Trucuri pentru a te imbraca super

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Ilse , LadyJ ar fi tare sa "ilustrati" povestirile voastre si cu ceva foto...parol!
Ce spuneti voi acolo suna f f bine
Cam intotdeauna ceva minimalist si bine plasat, inseamna efect maxim!







Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Dana, nu pun foto Sa puna Ilse cu accesoriile alea faine ale ei

Ia sa vedem, cui i se potrivesc cizmele peste genunchi? Stiti voi care, cele care trec cam cu o palma deasupra genunchiului. La ce le purtam, cand..cum...cine spune prima?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Dana, nu pun foto Sa puna Ilse cu accesoriile alea faine ale ei

Ia sa vedem, cui i se potrivesc cizmele peste genunchi? Stiti voi care, cele care trec cam cu o palma deasupra genunchiului. La ce le purtam, cand..cum...cine spune prima?




hehe...cu mine nu pun ca nu am pus nici cu banditii, sunt mai "private" asa, dar pot exemplifica cu poze de pe net, ale "vedetelor".

Ladyj pai cizme muschetar, alea sunt, adica trec de genunchi, dar si se pot rula o bucata inapoi daca te impiedica la mers...am eu, le port la fuste cu colt intr-o parte, la fuste gen "pencil"...la skinny jeans(se baga in ele, super merg)+geaca de piele scurta...la rochite cu curele in talie.

Ah, stiti o "tendinta" in moda de care pur si simplu m-am indragostit, buzunarele la orice, rochite, fuste, dar buzunare asa ca la pantalonii office, pe laterala, iti poti odihni fain frumos manutele in ele, sunt si practice :)).

Ia uitati aici www.elle.nl/mode/trends/wintertrends_2009/Wintertrend-2009-over-the-knee-boots/%28offset%29/0/%28img%29/78431/%28nbr%29/3" target="_blank">over the knee boots



eu si 3 banditi: ilse(1.01.2004), sven(1.01.2006) si thor(1.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Ilse, eu vazusem si din alea muschetar(care se pot cobora putin) dar si din alea din piele intoarsa mulate bine pe picior, dintr-o bucata, sau din piele fara posibilitatea de a le rula.

Intrebarea mea este...ale tale sunt cu toc sau fara? Am vazut prin reviste, epe net, diferite modele, de la talpa plata la toc cui. Eu totusi ma gandeam sa-mi iau cu toc dar mai grosut, fara platforma..nu chiar cui ca imi dau asa impresia de...show erotic

Buzunarele nu imi plac la rochii, ca ma latesc incredibil de tare
Dar la constitutia ta, cred ca merg de minune, esti inalta si ai greutate porivita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Ia uitati-va ca se intoarce si www.elle.nl/mode/trends/wintertrends_2009/Wintertrend-2009-fluweel/%28offset%29/0/%28img%29/74386/%28nbr%29/2" target="_blank">catifeaua, eu nu ma prea omor dupa ea, dar e interesant asa de urmarit "trendurile".

Si www.elle.nl/mode/trends/wintertrends_2009/Wintertrend-2009-leer/ offset /0/ img /68029/ nbr /1" target="_blank">pielea se intoarce.

Noroc ca scot de la naftalina o fusta de la Dika cumparata din Ro acu vreo 7 anisori.





eu si 3 banditi: ilse(1.01.2004), sven(1.01.2006) si thor(1.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Lady fara toc(adica cu toc d-ala super-plat), ca si mie alea cu toc sincer mi se par doar de purtat asa intre patru ochi sau ma rog daca esti Victoria Beckham...oricum n-as putea merge pe asa ceva.

eu si 3 banditi: ilse(1.01.2004), sven(1.01.2006) si thor(1.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Se poate, cele vazute de mine nu se puteau intoarce ca se vedea dosul urat, cu cusaturi Plus ca erau asa de stramte pe picior ca iti oprea circulatia daca le intorceai

Le-as purta la o pereche de pantaloni scurti grosi, din lana, cu talie inalta si curea, si o haina pana la genunchi(sa acopere cizma) dreapta, neagra, cu butoni.
Sau cu o vesta din blana (artificiala, normal) exact atat de lunga ca si pantalonii scurti(practic se vede exact o palma din picior).Peste vesta se poate pune curea, sau nu, depinde cum vine exact.
Sau cu o rochie de matase care vine exact pana la cizma si geaca de piele scurta.

Sau .. cu o fusta scurta, larga(gen lambada), din matase, o maleta stramta si o haina care lasa piciorul putin la vedere.(doua degete deasupra cizmei)

Ziua le-as purta la jeansi skinny, cu vesta de blana, geaca de piele..ba chiar palton scurt. Sau.. cu o rochie care acopera cizma, larguta(pliuri) si o haina de aceiasi lungime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Chiar asa?

Stiti trendul cu oja neagra pe unghii, l-am vazut la zeci de vedete d-astea hollywoodiene ma refer:)), ei bine l-am incercat si eu si m-am indragostit de el...numai ca el l-am folosit preponderent la unghiile de la picioare asta vara, e mai usor de intretinut, dar la o ocazie l-am folosit si la maini...eram cam indecisa inainte, dar mi-am facut curaj si am zis ca merit si eu sa ma simt vedeta si mi-am luat o sticluta mica de oja...dupa care m-am indragostit de ea...hihihi.

eu si 3 banditi: ilse(1.01.2004), sven(1.01.2006) si thor(1.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Lady cum porti brosele?Eu nu am curaj la palton?Le pui pur si simplu langa nasturei?Sau pe bluze?Ma indrumi putin te rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Chiar asa?

Stiti trendul cu oja neagra pe unghii, l-am vazut la zeci de vedete d-astea hollywoodiene ma refer:)), ei bine l-am incercat si eu si m-am indragostit de el...numai ca el l-am folosit preponderent la unghiile de la picioare asta vara, e mai usor de intretinut, dar la o ocazie l-am folosit si la maini...eram cam indecisa inainte, dar mi-am facut curaj si am zis ca merit si eu sa ma simt vedeta si mi-am luat o sticluta mica de oja...dupa care m-am indragostit de ea...hihihi.

eu si 3 banditi: ilse(1.01.2004), sven(1.01.2006) si thor(1.07.2008)



Ilse apropos de oja neagra (ma rog, diverse nuante care par negre - eu nu am folosit chiar neagra, dar am incercat brun, violet sau grenat inchiiiise tare) si am ramas indragostita de cum vine pe unghii asta
Numai ca ojele inchise la culoare, ca si cea www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2009/08/color_care_artikel.jpg" target="_blank">rosie intens (care iar imi place la nebunie, desi o port asa de rar) sunt pretentioase. Mie imi plac numai f lucioase, cand sunt proaspat aplicate. Iar daca faci treaba normala prin casa, imposibil sa ramina lucioase mai mult de 24 h, indiferent de marca folosita.


p.s. Nu stiu cum e pe la tine acolo Ilse, dar aici femeile se "bibilesc" foarte rar spre deloc si parca, atunci cand te aranjezi un pic mai mult decat "nude" simti ca iesi in evidenta...

Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput