Puiuti de Randunici 2008!! (328)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ma uit pe oferte primite in posta de la Interspar si salivez pe ele, ce cioco buuuunaaaa am vazut!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

in sfarsit m-am asezat si eu jos!
sper sa reusesc sa stau macar juma de ora ca nu mai poci!

aveam multe de zis dar brusc am un gol in cap....
poate imi revin dupa ce-mi termin cafeau!

Alicel, maine plec la Barlad si trec prin Buzau!
O sa ma gandesc la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Si Surubul mananca singur mai tot, bob cu bob de maae(mazare), bucata cu bucata de moco( morcov), ciorba cu lingurita, bea apa direct din pahar, din sticla de 0,5 de 2l....de-astea
Cam urla daca nu il las pe el, daca nu ii dau lui voie...
Zice cumva la furculita de mori de ras, lectocul Ilincai e un fel de le-to...
In cada nu sta ever jos, desi face baie cu Ilinca si ea sta jos, urla groaznic cand il spal pe cap, e absolut horror...Ii mai zic sa-si bage fundul in apa si el se moaie doar un pic si se ridica repede...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

In ultimul timp e obsedat de masina de spalat, cum se trezeste direct la ea se duce, baga ufe, le scoate, le baga iar, inchide si deschide usa de 100 de ori pe zi, imi baga plastilina, mingi, creioane, bani in sertarul de detergent....daca nu are rufe murdare de bagat le scoate pe alea curate din dulapuri....trebuie neaparat sa fac un dulap acolo inainte de a strica usa de la masina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Noi la baie suntem ok, Matei sta si jos daca are ocupatie, si cum jucarii de baie nu avem, folosim sticle goale de diverse (sampon, gel de dus) si le umplem cu apa, ne stropim... dar maxima dixtractie e sa inchida/deschida robinetul de apa. Cum fac rost de incarcatorul de baterii, cum pun un filmulet!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

olgule, cica astia sunt bocancii cu pricina...pe bune ca nu am auzit si nu am vazut pana acum! de veste am auzit, de manusi da, dar de ghete cu baterie, ntz. noroc cu simonabb ca m-a luminat...dar la ce folos? ca vrea sa-i fac rost si habar n-am de unde.
http://www.imexserve.it/heated-boots-pr-44.html

teo sta cu noi la masa, ca un "om mare", uneori il mai conving sa stea in scaunul de masa, dar mai mutl pt desenat, mazgalit, lipit degete. noi avem scaun d-ala din lemn, format din masuta si scaunel separat. am avut si la alex, care inca il mai foloseste si am luat si pt teo si tare ma felicit.
in cada..."sta" in toate felurile. pe sub apa, pe deasupra, in fund, in picioare, in cap la sor'sa.
mananca frumos, nemurdarel, caci nu are timp sa se mozoleasca. la el ideea e ca lingurita sa ajunga in gura, asta cand o foloseste. in rest cu mana, papa tot, apoi linge constiincios fiecare degetel

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Tuchi, in reclama la ziarul Adevarul, e o fetita Eu am o mare curiozitate E Ilincaaa sau copia ei fidela?

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Nu mai pot!

care reclama??
Ilinca nu e sigur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Doamne, ce zile am eu cu al meu pui, in ultimul timp
zau ca nu mai rezist cu nervii! nu mananca, nu are rabdare sa piarda timp cu mancarea, de fapt, e intr-o alergatura nonstop, maraie constant, ca zgomot de fond permanent ptr noi, crizele si tavalitul sunt in floare, mai rau ca oricand, distrugerea casei la ordinea zilei..dar e mereu cu mainile in gura, amadoua odata cateodata, e posibil sa sape o masea, desi nu simt nimic la deget..a, si nu-l intereseaza sa manace din castron cu ustensile, aproape deloc, doar sa se balaceasca in mancare, dar sa ia cu lingura sa bage in gura, ff rar face asta, si in niciun caz sa pape tot.. in schimb, daca are ceva in mana, papa fara probleme,fructe, cerealele si le ia la rontait din castronel..dar cu mancarea normala, nema interesum!
DAR: noi am decis asa: va face foamea, nene, ca nu mai tine, ne termina nervos! cand ii va fi foame, ii punem castronelul cu mancare, sa pape, ce si cat/cum poate/reuseste..si tot asa, ca nu se mai poate..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Mamaaaa, Mimo fizica... Eu sunt tuta tutelor - inca am probleme in a intelege de ce stau pasarile pe cablurile electrice si nu se curenteaza... d-astea... Noroc ca a terminat randunoiul fizica, si e marea pasiune a vietii lui. Si pe langa asta, se pricepe si la chimie, si la mate (mai ales). Deci copilul, slava Domnului, e asigurat. Ca daca era sa ramana astea in sarcina mea... vai de capul ei, saraca! Parca ma si vad - eu acasa cu copilul, tac-su in voiaj, si eu trimitand problemele pe mail

Am vizionat pozicile, am trimis cate un pentru fiecare pui!

De vorbit, nu ma bag, ca nici nu mai stiu daca Sanziana e on track sau nu. Cum ii povesteam si Bitzei, vorbeste o sanscrita foarte elevata. Dupa intonatie si dupa cum formeaza frazele, JUR ca e o limba adevarata - doar nu romana.
Mai nou zice "gudu-gudu" care cred ca inseamna "ghidi-ghidi". Ca asa zice cand o gadil si rade de nu mai poate

Ar mai fi un fel de "da-mi mie" si "nu vreau" dar nu prea inteligibil. Azi dupa link-urile Olgai, incercam sa numar daca are 20 de cuvinte... Habar n-am!



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput