe zi)si noaptea 10-11 ore cu 2-3 treziri,dar dupa ce papa laptele cu cereale nu se trezeste pana la 1-2 noaptea,abia dupa ce ii dau san se trezeste mai des.

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Scriu pe fuga! Baietii sunt mai bine! Am iesit aseara cu ei, ca era frumos! Niste preturi la jucarii in Carrefour ca iti vine sa fugi... Vine socrela si vrea sa-i scoatem pe pitici afara!

Ioana.............da nai gusturi rele deloc -la jucariima refer!
Serialbastre.............vazut vasul de gatit! Fain! Citesc eu sa vad de unde l-ai luat ca e tare de tot!
Picky..............fii fata inteleapta si stai cu noi! E normal ca sa nu-ti convina una alta, dar ignora si mergi mai departe! Fii albinuta si alege doar mierea! Mie imi placi si mi-ar parea rau sa nu te mai citesc! Hai scrie-ne de bine!
Pupici la fete!
La multi ani....................Strunfita! Fericire si impliniri alaturi de sot si copii!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

Serialbastre, ce idee buna mi-ai dat cu sita, ca ma gandeam ca daca mai trebuie sa-mi iau si aparat de gatit cu aburi il puneam in aer ca blatul de bucatarie s-a terminat odata cu aparitia storcatorului, blenderului...si scuze pt prescurtari si greseli ca stiu ca mi s-a intamplat.

in legatura cu subiectele:
Somn: ziua adoarme singurica in patut doar ca trebuie sa fac liniste si intuneric cu draperiile, seara adoarme in timp ce papa, o pun in patut si gata suntem liberi.
Mancarica:ii dau doar o masa de fructe, la sebi n-am avut probleme si a vrut legumele dupa. Spanac i-am dat printre primele legume, tare i-a placut, se zice ca au o conc mai mare de nitriti luati din pamantul cu ingrasaminte, dar aici se pune iar pb cu bio.Eu il ingrosam cu o lingurita de cereale de orez.
Fetele vreau sa va intreb, am citit meniuri de tot felul, cu atatea si atatea zeci de grame, voi cantariti mancarica solida?cat le dati bebeilor?un bolulet sau un juma de bol?
Cadouri de Mos Nicolae:
Sebi a scris deja scrisorica si ne-am conformat:un joc cu pioni ce-l vazuse la magazin si calendar cu ciocolatele.Cu el n-am avut probleme nicidata si nici nu ne-a falimentat, de mic ii placeau doar jucariile ce intruchipau animale si carti cu animale...si de 5 ani nu s-a saturat;pt Ruxi am luat un fel de sosetele cu figurine cu sunatoare in varf,sa le zdrangane cand le duce spre gurita

Nu-mi vine sa cred ca am scris atat.
va

http://community.webshots.com/user/roxi2000_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Strunfita..multa sanatate si impliniri.
Anda_Magda..tu pe unde esti,ca nu te-am mai citit de mult?
Clodyac..multumim!
Alynta..sanatate la baieti.

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput