Burtici de punci pretiosi de Mar-Apr 2010 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

La multi ani inca oadata sarbatoritilor de azi. Sa aveti cu totii o zi minunata.

Arinaa; LA MULTI ANI . Sa fi fericita alaturi de cei dragi si bebe din burtica

Oana- si eu prefer sa pipai hainutele in magazin. Dar body-urile astea le-am vazut la o prietena si sunt super ok. Asa ca sunt pipaite.

Castelana- tare bancul.

Miria- parce cafa te doare cand iti creste tensiunea. Verifica macar ca sa sti ca nu e asta cauza. De luat nu stiu ce poti lua. Sotul ia distonocalm, dar nu cred ca e ok in sarcina.

Freedelia- . Stiu ca nu trebuie sa fie totul in perfecta ordine in casa si nici nu incerc asta. Dar o baie si bucatarie trebuie.
Oricum noi ne certam: fiecare spune ce are de spus, dupa care liniste o ora fiecare la el la calculator, sau eu ies afara cu honey, dupa care totul revine la normal. Bineinteles ca ieri nu am mai facut nimic si seara ne-am uitat la filme. Ba nu... eu am facut curat si el m-a certat ca nu am manusi in maini si bag mana in solutie de spalat gresia (asta in loc de ajutor)

fetele care va faceti griji ca pleaca de acasa daca e fata/ baiat de ce vreti voi sa stea copii pe capul vostru pana la 30 de ani ??
Eu la 60 de ani ma vad cu nepotii in vizita si copii la masa dar nu cu ei pe capul meu non-stop.



Denisa, 19 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

La multi ani, tututor ce.si sarbatoresc azi, ziua numelui Mihail si Gavril

irina dar tu cu tensiunea cum stai? avand in vedere ca mananci sarat
poate singura reactie e ca te umfli dar poate sa creasca si tensiunea, ma gandesc



roxana 20 arthur martin si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

roxana inainte de sarcina aveam 10 cu 5, in sarcina ultima data cand am verificat aveam 11 cu 6, acum marti ma duc la dr de familie sa vad. ideea e ca ma si doare nitel capul tot de cateva zile, nu stiu dc are legatura una cu alta.
oricum acum sunt suparata pt ca se pare ca astia nu mai importa clexane si nu mai am decat pt 20 de zile asa ca asta e o problema si mai mare pt mine...pe care nu stiu cum o voi rezolva

20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Eu am mai bagat un pui de somn, ca ma trezisem si eu ca si Miria cu o mare durere de spate. Acum parca m-a mai lasat.
Rebiana se vede ca nu dormisem destul. Mersi de corectie.
La multi ani tatalui tau!

Mihaela sa ai o zi superba.

Vio, La multi ani si mamei tale.

Irina nu gasesti o farmacie care sa iti aduca cumva? Am mai auzit acum ceva timp ca aveau de gand sa opreasca importul, poate se razgandesc si de data asta.

Merg sa ma apuc de mancaruri si as vrea sa fac la desert o crema de zahar ars.


Oana 24+ Erick Nicholas
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Ca mai vroiam sa va zic ceva...eram ieri la magazinul de unde am luat carutul si cum il tot testam noi pe acolo, vine un cuplu, tare incantat de altfel de carut si imi zice ca si ei se tot uita ca in martie le vine si lor bebele, dar ca mai asteapta.
A facut saraca niste ochi cand eu i-am zis ca nasc in februarie si deja iau carut.
Pe mine m-a distrat, dar cred ca i-am impulsionat.

Oana 24+ Erick Nicholas
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

oana am vazut ca mai apare la catvea farmacii pe stoc macar sa iau luna asta si dupa aia vad eu dc dispare de unde pot sa aduc...
legat de carut eu am spus alor mei ca ma uit dupa carut si toti au zis asa devreme? lasa fa tu copilu ca ne descurcam de carut asa ca ...o sa iau o pauza. insa e drept ca la mine au si motive sa nu fie tocmai optimisti ca eu sunt ca in povestea aia cu ion care striga lupul si cand a venit nu l-a mai crezut nimeni... asa ca deocamdata doar ma uit. in schimb am comandat infacol asta ca sa zic si eu ca fac ceva pt bebe

20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

IRINA - Si medicamentele se pot comanda online, asa ca, poti incerca. Plus ca, eu cand am auzit ca nu mai faceau nu stiu ce medicamente, am mers la 10 farmacii si mi-am facut provizii.

REBIANA - Saru'mana pentru sfat! O sa-l pun pe al meu sot sa ma maseje nitel, desi mi-e cam teama, ca ultima data cand a avut bune intentii cu mine m-a lasat fara aer de tare ce m-a strans.

DENISA - Mie, una, tare imi plac famiile-clan. Eu mi-as dori sa am tot timpul copiii si nepotii si stranepotii si nurorile si ginerii ..... in casa. Oi fi eu mai mamoasa, dar imi place si sa ma simt utila, dar si sa am sentimentul ca-mi supraveghez in permanenta familia, chiar daca ea s-a marit sau s-a maturizat.

Dar acuma eu stiu ce ne-o rezerva Doamne Doamne.

Cristina +15 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

briza_marii nu stiu daca ai vazut si celelalte mesaje pe care le-am scris,ella nu s-a suparat, eu doar mi-am spus parerea, acum fiecare are dreptul la o opinie.
O sa incerc sa ma abtin de la a-mi spune parerea, pentru ca oricum in afara de 2 -3 fete nu prea-mi da nimeni atentie, decat daca deranjez cu vreo opinie personala.

Inca o data le urez multa sanatate si numai bine tuturor sarbatoritelor de azi

anca19+Deyan si Karla Maria 20.08.2003

http://picasaweb.google.com/teokarla03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

Era sa uit...Denisa tu cum cumperi de pe site-ul acela
Lasi un comentariu akolo nu-mi dau seama cum se procedeaza. Marfa stiu ca este de foarte buna calitate,pretul este mic, sunt foarte incantata, dar nu stiu cum sa comand

anca19+Deyan si Karla Maria 20.08.2003

http://picasaweb.google.com/teokarla03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ANCA - Nu te gandi ca nu te aude nimeni cand spui ceva, ca nu tot timpul poti sau stii ce sa raspunzi fiecareia, dar nu inseamna ca nu te citeste sau nu te baga in seama.

Cat priveste copiii, eu una, nu cred ca ar conta daca-i fata sau baiat prea mult. Am intalnit mai dese situatii de barbati, care au stat langa mamele lor pe patul de suferinta decat femei. Femeile aveau casa si copii si trebuiau sa vada de ele. Barbatii si-au lasat gospodaria in grija nevestei si a venit sa stea cu mama la spital.
Sunt fetele mai mamoase pana intr-un punct, dar si baietii sunt atasati de mamici.

Acuma, insa, depinde foarte mult de ADN-ul si educatia fiecaruia.


Te si nu fi suparata!

E chiar placut sa vina cineva si sa te stimuleza sa-ti spui o opinie personala, decat ca mine care am intrat de dimineata sa ma vaiet ca ma doare spatele.

Cristina +15 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput