Fulgusori2009 (156)-Felicitari Krelia & Avalon!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot

Neatza girls,

N-am nascut inca, ma distrez cu vizite facute zilnic la doctor si ne tot trimite acasa.
Ieri aveam dilatatie 2 cm. si dupa control am inceput sa am o secretie maronie si contractii la 6 minute care spre seara s-au linistit, azi am pierdut din dop dar dilatatia nu e mai mare..Deci nu m-a internat nici azi.

Apreciez ca nu intervine agresiv si asteptam sa se intample cat mai natural, la fel ca nu astept prin spital, oricum stau foarte aproape de spital...

A-propos, la Filatropia chiar nu intra tatici, insotitori, etc, ieri era o nebunie cu masti la intrare, azi nu mai distribuiau masti insa tot nu lasau tatici sa intre...(era un tatitc cu sotia in cezariana, altul cu bebe abia nascut, dar nu i-a lasat )

Va tin la curent . Sorry ca ati tinut agitatele ocupate pentru mine.

39, mami de bebe MATEI


Si eu sunt cu dilatatie de 2 cm de luni sau cel putin eram... acum nu stiu daca o mai fi avansat sau nu... dar nici o urma de dop...Pfuu grea e asteptarea asta...


Alina 38+ Dragos-Andrei si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata..

felicitari proaspetelor mamici si bun venit fulgusorilor...
nastere usoara fetelor care urmeaza...
noi am fost iar ieri la acho... am mai capatat inca o pasuire , de data asta pana marti.... se pare ca saptamana viitoare nu mai scap, cred ca voi naste.... marti intram in 35 sapt
restrictia de crestere se mentine, IR tot marite, se pare ca a mai crescut nivelul lichidului, iar mucosiii iau constant in greutate, acum au aprox 1750 grame fiecare
speram sa fie totul bine pana marti... si poate mai speram la inca o pasuire.... poate apucam sa intram si noi in luna 9

34+ Dragos si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Sa va povestesc si eu cu vestile de liniute la tatic...

La prima sarcina, am facut totul ca la carte: control la doctor, analize, prestat aproape zilnic, si tot a iesit abia in a doua luna... De aceasta data, ciuciu control, ne-am hotarat ca hai sa incercam, am prestat de 3 ori in toata luna (asa se mai intampla cand dormi cu copilul in pat si esti prea obosit sa te trezesti noaptea) - o data imediat dupa ciclu, o data in a 16-a zi (era sambata noaptea) si o data inainte de data probabila a urmatorului ciclu, asa ca va dati seama ca nu ne asteptam sub nicio forma... Neavand un ciclu foarte regulat - 28-33 zile, mi-am luat test de sarcina pentru ca am intrat in farmacie sa iau picaturi de nas pentru Simona, altfel mai asteptam eu... Mare supriza, va dati seama, iar sotul meu a fost destul de socat, pentru ca noi chiar ne planificasem sa raman prin vara . Au mai contribuit la marea noastra surpriza si toate exemplele din jurul nostru, perechi care la am doilea copil au asteptam cateva luni - un an etc.



Felicitari, Krelia, sa-ti traiasca printisorul !!!!

Andrutza si copiii ei dragi - Simona Andreeea (n. 17.01.2005) si 39+ Daniel Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Buna dimineata!

Sa scot niste agitate pentru Avalon

NASTERE USOARA AVALON, REFACERE RAPIDA, BEBEI SANATOSI SI MANCACIOSI, SA NU STATI MULT PRIN SPITAL!


si sa mai adaugam cateva just in case...



Coquelicot, imi pare rau ca te plimbi si ca nu ai nascut inca. poate asteapta sarbatoarea de duminica

de zodie de foc nu stim nimic inca?
Camy o fi ajuns acasa?

va pe toate

Lili 39 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Rgagapie casa de piatra si multa fericire!

Felicitari mami Krelia!!! Raresul mic sa fie sanatos, norocos, sa va umple viata de bucurii!

Hai Avalon!

Monis, e un scump bebe mic! Sa fie sanatos si necolicos!

Ramo, Miany si toate fetele cu bebe mici si mari, sunteti adevarate comori de informatii pt noi, novicele. Multumim ca impartiti sfaturi si pt noi

Dankutza, tinem pumnii!

Eu am remorca cu morcovi dupa mine...luni la 5 sunt la control, cu bagaj, dar atunci abia fac 37 de saptamani! Sper sa ne mai pasuiasca macar cateva zile, vom vedea!

36+ cu Natalia Maria AMR 1 saptamana sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaandreai spune:

Monis, bine ai venit acasa. Ai o dulceata de baietel, sa iti traiasaca, sa se faca mare, frumos si destept ca mami. Abia asteptam sa ne povestesti cum a fost nasterea. Eidurala ai cerut-o ca nu mai rezistai sau nu ai luat in calcul nasterea fara anestezie? (eu inca sper sa nasc natural, fara anestezie )

Ramona, casa de piatra, sa fiti fericiti si sa va bucurati de bb!

MyLady, legat de cum a reactionat sotul la vestea ca va fi tata. Noi anul trecut ne-am construit casa si ne-a planificat ca anul acesta sa facem bb. La sfarsitul anului trecut am fost plecata 3 luni in delegatie in Germania, asa ca am intrerupt pastilele din octombrie. In ianuarie m-am apucat de facut analize, sa ma asigur ca sunt ok. Mi-au iesit transaminazele cu niste valori enorme, de 10 ori mai mari decat la analizele precedente. Doctorita de fam a spus ca probabil e hepatita B sau C, ca daca era A ar fi fost si alte simptome. O alta posibilitate ar fi fost ceva virus rar sau alergie. Asa ca mi-am facut analizele de hepatita. Ma suna cei de la laborator sa imi spuna ca nu imi pot trimite analizele pe mail, asa cum cerusem, ci sa ma duc acolo. Iti dai seama ca inghetasem. Cand ajung acolo, imi spune asistenta ca analizele de hepatita C au iesit negative, dar la B sunt neconcludente. De fapt ei tind sa creada ca este B, dar nu sunt 100% siguri, de asta au trecut neconcludent si sa imi fac viremia, doar ca nu se poate face la laboratorul lor, ci sa merg la Bioclinica. Va dati seama ca am fost daramata. Analiza de viremie a durat 1 saptamana, dar a reiesit ca nu am nici urma de virus de hepatita B in sange. Doctorita de familie a decis sa imi dea un tratament generic pentru alergie si un antibiotic,in caz ca e cea infectie data de vreun virus rar. Bineinteles ca in perioada tratamentului am folosit prezervativ. De ziua sotului meu, in 21 aprilie mi-a fost foarte greata dimineata, ciclul imi ajunsese deja la 40 de zile (mai avusesem ciclu si de 42 de zile, deci asta nu era concludent), plus ca sanii ma dureau de numa'. Reactia lui a fost - sigur ai iarasi o criza de fiere. Cand i-am spus ca nu cred, cred ca sunt insarcinata, mai ca nu a sarit in sus de bucurie. I-am spus ca nu e bine, ca am luat tratamentul si daca sunt gravida, s-ar putea sa trebuiasca sa renunt la sarcina. A doua zi am facut testul care bineinteles ca a iesit pozitiv si el a zis ca nu poate sa nu se bucure, iar a 3-a zi am mers la medic care ne-a confirmat sarcina si a spus ca cele 2 medicamente pe care le luasem nu fac parte dintre cel interzise in sarcina, as ca nu avem motive sa ne inrgijoram. Atunci sa vezi bucurie. Iar reactia finala a sotului a fost: nu e drept, anul acesta o sa primesc acelasi cadou si de ziua mea si de Craciun!

Na, ca m-am intins cat o placinta. Suze!

Maria 34+ cu Miruna
http://bd.lilypie.com/dYPop3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaandreai spune:

Avalon

Maria 34+ cu Miruna
http://bd.lilypie.com/dYPop3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

FELICITARI KRELIA!!!
HAI AVALONNNNNNNNNNNNNNN

Alexa, mami de Maryam buburuza (17.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Oau ce de fulgusori, felicitari Krelia si Flavors pentru minunatiile ce au venit pe lume.
hai avalon

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

felicitari proaspetelor mamici!
bine ati venit fulgusorilor! sa fiti sanatosi ,papaciosi si sa va bucurati parintii.

nasteri usoare fetelor care urmeaza!!


33+

Mergi la inceput