Oradea (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

'neatza!!
Gabi-gata amenajarile??

Marius- ca ne-ai facut capitol nou-noutz

Moni-spor la gradinarit!

Eu, recunosc, ca am curte 3 luni/an, adica vara.Restul timpului, cu vremea asta atractiva, nu stiu de existenta ei.Abia am tuns trandafirii...

O zi faina sa avem!!

C+C=Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui adi2003

Acum am o intrebare pentru Marius:
Pe timpul curei cu oua de prepelita se poate consuma cafea? (in alt moment al zilei decat dimineata cand se consuma ouale crude.)
M-a intrebat cineva si n-am stiut ce sa-i raspund.
Eu oricum nu beau deloc cafea, pentru ca nu suport gustul si mirosul cafelei.

Tot ceea ce spun este cu titlu de recomandare - adica ar fi mai bine sa nu...
Dupa ce se consuma ouale dimineata pe stomacul gol ar fi bine sa nu se consume nimic alimente apa ceai cafea timp de 20-30 de minute.
Daca cineva este obisnuitsa bea de dimineata o cafea cred case poat consuma ouale cu 30 de minute anterior.
De asemenea nu este deloc recomandabil sa se consume alcool.
Am sa pregatesc un material si am sa-l pun pe server in acest sens in perioada imediat urmatoare.


Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

SIMI, multumesc mult! Plante acidofile nu cred ca am, banuiesc ca sunt cele care iubesc sol mai acid sau ce anume acid le place? Eu stiu sigur de gazon ca trebuie pus ingrasamant (granule ni s-a spus noua) inainte de primul inghet si am citit pe net (chiar si pe egradini) si de trandafiri ca e bine sa le pui toamna. Citeam ca plantele de gradina nu intra in repaos total iarna, se petrec multe la nivelul radacinilor si e bine sa le hranesti.Acum chestia e ca eu am vreo 50 de feluri de plante, nu stiu daca e valabil pentru toate. Cred ca la conifere nu ma bag, stiu ca ele sunt mai sensibile la interventii umane, si tunsul trebuie pastrat la minimum, asa ca la alea nu cred ca le pun niciun ingrasamant. In rest mai cercetez si ma hotarasc. Dar la gazon sigur pun, ca de el ne-a zis domnul care ne-a pus sistemul de irigatie si in el am incredere. Multumesc inca o data si scuze ca te-am facut sa pierzi vremea cautand clasificarea aia! Stiu sigur ca ai scris-o o data aici pe dc, dar nici eu nu mai stiu cam cand.

Monica, mami de Luca Andrei si 11+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Marius, eu beau apa si inainte si dupa ce iau ouale de prepelita. Fara apa nu pot. Pe de alta parte, dupa numai o saptamana am sesizat o parte din beneficiile curei.
Cel putin 3 puncte as putea sa enumar.
Si vreau sa zic ca le iau amestecate cu branza dulce si biscuiti simpli macinati. E felul in care le mananc de cand am trecut la 5 oua pe zi, adica din a treia zi de cura.
Cred ca important e sa le pot consuma crude, nu fierte sau prajite.

Micul dejun il aman pana peste cel putin 2 ore, dupa consumul de oua.
Multumesc inca o data ca mi-ai spus de ele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_or

SIMI, multumesc mult! Plante acidofile nu cred ca am, banuiesc ca sunt cele care iubesc sol mai acid sau ce anume acid le place?


Da, plantele acidofile iubesc un sol acid. As putea sa-ti enumar cateva: azaleea (rhododendron), gardenia, camelia, anthurium.

Album 1 + Album 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui adi2003

Marius, eu beau apa si inainte si dupa ce iau ouale de prepelita. Fara apa nu pot. Pe de alta parte, dupa numai o saptamana am sesizat o parte din beneficiile curei.
Cel putin 3 puncte as putea sa enumar.
Si vreau sa zic ca le iau amestecate cu branza dulce si biscuiti simpli macinati. E felul in care le mananc de cand am trecut la 5 oua pe zi, adica din a treia zi de cura.
Cred ca important e sa le pot consuma crude, nu fierte sau prajite.

Micul dejun il aman pana peste cel putin 2 ore, dupa consumul de oua.
Multumesc inca o data ca mi-ai spus de ele.




E in regula, ideea este sa fie in stare nativa si sa nu se manance inainte deci nu ca si felul doi astfel ca toate vitaminele si principiile sa poata fi asimilate de organism inainte de altceva. Ma bucura faptul sa aud ca ai deja rezultate. Acesta este si scopul, sanatatea sau starea de sanatate a omului.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

In seara asta am creat un calendar floral.
Il gasiti aici. Sper sa va placa. E facut cu imaginile florale de anul acesta, aferente fiecarei luni din an, exceptie fiind luna decembrie unde am pus poze cu flori din dec.08.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

SIMI, e absolut superb!!! Ce fain ar fi daca ai putea sa-l tiparesti undeva si sa-l pui in vanzare... Mama mea e mare amatoare de calendare de perete, in fiecare an Mosul ii aduce si unul din asta printre restul de cadouri si de multe ori chiar nu am din ce alege, nu prea imi place nimic din ce e pe piata. Unul din asta chiar ar da-o pe spate, ca ei ii plac florile foarte mult.

Monica, mami de Luca Andrei si 11+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Zugraveala gata, dar mobila vine abia luni


Am o intrebare de 1000 de puncte: cunoasteti pe cineva care se pricepe la jgheaburi si burlane? Ca al nostru s-a infundat si toata apa de ploaie ne inunda balconul, e dezastru cum arata PLSSSS heeelp!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Sa aduc eu subiectul pe prima pagina?
Ce mai faceti?
Azi am stat cu Maria de la amiaza pana mai devreme, iar acum ma gandesc sa ma ocup putin de flori. Asa ma relaxeaza cand stau pe balcon, intre flori. E o delectare.

Mergi la inceput