FIV252

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vanessa80

Luni tre sa repet beta si apoi stabilim primul control pentru sarcina.
Mirela felicitari si sarcina usoara.


felicitati si tie.
unde ai facut beta?
unde ai facut fiv si cu ce medic?


de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2


felicitati si tie.
unde ai facut beta?
unde ai facut fiv si cu ce medic?


de Craciun vom fi 2 in 1!

Multumesc.
Eu am facut FIV la Gynera cu d-na dr Dracea si beta am facut la Medicaltest in Iasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

husqi venim cu mare placere

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Fetelor cu beta mare(Vanessa,Mirela) ce ma bucur pt voi!!!Inca o data va spun FELICITARI!!!!Si sarcina usoara la termen!!
Deci sa inteleg ca durerea de sfarcuri e un semn bun?Sa stii AndraBirni ca si eu sunt un pic balonata.Dar nu conteaza toate astea numai sa vina bebe!!
Sa va povestesc ceva si sa veniti si voi cu o parere va rog:
Ieri am fost la o cunostinta in vizita care e insarcinata in 7 luni cu gemeni,facuti tot prin FIV la aceeasi clinica si dr din Ungaria la care merg eu.Si mi-a zis ce important e dupa ET sa stau f f f cuminte in patut 2sapt pana la test.Si sa dorm ,sa beau 2 l de apa pe zi,sa pap proteine si sa nu ma stresez ,sa nu ridic nimic,doar la baie sa merg,sa fie liniste.Asta i-a recomandat tipa de la clinica,care e un fel de intermediar si traducator pt romani.Ea lucreaza de f multi ani in domeniu si a vazut f multe cazuri.Cunostinta mea a ramas de 3 ori insarcinata cu IA si a pierdut toate sarcinile,una fiind si extrauterina.Evident ca la IA nu a stat f cuminte,nici eu nu am stat.(la mine la prima IA a fost facuta in ziua de 31 dec,va dati seama,eu am fost la chef)
De cand cu Fiv,si-a luat concediu si pana la 3 luni a stat extrem de linistita acasa,nici macar nu a primit vizite,sa nu se streseze,are femeie pt curatenie,iar soacra ii facea mancare.Evident acum se simte bine,sacina e mare si nu mai sta in pat,va sta doar la finalul sarcinii,ca e gemelara.Dar ce spuneti de atata grija?Voi cele care ati ramas, cum v-ati comportat?Intr-adevar e sarcina obtinuta arificial si trebuie avut mai multa grija pana se fixeaza bebe bine in burtica.Dar chiar asa??
va pupic pe toate si muuulta bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Fetelor, revin. De data asta cu ultimele noutati, bune zic eu! Din cele 8 oute pe care le-am cules, 6 au fost mature si 5 au reusit sa se fertilizeze (cu icsi). De bucurie ca mi-au fost cuminti outele, parca mi-au si trecut durerile. Acum imi doresc doar sa evolueze cat se poate de bine si luni facem transferul.

Ieri am uitat sa va mai zic ca sfaturile si recomandarile voastre sunt mai mult decat binevenite, mai ales in aceasta perioada, in care vreau sa fac tot posibilul numai sa ma aleg macar cu un bebe!

Dragaica, sa stii ca eu mi-am facut un mare curaj, zic eu, si mi-am facut singurica toate injectiile. Stiu cat este de important suportul sotului, mai ales ca mie numai el imi poate fi alaturi ca nimeni altcineva nu stie de problema noastra, dar eu nu vroiam ca el sa vada intregul ritual de injectare, ca ma panicam si mai tare. Si le faceam seara, ca asa mi s-a sugerat la primul fiv. Dar nu te stresa draga me... ai sa vezi ca inceputul e mai greu...ca dupa aia merge ca pe roate, numai bebe sa iasa!!!
P.S. Sunt de acord cu tine. Buna atmosfera pe forumul nostru...numai asa sa fie!!!

Carla, e normal, stai linistita...Cum stai pana in prezent? Ce spun monitorizarile?

Georgalexia, tu ce noutati mai ai?

Claudia ma bucur sa te revad iar pe aici. Imi pare rau ca nu te simti prea bine, dar esti graviduta, ai bebe la purtator deci esti in grafic si asta conteaza cel mai mult! Ce sa zic, o fi avand si starie astea farmecul lor...

toate fetele si sa aveti un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgalexia spune:

Deocamdata nu am nici o noutate BuburuzaL sunt in z5 de inhibare si astept CM (am inteles in timpul inhibarii vine putin mai devreme decat in mod normal) in rest rutina de zi cu zi. FELICITARI pentru productie buburuza draga .
Felicitari si tie mirela2 iti doresc 9 luni usoare si fericite .
In sfarsit apar vestile bune , intotdeauna dupa furtuna iese soarele.
Pupici la toate fetele si un sfarsit de saptamana super tuturor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

CARLA intr-adevar medicii din Ungaria recomanda cat mai mult repaus, liniste si relaxare dupa FIV. Medicii romani nu prea zic de asa ceva.
Si eu mi-am luat concediu si am stat mai mult la pat dupa ET. Si nici treaba nu prea am facut. Azi a dat harnicia peste mine, dar deja am obosit, asa ca ma linistesc si ma odihnesc. Nu vreau sa pateasca bebita ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Bravo BuburuzaL,ce de outze!!!!cati embrioni vrei sa transferi?
Eu luni merg iar la monito ,deocamdata iau Gonal de 75,vit E,magne B6, si Meformin.Legat de pen-uri:se vorbea zilele trecute pe forum ca in pen-uri se gaseste mai multa substanta decat e inscrisa,chiar si mie mi-a ramas:eu pana la urma am fixat pen-ul la 75(cat se presupunea ca e in plus),am facut injectia,si pana la urma a mai si ramas extrem de putin.Nu stiu cum sunt producatorii astia de medicamente cu atata exces de zel
Felicitari si Claudiei ca nu am apucat sa o felicit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

buna fetelor, aspirantelor!
vin cu o veste "luata"
de la odisee, m-am gandit ca trebuie sa stiti si voi:

Mesaj de la Avalon

In urma cu 21 de ani mi-am cunoscut sotul, pe date de 6 nov, iar astazi au venit pe lume Dragos 2.6 kg si Emil 3 kg, minunile noastre asteptate atata amar de vreme.
Avalon

bun venit pe lume minunilor voastre si Avalonule sa te refaci repede!!!! sanatate si sa auzim numai de bine!



castelana fericita 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Fetelor sa nu credeti ca v-am uitat sau alte balarii de astea.
Dar cand nu merge calc (face figuri) cand nu e net-ul bun si nu incarca nimic sau nu pot eu sa scriu, numai in erori ma tine.
dar intre timp citesc, citesc cand ma lasa tehnica asta.
Vad ca se petrec lucruri bune pe aicea, deja alte rezultate bune si cu inimoiara!!!!

Claudia, felicitari darga mea si subscriu si eu la spusele Catalinei, pe care o salut, poate fi baiat. Eu am vazut inimioara la 5 sapt de sarcina(trei saptamani de la ET!)
Stai calma si linistita cat mai mult, eu primele 8 sapatamni am cam respectat toate recomandarile de repaos, papa bun si ce trebuie si lichide cat incape, faci tratamentul si o sa fie bine pana la capat!

Avem de ieri alte fericite: mirela si Vanessa, uau, ma bucur pentru voi si sa se dubleze beta!!!! fetelor aceleasi sfaturi v-as da, sa stai cat mai mult in repaos, fara eforturi, la canapeloase, un film bun ceva, numai sa va tina locului.

Dragaico. ehehe intri in linie dreapta, am citit de experienta ta acupunturistica, te si vedeam in camera obscura sa stii. Bafta si sigur vine mosul anul asta cu tolba plina!!!!

alrak, surioara mea, ce mai faci? cum te simti? iti trimit o raza de soare si floricele de la nepotel


pup toate fetele , pe cele in focuri bafta multa si sa fie cu noroace!!!!!




castelana fericita 18+

Mergi la inceput