Burtici de punci pretiosi de Mar-Apr 2010 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Care este site-ul cu pricina? Ca vreau si eu sa casc ochii pe acolo.


Cristina +15 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina
E chiar placut sa vina cineva si sa te stimuleza sa-ti spui o opinie personala, decat ca mine care am intrat de dimineata sa ma vaiet ca ma doare spatele.

Cristina +15 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."


eu nici macar de.un spate nu ma pot plange :)))
singurul lucru e ca nu trece vremea mai repede, mai ales iarna asta plina viroze...urata e

vladimirescu tu ce.ai facut saptamana asta? tu macar ai ceva activitati si chef de ele :)

roxana 20 arthur martin si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

ANCA -Am intalnit mai dese situatii de barbati, care au stat langa mamele lor pe patul de suferinta decat femei. Femeile aveau casa si copii si trebuiau sa vada de ele.


Eu dimpotriva am intalnit numai situatii in care fiica sau nora isi ingrijeau mamele, respectiv soacrele, nici macar un barbat n-am vazut sa faca asa ceva. Plus ca majoritatea mamelor la batranete se imbolnavesc, atunci cand nepotii sunt deja destul de mari incat nu mai e nevoie sa stea cineva dupa ei Sincer iti spun ceea ce zici tu e o raritate, asa ceva n-am mai auzit

anca19+Deyan si Karla Maria 20.08.2003

http://picasaweb.google.com/teokarla03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Anca-iary- pt comanda trebuie sa le dai un mail cu ce vrei la bebeshopp@gmail.com. Ei iti trimit comanda prin posta sau curier. Daca ai drum prin Bucuresti poti sa o ridici tu de la ei. Detalii gasesti la Contact
Fiecare e liber sa-si spuna parerea, chiar daca cineva nu e deacord cu tine. Nimeni nu se supara.

Miria- poate o sa-mi schimb parerea dupa ce o sa vina bebe. Si mie imi place cand se aduna toata familia, dar imi place si cand ma pot duce dezbracata la baie si sa-mi fac cafeaua la fel fara sa ma intalnesc cu nimeni altcineva inafara de sot.

Irina- astia sunt chiar nebuni. Cumparati de pe acum cat mai mult Clexane.


Denisa, 19 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

Denisa merci pentru detalii.
Asa cum spui si tu, fiecare are dreptul la o opinie, nu simt nevoia sa fie cineva de acord cu mine, dar nici nu-mi place sa-mi sara in cap. Numai mie mi s-au adus argumente contradictorii, care nici macar nu-si au rostul pentru ca nu eu sunt cea care face diferenta spunand ca sunt mai buni baietii sau fetele.
Si pe bune ca acum inchei cu subiectul. O sa incerc sa intru cat mai rar

anca19+Deyan si Karla Maria 20.08.2003

http://picasaweb.google.com/teokarla03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

DENISA - Intotdeauna trebuie luata in calcul si firea fiecaruia. Si noi pana sa o avem pe Dami eram foarte activi socil vorbind si preferam intimitatea familiala. Cum a aparut fata, cam intr-un an, am realizat ca daca n-o avem langa noi parca nici subiect de conversatie nu mai aveam. Sau chiar si in momentele de liniste faceam glume cu cuvintele ei sau ne imaginam ce-ar face ea in diverse situatii. Cu atat mai mult dupa ce trec ani in care te inveti sa fi o familie unita si toate activitatile sa le faci impreuna cu ai tai, cand copilul ar pleca de acasa si puzzler-ul s-au desface sigur te-ai simti imcompleta, ca doar s-a sudat nu numai relatia parinte copil, dar s-au creat dependente si obisnuinte bazice.

O sa vezi pe parcurs.
E drept, ca la unii nu-i atat de pregnant acest sentiment pentru ca de cand sunt copiii mici ii lasa cu bone, bunici, rude si relatia, chiar daca este pozitiva nu e chiar atat de dependenta.




Cristina +15 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

La multi ani Mihaelelor si Gabrielelor, dar si celor ce poarta in familiile voastre numele arh Mihail si Gavril!

Diseara poate citesc din urma, azi avem si noi sarbatoriti in familie si trebuie sa fim "pe baricade". Fug ca deja ma cauta lumea prin casa

poop

POZE

23+ - Iustin Stefan ???
Viitori parinti, cei mai fericiti din lume, asteptandu-l pe micul nazdravan!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita
Rebiana se vede ca nu dormisem destul. Mersi de corectie.
La multi ani tatalui tau!

Multam' Oana!!

Citat:
citat din mesajul lui anca_iary
O sa incerc sa ma abtin de la a-mi spune parerea, pentru ca oricum in afara de 2 -3 fete nu prea-mi da nimeni atentie, decat daca deranjez cu vreo opinie personala.

Anca, nu fii supi!! Nici mie nu mi s-a raspuns intotdeauna.. sau am fost ignorata, God knows, e drept ca nu putem fii pe placul tuturora, insa formam o echipa frumoasa aici! Mie-mi fac bine postarile voastre, sfaturile, opiniile, pozele cu lucrusoarele achizitionate pentru bebe () si stiu ca atunci cand am nevoie gasesc aici sustinere. Nu-i asa? Uite un sa treaca mahnirea!
Denisa de-ai stii de cate ori m-am fatait pe site-ul respectiv si ma gandeam cum sa fac sa comand... dar nu m-a dus capul sa verific daca au si optiunea "contact" . Treaba e ca si rezolvata, voi comanda body-uri de la Mothercare de pe site.. sunt f faine si de buna calitate. Multam'!

Mami de Luca si 20+


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

La multi ani, Gabrielelor si Mihaelelor... si Angelelor - ca tot azi va sarbatoriti si voi! Sa fiti sanatoase si mai ales mamici destepte si fericite!

V-am citit aproape zilnic pe toate, oricum am citit totul, n-am sarit nimic :)
Dar sint cam cu fundul in sus zilele astea si ma cam iau de oameni aiurea, de aia prefer sa tac pentru moment... mai intru eu cind sint mai vesela sau daca am vreo informatie de dat... nici macar n-am facut mare lucru saptamina trecuta sa am ce povesti:)
Pina atunci, va pup si va doresc o seara minunata, aveti grija de voi!

20+ cu

mami de vladimir (4 ani, bun si dragastos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Cristina tu intrebai de site-ul despre care vb cu fetele. Uite aici body-uri interesante si de calitate http://bebeshop.wordpress.com/hainute/bodyuri-baietei/ (vazusi ca-s de baietel? special pentru baietelul tau din burtica )

Mami de Luca si 20+



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput