Fulgusori (160)- Hai Diana& Evy30!Bravo Alinutza!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui dana n.


Coquelicot, LauraGarner, Katyuscha21, Edelya, Raluci_b, Alinus25 felicitari!!!Sa va traiasca minunile!!!

Noi am inceput sa ne acomodam. Este mai dificil cu alaptatul. Moasa zice sa nu il alaptez la mai des de doua ore. David cere si la jumatate de ora...daca nu primeste plange. Nu stiu cum este mai bine sa procedez...
Aaa...si nu mai ma pot dezlipi de el...doarme cu noi in pat.

Va pup pe toate!

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Alaptatul la san se face la cerere nu la program
Laptele praf nu se da mai repede de 2 ore jumatate

fericita poze Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Scuzati-ma ca ma bag unde nu am experienta, dar stiu de la o asistenta ca alaptatul la san nu trebuie sa se faca la cerere. Motivul este unu pur medicat, daca copilul vomeaza, in voma se afla lapte partial digerat sau proaspat, iar digestia poate avea de suferit p[e termen lung. Sper ca am reusit sa explic cat de cat bine.


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +38 Maya Paula
AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Diana.R maine facem galerie!!!!!!Curaj, o sa fie totul bine!!!

fericita poze Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

offffffff ce sunt, am uitat sa va invit la o praji sau , , chiar daca e cam tarziu(pentru schimbu trei ), , sau orice va doriti, ca doar am schimbat si noi saptamana, mai avem putinnnnnnnnnnnnn.


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +38 Maya Paula
AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

dragonitza,eu ti-am scris pe pm,fiecare pas din cezariana,de la intrarea in maternitate pina dupa operatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

HAI LAURAB

HAI LORELIX

HAI ROXYALY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui dana n.


Coquelicot, LauraGarner, Katyuscha21, Edelya, Raluci_b, Alinus25 felicitari!!!Sa va traiasca minunile!!!

Noi am inceput sa ne acomodam. Este mai dificil cu alaptatul. Moasa zice sa nu il alaptez la mai des de doua ore. David cere si la jumatate de ora...daca nu primeste plange. Nu stiu cum este mai bine sa procedez...
Aaa...si nu mai ma pot dezlipi de el...doarme cu noi in pat.

Va pup pe toate!

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Alaptatul la san se face la cerere nu la program
Laptele praf nu se da mai repede de 2 ore jumatate

fericita poze Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Scuzati-ma ca ma bag unde nu am experienta, dar stiu de la o asistenta ca alaptatul la san nu trebuie sa se faca la cerere. Motivul este unu pur medicat, daca copilul vomeaza, in voma se afla lapte partial digerat sau proaspat, iar digestia poate avea de suferit p[e termen lung. Sper ca am reusit sa explic cat de cat bine.


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +38 Maya Paula
AMR 2 SAPTAMANI



Acelasi lucru mi l-a spus si mie moasa. Dar dupa cum vezi parerile sunt impartite si asta ma deruta...

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



Bun venit pe lume, Matei, Nicholas James, ELizabeth si Sandor Cristian!




34+ moi si Cezara Maria
AMR 5+ saptamani pana la intalnirea cu Baby Boom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Miany - sarumana . Deci avem si noi, inca nu f des... sper sa ramana asa! Nu pot sa cred faza cu toaleta
Dana.n - eu stiu ca e ok intre 1 ora si 4 ore. Asta pana se regleaza el. Poate stiu prostii
Dymomo - cum stii ca nu e destul laptic? Plange dupa masa si cauta tzitzi sau cum stii?
Rgagapie - felicitari pt semnatura. Eu stiu de la toata lumea ca la cerere inseamna la cerere
DianaR - curaj! Maine ne agitam
Si pentru tine si pentru Lorelix si Roxyaly

si desigur

FELICITARI COQUELICOT!!!!!!!!

BINE AI VENIT PE LUME MATEI!!!!

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov 2009) poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.
Acelasi lucru mi l-a spus si mie moasa. Dar dupa cum vezi parerile sunt impartite si asta ma deruta...

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

In plus nici corpul nostru nu are timpul necesar pentru a "procesa" lapte de calitate sau in cantitatea normala, de aceea sunt tot timpul flamanzi.
Ma dau si eu asa cu parerea, poate nu zic bine, dar....


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +38 Maya Paula
AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Rgagapie - felicitari pt semnatura. Eu stiu de la toata lumea ca la cerere inseamna la cerere

Multumesc pentru felicitarii.
Insist si pentru asta, dar in matern la Arad unde nu sunt decat vreo 3 saloane mama cu copilu, se merge la alaptat tot la 3 ore. In plus la iesirea din spital tot asa se recomanda, in functie de cantitalea si calitatea laptelui matern din spital se recomanda sau nu suplimentul de lapte praf.
scuze k insist, dar vreau sa stiu cum e mai bine pentru ambi.
Culmea ar fi sa nu am lapte, dupa ce am facut o intreaga filozofie despre alaptat .


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +38 Maya Paula
AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput