Fulgusori2009 (156)-Felicitari Krelia & Avalon!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Horoscopul la gemeni (adica eu) de dimineata:

Astazi aveti parte de o revedere emotionanta.... Vi se ia o mare greutate de pe suflet

Mai ales de pe suflet

Andrutza si copiii ei dragi - Simona Andreeea (n. 17.01.2005) si 39+ Daniel Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Ce ne facem, fetelor, cu carantina asta??? Se pare ca se innaspresc masurile de siguranta... Cum nastem noi fara tatici prin preajma? Miercuri la Elias era ok, dar cine stie ce s-o mai fi intamplat intre timp.

Andrutza si copiii ei dragi - Simona Andreeea (n. 17.01.2005) si 39+ Daniel Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

felicitari KRELIA buna venit pe lume bebe Rares

HAI AVALON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui andrutza

Horoscopul la gemeni (adica eu) de dimineata:

Astazi aveti parte de o revedere emotionanta.... Vi se ia o mare greutate de pe suflet

Mai ales de pe suflet




deci scoatem agitatele da ?

mda nasol cu carantina asta, probabil ca ne vor costa mai mult portarii

37+ Remus Andrei
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
www.petitieonline.ro/petitie-p47134046.html" target="_blank">petitie de semnat
AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

cum a reactionat sotul la aflarea vestii? nu e cine stie ce poveste spectaculoasa. primul test l-am facut cu 5 zile inainte de urmatorul ciclu si a doua liniuta a iesit cam stearsa. cand i-am aratat testul s-a bucurat, insa retinut, nu prea ii venea sa creada. apoi urmatorul test l-am facut cu o zi dupa ziua cand trebuia sa-mi vina (si nu-mi venise, evident) - numai eu stiu cum m-am abtinut 5 zile sa nu ma mai testez - si a iesit a doua liniuta aproape la fel de intensa ca prima... plus ca nici urma de ciclu, asa ca ... al meu n-a mai avut ce face si a trebuit sa ma creada...
evident ca ne-am bucurat, insa nu am anuntat decat mai tarziu, prin luna a 3-a, deh... paranoia din noi, sa nu se intample ceva etc etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Felicitari noilor mamicute si bun venit fulgusorilor!!!!!

Atatea evenimente pe aici ca am si uitat ce am vrut sa spun. Faza cu uitatul e din ce in ce mai naspa. Ma duc la magazin dupa o chestie si exact aia nu cumpar. Ieri de ex am cumparat paine de 2 ori.



CRIS 33+ , Andrei Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre mami de Chiara

Ionela deci de asta-mi esti, parasesti clubul. Hai, glumesc, chiar imi pot imagina fericirea ta si ma bucur sincer. Las' ca si eu intr-o luna il vad pe iubi al meu, cum au trecut 8, mai trece si asta.



Pai dezertez cu bucurie... iti dai seama... mai ales ca mai am 1000 de chestii de facut pana la nastere si nu am avut curaj sa ies singura in ultima perioada...Nici la tine nu mai e mult... acusica vine tati. Plecati cu el acasa? sau pleci mai tarziu cu fetita ( stiu ca ai mai spus dar eu am uitat)

coquelicot, noi iti mai facem galerie, nu-i problema

DianaR, chestia cu teama de dimensiunile mare ale lui bebe le inteleg perfect (DBP 94.5 ieri) Va fi bine... Asteptam vestile

Alinus25, daca bebe nu hotaraste altceva W-E placut in 3 ( ultimul)

Shtephy, ai mesaj pe PM

gabitza35, iti tin pumnii . Micutii tai vor fi bine amandoi... fii optimista... mai e putin si ii tii in brate...

andrutza, surprizele placute sunt binevenite. felicitari ca v-a iesit atat de repede. Bebe hotarat si cu personalitate

mariaandreai, pai... nu e acelasi cadou... De ziua lui a primit vestea ca urmeaza cateva luni de liniste in casa... dar emotii in suflet. De Craciun va primi un bebe sanatos... mai putina liniste in casa... si mai putina in suflet... si o viata noua... avand cu totul alte date, prioritati. Are 2 cadouri perfecte

Cuscra, ce faci? cum mai esti? ce face printesa ta? Cand mergi la control( nu mai spun nimic de faptul ca ai spus... am calculat... si am uitat)

Despre carantina.... si la iasi la maternitate se intra "cu cantare" dar eu am intrat foarte usor... ca aveam pasaportul la mine ( burtica) Sala de asteptare de la usa principala era plina ochi de lume dis de dimineata... Nu lasa pe nimeni cu insotitor in interior ( eu oricum eram singura)


36+ AMR 3+ sapt( de fapt maxim 22 zile) Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_boc

Felicitari noilor mamicute si bun venit fulgusorilor!!!!!

Atatea evenimente pe aici ca am si uitat ce am vrut sa spun. Faza cu uitatul e din ce in ce mai naspa. Ma duc la magazin dupa o chestie si exact aia nu cumpar. Ieri de ex am cumparat paine de 2 ori.



CRIS 33+ , Andrei Cristian


Nu esti singura care uita.... sper sa nu uit ca trebuie sa nasc . Restul.... s-or rezolva ele


36+ AMR 3+ sapt( de fapt maxim 22 zile) Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

cuscra - ce sa facem, binisor, mersi de intrebare fiica-mea probabil tot asa e pozitionata, ca nu sesizez nici o schimbare (desi stiu ca e posibil sa se roteasca si fara sa simt). azi tre sa iau rezultatele de la lama, iar la urmatorul control luni pe 16 noiembrie.
ma gandesc ce sa fac. daca o fi sa plece si dr. mea pe 4 dec. ma gandeam sa nasc (daca ramane cu ceza) pe 1 sau 2 dec. mi-ar conveni mai mult in decembrie decat in noiembrie, din cauza de bani, la calculul indemnizatiei, ca pe noiembrie iau mai multi bani datorita prenatalului. om vedea. mi se pare ciudat sa stabilesc eu (sau dr.) ziua de nastere a lui bebe... insa ce sa fac? daca lipseste de la 4 dec. pana pe 11-12 dec. sigur ma apuca nascarea cand e plecata si ar fi nasol. asta-mi mai lipsea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamariaPai dezertez cu bucurie... iti dai seama... mai ales ca mai am 1000 de chestii de facut pana la nastere si nu am avut curaj sa ies singura in ultima perioada...Nici la tine nu mai e mult... acusica vine tati. Plecati cu el acasa? sau pleci mai tarziu cu fetita ( stiu ca ai mai spus dar eu am uitat)
Plecam impreuna, dar nu stim cand, in functie de acte. El trebuie sa vina de mai multe ori dupa nastere sa isi declare faptele (copila adica). Chiar inteleg ce simti si ma bucur sincer pentru voi. 35+ Chiara Ada

Mergi la inceput