Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Neatza in fuga, va pup si va urez o zi minunata!!!

23+, John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

neata si de la mine!

atb tare mult mi-a placut filmuletul cu Nick , cum isi cauta el traiectoria si dupa aceea, dugu-dum! cat despre problema ta cu user-ul, nu stiu ce sa zic, nu mi s-a intamplat ...

vladi bine ca este "dl col baiat de treaba"!

lindal normal ca te-am confundat, stii si tu cum e cu neuronul sinuratic si lenes de gravi , de fapt pt ina era batul, ca facea acrobatii!



POZE

23+ - Iustin Stefan ???
Viitori parinti, cei mai fericiti din lume, asteptandu-l pe micul nazdravan!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata!
Felicitari din nou celor care au aflat culoarea caruciorului!
Am vazut burtici fericite si cumparaturi inspirate.
Eu din sarcina cu Daria am doar pozele de la diferite evenimente sau din vacante. a fost un an aglomerat si nu m-am gindt sa imi fac poze la burtica mai ales cu ea dezvelita.
acum mi se pare ca m-am ingrasat asa mult incit nu imi vine sa imi fac nici o poza.

In rest ma confrunt cu niste arsuri groaznice. Am citit la voi despre Dicarbocalm si Maalox, trebuie neaprat sa iau si eu ceva pentru ca senzatia trece doar daca rontai sau beau ceva si apoi revine cu intensitate mai mare.

Cumparaturi nu am facut absolut deloc. Imi amintesc ca pentru daria am avut www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/72157603426587401/" target="_blank">trusoul pregatit cu mult inainte dar pentru David imi propun sa cumpar doar un set super dulce pentru adusul din spital.

In rest a avut Daria body-uri cu duiumul, care oricum merg si la baietel (mai e si diferenta de anotimp dar voi vedea pe moment ce mai are nevoie plus ca va primi cu siguranta foarte multe). Cumparaturile mari le am deja asa ca tot ce imi doresc e sa fie bebelusul bine, sa vina la termen si sa fie sanatos si bun ca Daria!!!

Doamne ajuta la toata lumea!!!

Noi suntem saptamina aceast la Piatra Neamt unde se anuntao zi insorita.
Va doresc o zi de miercuri frumoasa!!!




-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
21+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Selina_d, am citit mesajul tau de acum citeva saptamini! Ma bucr ca baietelul e coleg de generatie cu Daria. Te asteptam cu mare drag la club.

Sarcina usoar in continuare si numai bine.

Mamicisuntem foarte multe si abia va invat dupa locatie si personalitate. Dupa ce vin puiutii mici sigur vom avea mai multe de impartasit!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
21+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Neatza burticutze frumoase!Am fost aseara la eco: e fetita 100%, am vazut-o cascandde emotie mi-au dat lacrimile, ea e ft bn,se dezvolta normal....dar eu am o anemie ft severa si mi-a recomandat Dr s stau acasa, dar sefa sigur nu o sa accepte pana atunci o sa iau tratamentu p care l-am primit...
Fetele care sunteti din Cj il cunoasteti pe DR Stamatian Florin?
Bun venit noilor burticutzesarcina usoara si bebei sanatosi.
O zi frumoasa tuturor!

DARIA 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Am uitat sa schimb semnatura!
Atb- ce duslhe e baietelul tau
Happyjoy- felicitari pt fetita

DARIA 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata burtici!

Intru si eu pe fuga ca is ocupata. De dimineata am avut ceva experiente pe la politie cu niste declaratii, ca aseara au venit la mine la usa sa ne zica ca masina noastra a fost implicata in nu stiu ce infractiuni prin Elvetia Am lamurit ca nu am fost vreodata cu masina acolo si e masina noastra, noua, nu am dat-o nimanui, dar azi noapte nu am dormit mai deloc, ca ala aseara nu a vrut sa ne zica de ce ne cheama la politie. AM tremurat o ora ca nu mai puteam aseara de emotii. Si burta ma durea.
Off in ce tara traim.

Marsy Stamatian e seful Clinicii Gine 1, ce treaba ai cu el?

Nu nominalizez ca nu am citit decat in diagonala.

O zi frumoasa.

Oana 24+ Erick Nicholas
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Atb, genial Nicholas! Asa m-a induiosat, ce frumos merge el cracanat prin casa :)) Sa-ti traiasca!!!
Va doresc la toate ce mi-am dorit si eu vazind filmuletul lui Atb:sa dea DD sa ne vedem peste un an si ceva cu copilasi scumpi ca Nicholas mergind grabiti prin casa!!
Atb: nota 10 pt cum vorbesti cu Nicholas... si nota 2 ca aveai televizorul deschis! Cind stai cu copilul, te rog inchide televizorul, ca oricum nu esti atenta la emisiune si chiar daca ai fi n-o sa te ilumineze cu nici o idee mareata :)) tv da dependenta copiilor - mai rau decit oamenilor mari - dar sint sigura ca stii asta :) Nu te supara, eu sint din aia care apar cu sabii de otel buna cresetere a copiilor astfel incit sa fie cit mai putin supusi "bolilor" moderne care pe noi ne-au prostit deja :))

Ellanik, am intrat aseara chiar inainte de culcare, pt ca altfel iar uitam ce voiam sa zic si iar lipseam la apel citeva zile... mi-am propus sa nu mai amin si sa intru cind pot, asta e ! :)) Oricum, de citeva zile ma tot trezesc pe la 5 si nu mai pot adormi la loc vreo 3 ore, asadar mi-am propus sa ma culc mai tirziu ca sa dorm poat mai bine pina dimineata... Sturlubila din burta mea sturlubeste zi si nopate, face tumbe, se rasuceste, macar o data pe ora imi da semne - inclusiv noaptea...
Sa stii ca tare-mi place de tine ca esti pozitiva si tonica, asa sa ramii, faci bine celor cu care intri in contact!

Lidal, ce tare esti cu atitea scutece absorbante cumparate ! Da' ce, ti-e frica ca o sa fie ruptura de stoc cind nasti tu ? :)) ca ai intrebat noi cite am folosit pe zi: eu consumam vreo 12 pe zi, ca am fost mama nebuna care mi-am tinut copilul curat ca un bec de mititel :)) E un consum mare, stiu, si nu e deloc ecologic ca zilnic duceam un sac la gunoi cu din astea care nu-s biodegradabile... dar mi-a fost tare teama de eritem, sa nu sufere copilasul cumva... De data asta o sa-l las sa mai faca cite 2 pipi in acelasi pampers, ca intre timp am realizat ca intr-adevar nu pateste nimic, funduletul e uscat... dar la kk o sa-l schimb de fiecare data in secunda 2 (si sa stii ca vreo 6 scaune pe zi ai garantat in prima luna :)) pt ca e tare acid la sugari si chiar il opareste la fundulet...
By the way: la Pampers exista pt marimi mai mari scutece cu aripioare flexibile (are un desen pe care e specificat stretch) - sper ca au facut si pt masura newborn! Sint mult superioare celor cu aripi care nu se intind, e ca si cum copilul are un chilot cu elastic pe el, care il lasa sa umfle burta cind respira, iar cind expira sta lipit totusi pe talie, nu ca la cele obisnuite, unde se formeaza spatiu pe unde daca atunci il apuca pishu iese bine-merci, mai ales la baieti... Deci sa cautati din astea cu sisteme elastice in talie. Si, fetele la primul copil, nu uitati sa exersati dupa cartea "mama si copilul" sa puneti corest un pampers, ca sa fiti deja antrenate cind o sa fie :))

21+ cu

mami de vladimir (4 ani, bun si dragastos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!
Am inceput ziua relativ prost. Sunt intepenita de ceafa si spate, sper sa ma dezmortesc pe parcurs, nervii de ieri nu m-au lasat nici acuma si ii tot tin in frau ca n-am cum sa ma descarc si colac peste pupaza am probleme cu concediul medical. Desi medicul ginecolog ma linisteste ca totul e bine, medicul de familie se da de ceasul mortii ca nu stie cum sa procedeze, iar eu in timpul asta sunt "apta de munca" si neacoperita la servici.
Am vorbit cu seful care imi zice ca-s nebuna daca ma intorc acuma. Si el, saracul, are toate bunele intentii.

Am drumuri de facut pe la pranz, iar eu sunt ca un robotel teleghidat prin casa, ma intorc cu totul. Dami ma scoate din minti. A intrat de cateva zile in faza cand trebuie sa-i repeti de 1000 de ori un lucru fara sa stii daca a si facut ce-i ceri.

Cristina +15 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Oanaiacovita- Dr mea mi-a dat trimitere la el sa-mi fac morfofetala dar mi-a spus ca e cam ciudat si sincer mie frica de asta am intrebat dak il cunoaste careva

DARIA 24+

Mergi la inceput