Puiuti de Randunici 2008!! (328)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Luny, e bine ca macar acum sunteti mai linistiti si mizati pe varianta cea mai putin invaziva. Eu am niste vertebre tasate si in facultate am mers la Spitalul Militar, ma "blocasem de mijloc) (sotul meu era pe atunci ofiter). M-a vazut mai intai un chirurg, care a gasit si nustiuce chist prin zona si a zis ca nu scap fara operatie. Am fost apoi la un neurochirurg care a ras, a zis ca nici gand de operatie, m-a trimis la gimnastica de recuperare, a zis ca chistul respectiv se va resorbi in timp... M-am recuperat, m-am blocat iar de vreo 3 ori de atunci... Asta e!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ramo, ma descurc, dar e mult mai usor cand sunt copiii sanatosi!

Matei este dintre copiii care nu au nicio greata daca sunt murdari! Ba din contra, ii place sa manance ca un purcelus (nici el nu mai suporta bavetelele de mult timp, tava la masuta nu a suportat-o niciodata, e la Brasov)... asa era si Stefan, care deseori dupa un iaurt are mustati... dar S se straduieste mai mult acum, ca austriecii au meniere la masa !

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Saluti!
Ma doare (iar) o masea! Si ce ma enerveaza mai mult e ca toate sunt plombate si apar carii pe dedesubt
Nicoleta sanatate multa lui Matei. Uff e tare nasol sa fii singura intr-o tara unde nu intelegi limba, cu 2 copii dar oricum esti de admirat.
Luny bine ca nu e cazul de operatie. Si cine stie cu concediul, niciodata nu stii ce se va intampla.
Alice am vazut-o si eu pe Thea cea vorbareata. Si chiar, are niste caciulite superbe, cea cu codite m-a terminat!
Mimo m-a spart cu fizica!!! Eu sunt varza in domeniul asta, cand te citesc ma uit crucis la ce zici acolo! Si stau si ma gandesc ca proasta ce voi face cand va creste Diana???
Bey si Diana vb continuu, dar continuu, ea repeta absolut tot ce spunem noi, plus tot ce stie deja. Am fost ieri cu ea la farmacie si incepuse "De ce ai pacut (nu-l zice pe f, la toate pune p) caca? De ce, de ce?" de radea toata lumea! Cateodata imi doresc sa taca 5 min, mai ales cand vb la telefon, atunci o apuca melita si mai rau!
la toata lumea si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am uitat sa va spun ca ieri am facut si coproparazitologicul si e negativ, dar cica tre musai repetat peste 8 zile, sa nu fie perioada de depus oua, ca alea nu ies
..si la capitolul "ce nu au mai facut demult copii nostri" - Mateiul nu mai sta in fund in cada de asta primavara..abia-l tin jos cu capul aplecat in fata sa-l clatesc pe cap..
clau
raluca voi cu giardia, imi pare rau, stiu ce nasol e...ce tratament faceti?
cleme ce tare e Diana
..apropo de dureri, azi m-am trezit si eu ca simt mai rau ca de obicei scolioza...abia am facut niste ardei umpluti, ca ma doare mai nasol daca stau in picioare..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Luny, noi incercam cu naturiste: Helmiflores si seminte de bostan; luam toata familia. Pentru spate incearca un antiinflamator Movalis supozitor sau Voltaren. La mine de obicei merge si am coloana varza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

si noi suntem acum in partea a doua a curei cu Hemiflores, seminte de bostan a halit si el la greu..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Salut!

Ma, voi chiar m-ati facut sa rad, pe bune! Stiam eu mai demult ca filmuletele denatureaza realitatea, in cazul meu, de bine. :))) Pai...cu ce sa incep...

1. Scaunul de masa este de multa vreme pe post de mobila, de regula se mananca oriunde prin casa. Dar... cu ocazia unei laringite urate in toamna (ceea ce a atras dupa sine inca 1000 de mofturi, pe langa mia deja existenta), Thea n-a mai acceptat sa bea apa decat cu lingura, din castron, si musai cu "Thea mana". Si atunci, faceam targ, stai in scaun, iti dau castron si lingurita, nu, nu. Acelasi principiu a functionat si cu bavetica, pe care nu a tinut-o nici macar la inceputurile diversificarii (fapt pt care mai am doar 2 in casa, pe cea din film, si una cu maneci, ca cea a lui Mimo), dar nu puteam s-o las sa se ude pana la buric si sa stea asa juma' de ora, pana termina apa din castron. P.S. Acum are alta pasiune, a evoluat, vrea sa bea apa tot din castron, dar cu un capac de biberon.... Eu o las sa-si faca damblaua, asta e.

2. Cu murdaritul: pe mine chiar ma amuza ( Mimo, esti pe faza?), mai ales ca are o preferinta in a manca "pe alese" din farfurie, adica mazarea bob cu bob, morcovul cubulet cu cubulet, etc...Dar cum ea este un copil mofturos, eu ma bucur ca mananca si dc ar murdari toata casa in jur, nu numai un perete. Sunt sigura ca-i va trece pana la 18 ani!:)))) Cu iaurtul chiar avea chef sa se joace si m-a distrat grozav. Ma bucur ca v-a amuzat si pe voi!

3. Cu statul in cada...ohooo, acum sta, pt ca facem spuma si schimbam des jucariile din baie, nu cu unele noi ci cu unele uitate, prin rotatie si, mai ales, avem galete si galetushe cu care turnam apa. Daaaaar, de la 7 luni, pana la un an si jumatate, copilul meu a facut baie numai si numai in picioare, pot jura!Vai spatele meu, ca numai el le-a dus pe toate!

4. De vb in fata camerei am convins-o si eu greu, dar am rugat-o s-o faca pt tati (asta fiind si scopul initial al filmuletelor) si m-a ascultat. Nu stiu daca ma credeti, dar eu vb foarte multe cu Thea si tratez ca de la egal la egal cu ea, pt ca stiu sigur ca ma intelege. Ca are si ea nevii, incapatanarile si ticurile ei, asta e de la sine inteles, ca doar e om si ea si, in masura puterilor, incerc sa i le accept. Dar, in linii mari, ne intelegem tare bine.

Trimit mesajul, apoi fac scrisorica. Multumesc pt aprecierile voastre, la inima mi-au mers!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Nico, tu ma uimesti in fiecare zi! Eu n-as avea curajul sa raman singura cu doi copii, intr-un oras strain, intr-o tara straina, si sa prevad si situatile in care as avea nevoie de dr, de spital, etc! Pe cuvantul meu, esti f tare!

Luny, ma bucur ca te-ai mai linistit cu Liviu. Si, mai ales, ca Mufa s-a decis sa-ti impartasesca si tie cate ceva din culisele afacerilor lui cu chinezii.:)))

Naty, , merci. Nu stiu ce are fii-mea cu caciulile, eu banuiesc ca ii prind parul aiurea ub ele si o mnanca/jeneaza. Noi mai avem cale lunga pana la servetel nu-si manifesta deloc acest interes.

Ioana, banuiesc ca dc as fi in locul tau, la fel m-as agita. Dar, dc privesc din exterior, mi se pare ca nu-i cazul sa-ti faci griji, David se face inteles si asa- prin semne, mimica-, si atunci nu simte nevoia sa mai si vb. Deocamdata, nu il intereseaza acest aspect, fii pe pace!

Mimo, m-ai omorat cu fizica ta! Ia zi, de un timp incoace, nu sughitza Dudelle mai des? Ca eu mereu il pomenesc, de cate ori mananca Thea mazarea bob cu boc, ca stiu ca si el era candva mare amator.:))))

Stela, Tea ta e harnicuta foc, mai! Asa-s fetitele!

Cleme, imi pare rau pt tine. Eu gasesc durerile de masele cele mai groaznice si insuportabile dureri! Diana ce mai face?

Iar las mesajul neterminat...s-a trezit buburuza! Revin, dar nu promit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

raluca multa sanatate
luny ma bucur ca a iesit copro negativ ,si eu la fel i-am facut lui andru de 3 ori la 8 zile diferenta

ca tot dicutati de scaunel,bavetici,murdarei..noi facem cam asa:
1.scaunul de masa il folosim la gustarea de la ora 17,in rest papam in bucatarie la mami pe picior,baiatul cu o lingura eu cu una ,el se joaca si mami ii da sa pape,mai papa si el cu lingura lui,mai pune si pe masa dar avem un final fericit si cand s-a saturat zice"tata-gata" si gata e nu pot sa-l mai pacalesc sub nici o forma...
2.bavetica ,eu am spus de prin vara ca nu vrea sa o mai tina...si eu am f multe lucrusoare patate dar asta este,mami nu se supara...cand mananca la bucatarie ii tin eu un prosopel cu mana inrest fara ...uneori cand se satura mai si scuipa deci e

3.la cadita nu avem probleme daca ar fi dupa el ar sta 3 ore sta in fundulet ,se mai si ridica,il als pe spate,atunci cand inotam,il pun si pe burtica,tinut de mine bineinteles,se joaca,se balaceste..apa e preferata lui...nu am avut probleme niciodata...ba mai mult intr-o zi eram la baie si s-a rostoggolit in cada goala,eu cu spatele nu l-am vazut ,era in delir..e un hotoman...

4.de vb in fata camerei am sa aplic si eu ce a zis alice sa vedem daca merge...

acum va pup ..revin...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Alice, nu este chiar asa greu precum pare. Eu eram singura destul de des si in Brasov, m-am obisnuit. Sotul meu rade si-mi spune ca acum sunt singura cu copiii, dar la Viena! De obicei sunt cu frigiderul plin, insa mai trebuie cumparate destule intr-o saptamana. Cu limba, nu-i bai, majoritatea vorbesc engleza pe aici, sau macar inteleg, deci m-am scos. Cu mijloacele de transport: deja stiu rutele uzuale pe de rost... daca e sa plec in zone "necunoscute" ma folosesc de net sa-mi fac traseul (cand, cu ce si unde sa schimb) si de indicatiile de pe traseu, facute sa inteleaga toata lumea. Mai greu este cand sunt copiii bolnavi. Ca acum. Ca "imi scapa situatia de sub control". Si mai rau, imi scad entuzaismul si energia... Dar am numerele de urgenta (salvare, consult la domiciliu - pentru linistea mea) si fac tot ce depinde de mine sa-i ajut sa se faca bine. Poate in drum spre Anglia treceti si prin Viena , sa bem un suc de mere... Sau poate venim noi mai spre voi, pe la vara... Ce zici? Stefan isi doreste tare mult sa ajungem la Disney Land, poate venim in Franta.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput