FIV252

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

carla_2008 eu una am stat in pat cu minim de efort prin casa cateva zile, vreo 4 sau 5. iar pe urma m-am comportat absolut normal, am fost la servici .. etc. Si nu am avut nici o problema in sarcina. Dar nu cred ca trebuie sa fie chiar asa de stricta grija. Eu am privit sarcina ca pe una normala, odata ce s-a fixat si am vazut ca totul merge bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL


Dragaica, sa stii ca eu mi-am facut un mare curaj, zic eu, si mi-am facut singurica toate injectiile. Stiu cat este de important suportul sotului, mai ales ca mie numai el imi poate fi alaturi ca nimeni altcineva nu stie de problema noastra, dar eu nu vroiam ca el sa vada intregul ritual de injectare, ca ma panicam si mai tare. Si le faceam seara, ca asa mi s-a sugerat la primul fiv. Dar nu te stresa draga me... ai sa vezi ca inceputul e mai greu...ca dupa aia merge ca pe roate, numai bebe sa iasa!!!
P.S. Sunt de acord cu tine. Buna atmosfera pe forumul nostru...numai asa sa fie!!!




Incep cu un pentru tine draga mea, sa stii ca suntem cam in aceeasi situatie, aici il am doar pe sot (am prieteni dar nu e acelasi lucru), este foarte important sprijinul lui.
Am o vecina asistenta medicala saraca mi-a zis ca vine ea sa mi le faca dar am refuzat, vroiam sa mi le fac eu iar sotul sa fie langa mine.....sa trecem impreuna prin tot procesul asta.
Aseara am facut prima injectie de Suprefact mi-a cam tremurat mana dar a fost ok......azi o sa fie mult mai bine.
Astept vesti de la tine......presimt ca pana la sfarsitul anului o sa ne mutam la Odisee


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui castelanaC



Dragaico. ehehe intri in linie dreapta, am citit de experienta ta acupunturistica, te si vedeam in camera obscura sa stii. Bafta si sigur vine mosul anul asta cu tolba plina!!!!

castelana fericita 18+


Draga mea ce mai faci.....cam scumpa la vedere, ce-ti face flacaul atat de mult imi doresc un baiat, de obicei femeile isi doresc fete dar eu vreau baieti
Abia astept sa vad cum se termina povestea mea.....

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:

....presimt ca pana la sfarsitul anului o sa ne mutam la Odisee


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica



Vaaai ce bine ar fi!!!! Sa ai gura aurita!!! Ma bucur ca ai reusit sa faci prima injectie, cu emotie, ca asa e normal...va fi bine, vei vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Vanessa, Mirela: felicitari!!! Ma bucur din suflet pt. voi si sper ca aceste vesti bune sa fie urmate de altele la fel de bune.

Eu ma duc maine dimineata cu sotul la Fundeni, la dr. Voinea, sa vedem daca avem vreo sansa sa rezolvam azoospermia sotului prin operatie, si poate ca dupa aceea nu vom mai avea nevoie de FIV, cine stie... Sau cel putin nu vom mai face FIV cu donator, ci cu gigeii sotului.

Eu ma voi intalni cu doctorita care o sa-mi faca laparo dupa inca o saptamana si atunci vom decide data operatiei.

Va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

luck,nu am mai putut prelua mesajul ca s-a incheiat capitolul
am zis ca daca ramine putin puregon in prima fiola,reglez penul la cite ui trebuie ,fac ce cantitate este acolo inlocuiesc fiola si acul si introduc restul fara a mai regla din nou cantitatea
era vorba de cind inlocuiesc a2a fiola
nu's daca m-am facut inteleasa
te pup

fireyes

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

buna seara fetelor,

in primul rand felicitari din suflet noilor gravidute: mirela, vanessa si claudia !
succesul vostru imi da speranta si ma ajuta sa fiu optimista in incercarile mele de a ramane insarcinata. cred ca e valabil si pentru celelate fete !

nu am mai scris de ceva vreme la acest subiect insa acum vreau sa va spun ca astazi am stabilit schema de tratament premergatoare pentru FIV. am protocol lung iar ET va avea loc, daca totul decurge cum trebuie, in jur de 14 dec.

succes tuturor, sa auzim numai vesti bune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor ,care dintre voi a-ti facut in ultima vreme ceva analize genetice(cariotip,microdeletiile etc) si unde?
Am nevoie de o sugestie in alegerea laboratorului .
Multumesc si scuze de offtopic.
Pupici!

Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui sarrah

buna seara fetelor,

in primul rand felicitari din suflet noilor gravidute: mirela, vanessa si claudia !
succesul vostru imi da speranta si ma ajuta sa fiu optimista in incercarile mele de a ramane insarcinata. cred ca e valabil si pentru celelate fete !

nu am mai scris de ceva vreme la acest subiect insa acum vreau sa va spun ca astazi am stabilit schema de tratament premergatoare pentru FIV. am protocol lung iar ET va avea loc, daca totul decurge cum trebuie, in jur de 14 dec.

succes tuturor, sa auzim numai vesti bune !


Bine ai revenit, din cate am inteles ai sa incepi cate de curand tratamentul, tre sa te trecem pe listuta
Eu am tot protocol lung iat ET va fi 3-4 Decembrie incepem sa ne adunam....suntem 3-4 care fac transferul in Decembrie......sa curga cu teste pozitive

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

MONA ce faci? am si eu o rugaminte sa-mi mai dai si ie site-ul ala cu hoteluri in tel aviv. spune-mi te rog cam 1000 euro e suficient pt hotel ?(daca sti bineinteles).stiu ca in februarie nu mai este f scump dar nu prea am gasit la ce pret vreau eu 1000 1500 euro.si mai spune-mi cum sunt acele hosteluri au baie tot ce trebuie? MULTUMESC MULT sper ca nu deranjez prea mult ca cer atatea informatii

Mergi la inceput