Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007. (349)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara!
Astazi am avut o zi de toamna insorita la PN. Am fost la plimbare cu bichi si Matei.

Piciulika ce bine ca rezultataele sunt OK. O saptamina viitoare usoara la job iti doresc.

Sim spor in tot ce ai de facut!!!

Nana, Yaia, totul pare de vis la voi! Si la noi impodobesc orasul-in stilu stiu, dar magazinele nu exceleaza la asta!

Imi amintesc cu placere decoratiunile din orasele europene sau din Japonia unde am vazut un brad din 2 milioane de cristale Swarorowski.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
20+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Week-end placut tuturor!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
20+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Piciulika, bravo pentru rezultatele de la monitorizare ! Tine-o tot asa ! Mai aveti asa putin pana la MAREA INTALNIRE !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Piciulika felicitari pentru vestile bune.



Betty78de Eric-Daniel 20 oct 2009 si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Sa va spun ce am patit....azi dimineata am simtit ca ma plesneste o raceala, asa ca mi-am trimis sotul sa cumpere toate cele, printre care niste mascutze....m-a mancat efectiv undeva sa il alaptez pe Eghi in sufragerie cu mascutza pe fata, iar domnul roscatel mi-a pocnit un deget in ochi in ideea sa imi scoata mascutza...au trecut de atunci cateva ore, iar eu vad inca in ceata...cum se spune in popor toare relele in curu' babii mele....asa ca m-am pricopsit maine dimineata cu un control la oftalmolog...numai asta imi mai lipsea

Betty78de Eric-Daniel 20 oct 2009 si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui diwana

Piciulika, ma bucur tare de vestile bune. Tare nastrusnic mai e Corazon Salvaje. Succes cu reamenajarea (si nu numai)

Nana, Emma, Yaya multumesc de idei. Am vazut Bejamin Button, si da, am bocit ca o fantana arteziana. Step Up l-am descarcat azi-noapte, sper sa-l vad acum, iar Fracture il caut azi. Daca mai aveti si alte recomandari, aruncati cu ele inspre mine, le prind.

In rest, sper ca bolnaviorii sunt pe drumul cel bun.
Noi avem o vreme super nasoala, ploua si e mohorat tare.

Babylina ce smecher ai in dotare. Sunt deliciosi la varsta asta, si "tae momema?"

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare


Diwana, eu iti recomand "The Bucket List", "The Lake House", "17 Again", "Bedtime Stories", "Inkheart", "The Ilussionist", "The Magician"...


"A characteristic of the normal child is that (s)he doesn't act that way very often." - unknown

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Adam Joshua 07.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Carpatina, multumesc de apel. Suntem bine. Acum. Am avut cateva zile mai complicate. Lisa, dupa chestia aia cu viroza a avut burtica in pionieze cateva zile, eu suspectez mancatul la greu de caise uscate: a mers la frigider, si-a luat punga cu caise uscate si a inceput sa infulece. Pana m-am prins, mancase vreo 7-8. Ce zic mancase?! Le halise aproape intregi . In fine, a fost bine pana la urma, dar mi-a luat ceva sa ma prind de la ce avuse probleme si trecuse de scutec pana la genunchi...

Peste weekend am fost eu capsata, am avut 3 zile de durere cumplita de cap, imi veena sa ma dau cu capul de pereti si nu puteam sa iau decat panadol. Asa ca luam cate 2 pe tura si am sperat sa ma lase cat de repede. Pe miercuri ce am fost mai ok, joi la gimnastica si alergat dupa Lisa, ieri recuperare, ca sunt tare obosita, nedormita cum trebuie de zile in sir. Azi preia sotul stafeta, ca incepe sa mearga cu Lisa la inot de azi . Sunt curioasa sa vad cum ii place.

In rest, toate bune. Adam e un cumintel. Am fost cu el la cumparaturi miercuri, ca nu mai aveam nici unele si nici cine sa mearga sa ia diverse si tare de gashca a fost. A stat in carut fara comentarii de la 12:30 la 1:55, a halit rapid in parents room si dupa 15' plecam mai departe pana la 3! Cu Lisa, in rastimpul asta mergeam cu ea la schimbat scutecul de cateva ori, ar fi papat tot asa si as fi si platit parcare in plus si nici nu as fi cumparat ce as fi avut nevoie de pe lista.

Acum e randul tau sa vii la raport!!!! Cum sunteti? Cum e cu buni? Ce mai zice/face Ioana??? Hai cu vesti, ca mi-e dor de voi !!!

Eu fug sa mai citesc din urma...


"A characteristic of the normal child is that (s)he doesn't act that way very often." - unknown

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Adam Joshua 07.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Piciulika, ne bucuram de vestile bune!
Adimecedes bine ca s-au rezolvat problemele de sanatate. mandru si cumintelul cavaler gospodar care maine face 1 luna!The lake house, hmmm super film.
Diwana , intr-adevar asta e perioada ce-a mai frumoasa cu limbajul lor. Acum Bogdan nu vrea sa se culce ca are " mute, mute e putut" , are multe multe de facut.
Betty
Am citit si eu azi pe subiectul cu gripa noua. DAr sunt atatea pareri ca nu mai stii daca sa ta sperii sau te mai relaxezi. Ba e de rau, ba devine o banala gripa daca o gripa poate fi banala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes

Carpatina, multumesc de apel. Suntem bine. Acum. Am avut cateva zile mai complicate. Lisa, dupa chestia aia cu viroza a avut burtica in pionieze cateva zile, eu suspectez mancatul la greu de caise uscate: a mers la frigider, si-a luat punga cu caise uscate si a inceput sa infulece. Pana m-am prins, mancase vreo 7-8. Ce zic mancase?! Le halise aproape intregi . In fine, a fost bine pana la urma, dar mi-a luat ceva sa ma prind de la ce avuse probleme si trecuse de scutec pana la genunchi...

Peste weekend am fost eu capsata, am avut 3 zile de durere cumplita de cap, imi veena sa ma dau cu capul de pereti si nu puteam sa iau decat panadol. Asa ca luam cate 2 pe tura si am sperat sa ma lase cat de repede. Pe miercuri ce am fost mai ok, joi la gimnastica si alergat dupa Lisa, ieri recuperare, ca sunt tare obosita, nedormita cum trebuie de zile in sir. Azi preia sotul stafeta, ca incepe sa mearga cu Lisa la inot de azi . Sunt curioasa sa vad cum ii place.

In rest, toate bune. Adam e un cumintel. Am fost cu el la cumparaturi miercuri, ca nu mai aveam nici unele si nici cine sa mearga sa ia diverse si tare de gashca a fost. A stat in carut fara comentarii de la 12:30 la 1:55, a halit rapid in parents room si dupa 15' plecam mai departe pana la 3! Cu Lisa, in rastimpul asta mergeam cu ea la schimbat scutecul de cateva ori, ar fi papat tot asa si as fi si platit parcare in plus si nici nu as fi cumparat ce as fi avut nevoie de pe lista.

Acum e randul tau sa vii la raport!!!! Cum sunteti? Cum e cu buni? Ce mai zice/face Ioana??? Hai cu vesti, ca mi-e dor de voi !!!

Eu fug sa mai citesc din urma...


"A characteristic of the normal child is that (s)he doesn't act that way very often." - unknown

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Adam Joshua 07.10.2009


uff prin ce treceti si voi...maine noi bagam o fuga la medic dermatolog sa il verifice pe Mario din nou si sa il puna la lampa...si in plus i-au spus sotului ca ar putea fi o boala genetica care ar afecta in timp si sistemul nervos si tare frica imi este de diagnostic (sunt asa de supara pe el ca nu a fost in stare sa retina ce i-a spus medicul oricum maine o sa ma duc si eu cu tot ochiul meu busit si cu toata raceala mea)

Auzi sa imi spui si mie cum a reactionat Lisa la cursurilede inot?

Betty78de Eric-Daniel 20 oct 2009 si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Erina, iti dai seama ca acel concediu fara plata de 10 zile o sa ne oblige sa-l luam in vacanta de iarna...ce o sa faca cu copii...la noi nu discuta nimeni de asa ceva, momentan suntem ingropati in inspectiiii....

De azi sunt posesoare de laptop nou, meritam si eu atat, sper sa fie cu noroc...

..... intreb si eu de ce nu pot trece direct de la cap trecut la cel nou??????/ e problema la mine?







Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput