Fulgusori (160)- Hai Diana& Evy30!Bravo Alinutza!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Diana R. mult succes maine ,sa-ti ajute DD sa scapati cu bine si sa te refaci cat mai repede..
apropo de alaptat,ceea ce spui tu e intr-adevar de admirat ..si mie mi-a scazut destul de tare laptele..dar continuu sa il pun la san la fiecare masa desi vad ca nu se satura...sper sa ma ajute asta si sa marim secretia de lapte...pana atunci completam..

miany
fericita mami de DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna fetelor!
Vreau sa comand infacol de pe infacol go ro, dar al meu e asa de sceptic, daca e chinezarie ordinara si dam copilului prostii!?
Are dreptate, dar cum sa verifici asa ceva daca la noi in farmacii nu exista!?


Bine ai venit bebe Matei!

37+ cu Natalia Maria AMR 1 saptamana sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Merci mult pt sfaturi, f utile Este chiar logic ce-mi zici, la verticala cu bebeicu eu il alaptam in pat, amandoi la orizontala..deci...e explicabil de ce iesea lapticul asa...rauri

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel
Citat:
citat din mesajul lui Cory_B
Mai fetelor, eu am o nelamurire. Bebeii vostri varsa laptic dupa ce -sa in timp ce..papa? Ca eu deja m-am panicat. Al meu print e cam haplea si cand il pun la san trage cu o mare viteza iar la mine lapticul curge rauri , cu viteza. El e micutz, are 3 saptamani si nu-si da seama insa eu nu stiu cum sa fac sa nu mai dea jos lapticul . Azi m-am speriat ca sugea de zor si odata vad ca da jos laptic si pe gura si pe nasuc. M-am cam speriat. Si nu e prima oara cand se intampla...nu se intampla mereu, Slava Domnului, insa ...destul cat sa ma ingrijorez. Voi ati patit ceva asemanator? Astept raspunsuri.Va pupicescCea mai fericita mami de Andrei Nicolas
Cory, ma bag iar ca musca, de la odiseea vecina. Nu te speria, daca lapticul e mult (ceea ce e ff bine), se mai intampla. o solutie e sa-l tzii un pic mai ridicat ina de la inceput (sau cand vine jetul), nu orizontal; eviti sa intre si pe nasuc. cand se ineaca lasa-i un pic de timp la verticala, sa eructeze/verse, nu-l pune imediat inapoi . shi curatza-i imediat narile cu betzishor, sa nu se usuce lapticul acolo, ca e mai greu. o sa se regleze si debitul la lapte, dar se intampla si din-astea. nicio problema reala, stai linishtitaCris, 29+cu Ema si Ana(2003)poze
Cea mai fericita mami de Andrei Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

dienutze, si cumnata mea are infacol de vanzare si iti pot spune sigur ca nu e chinezarie, e importat din anglia daca doresti, datele de contact le gasesti pe hainuteshop, e 35 lei

felicitari noilor fulgusori

noi suntem bine, tot 2 in 1, intepaturi in col, still working...

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007) si 38+ Sanziana Carolina

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev323pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Merci Arcadia, eu intrasem pe site dar nu gasisem infacol. O sa iau legatura cu ea.

37+ cu Natalia Maria AMR 1 saptamana sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:


Coquelicot, LauraGarner, Katyuscha21, Edelya, Raluci_b, Alinus25 felicitari!!!Sa va traiasca minunile!!!

Noi am inceput sa ne acomodam. Este mai dificil cu alaptatul. Moasa zice sa nu il alaptez la mai des de doua ore. David cere si la jumatate de ora...daca nu primeste plange. Nu stiu cum este mai bine sa procedez...
Aaa...si nu mai ma pot dezlipi de el...doarme cu noi in pat.

Va pup pe toate!

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Tiusca eu stau cu baxul de servetele umede in dulap dar pe gogo nu l-am sters niciodata de frica. Am folosit eu in spital sa ma sterg pe picioare si prin alte locuri. Noi ne stergem la fundulet cu ceiut de musetel si ne merge f bine.
Miany la iasi cel putin la cezariana iti fac ei toaleta(nu stiu cum e la nasterile naturale). Mie cel putin in primele 2 zile imi era imposibil sa ma spal singura desi sincer am incercat. M-am mai sters cu servetele dar nu e acelasi lucru.
Camy si noi papam combinat. La mine curge bine sanul dar cantitatea nu e suficienta. Crestem noi mari si cu Humana.


mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui dienutze

Buna fetelor!
Vreau sa comand infacol de pe infacol go ro, dar al meu e asa de sceptic, daca e chinezarie ordinara si dam copilului prostii!?
Are dreptate, dar cum sa verifici asa ceva daca la noi in farmacii nu exista!?


Bine ai venit bebe Matei!

37+ cu Natalia Maria AMR 1 saptamana sa fim sanatosi!


Toate mamicile de ghiocei au luat de la aceasta adresa...si eu

fericita poze Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR


Mie imi tremura un pic mainile, maine nasc! Maine dupamasa e medicul meu de garda si m-a chemat ptr cezariana, ma simt un pic luata prin surprindere ma gandeam ca joi o sa fie ziua cea mare. Dar ce mai conteaza o zi in coace sau in colo. Oricum azi m-au sunat colegele si verisoara sotului ca ce fac eu nu mai nasc?Deci stiau ele ce stiau!

La cine esti, cred k te-am mai intrebat, da am uitat .
Felicitari noilor si bun venit .
Azi am facut cea mai mare parte din cumparaturi, am luat vanita , caciulite, salopetute, pantalonasi si ce mai trebuia .
Mai am de cumparat pampersul si am tot pentru spital si mare parte pentru acasa.
la toate, tare grea e asteptarea asta, mai ales ca pana vineri nu am programare la consult si nu am mai vazut-o pe Maya de aproape o luna , cine stie cand vrea sa vina . De fapt ar trebui sa mai astepte o saptamana, nu de alta, dar sa aibe si mami buletin .


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +38 Maya Paula
AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.


Coquelicot, LauraGarner, Katyuscha21, Edelya, Raluci_b, Alinus25 felicitari!!!Sa va traiasca minunile!!!

Noi am inceput sa ne acomodam. Este mai dificil cu alaptatul. Moasa zice sa nu il alaptez la mai des de doua ore. David cere si la jumatate de ora...daca nu primeste plange. Nu stiu cum este mai bine sa procedez...
Aaa...si nu mai ma pot dezlipi de el...doarme cu noi in pat.

Va pup pe toate!

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Alaptatul la san se face la cerere nu la program
Laptele praf nu se da mai repede de 2 ore jumatate

fericita poze Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput