Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

la sedinta de suspendare banuiesc ca este prezent 100% si activ ...ca la altceva la ce il poate duce capul pe viitorul presedinte.




Pai da-i sansa sa-ti arate......sau inca nu te-ai lamurit cu Basescu


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

la sedinta de suspendare banuiesc ca este prezent 100% si activ ...ca la altceva la ce il poate duce capul pe viitorul presedinte....

-> ... in afara de faptul ca un presedinte in functie trebuie sa respecte Constitutia si, atunci cind o ia prin brusturi, Parlamentul are obligatia de a actiona conform prevederilor aceleiasi Constitutii, initiind procedura de suspendare....

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Iileana, chiar credeam ca esti obiectiva insa m-ai dezamagit.
Adica, prezenta la parlament a alesilor a devenit ceva jenat pentru tine sau liberali?

Chiar ti se pare ceva penibil acest lucru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Pai a avut 4 ani sa arate si nu a facut nimic. Nici macar nu a fost prezent unde trebuia.
40 de luari de cuvint gen " vreau vot secret" sau "inchideti usa ca ma trage curentul"
Daca tu crezi ca asta e ceea ce lipseste..succes...dar yo ma indoiesc de capacitatea lui intelectuala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Iileana, chiar credeam ca esti obiectiva insa m-ai dezamagit.
Adica, prezenta la parlament a alesilor a devenit ceva jenat pentru tine sau liberali?
Chiar ti se pare ceva penibil acest lucru?

Muffin, am pentru tine aceeasi invitatie pe care am avut-o pentru Loryi: Poti avea, te rog, amabilitatea de a-mi arata unde am scris eu asta?
Daca nu, astept sa fii mai retinuta pe viitor in a-mi pune in gura vorbe pe care nu le-am spus si in cap idei pe care nu le am.


Activitatea unui parlamentar nu se reduce la stat cu cartela in mina si votat (pentru ca atit va arata acea statistica). In special activitatea unui parlamentar de rangul lui Antonescu, vicepresedinte al senatului in aceasta legislatura, sef al grupului parlamentar al PNL in altele, etc.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Activitatea unui parlamentar nu se reduce la stat cu cartela in mina si votat (pentru ca atit va arata acea statistica). In special activitatea unui parlamentar de rangul lui Antonescu, vicepresedinte al senatului in aceasta legislatura, sef al grupului parlamentar al PNL in altele, etc.



aaaa....el e prea smecher si barosan sa faca ceva pt care este platit....el e un guru
deci acolo nu are timp sa-si etaleze talentul...dar la presedintie o sa aiba sigur
hai ca asta este comic 100%...parlamentar de rangul lui X nu are timp de mojicii din sala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Activitatea unui parlamentar nu se reduce la stat cu cartela in mina si votat (pentru ca atit va arata acea statistica). In special activitatea unui parlamentar de rangul lui Antonescu, vicepresedinte al senatului in aceasta legislatura, sef al grupului parlamentar al PNL in altele, etc.



aaaa....el e prea smecher si barosan sa faca ceva pt care este platit....el e un guru
deci acolo nu are timp sa-si etaleze talentul...dar la presedintie o sa aiba sigur
hai ca asta este comic 100%...parlamentar de rangul lui X nu are timp de mojicii din sala.


Concluziile tale sint intr-atit de fortate incit nici nu simt nevoia de a le corecta.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Nu zice nimeni sa fie 100% dar sa aiba o activitate acolo ...
Oricum interesante rapoartele:am observat ca la Senat din primii zece senatori ca absente 7 sunt liberali (cu procente din alea nesimtite),iar la CD Hrebe ,Morega,Orban si cu Nini se calca in picioare in frunte.Dom Orban nu e nici la comisii de gasit,e ocupat nenicule cu trebi importante.
Acele initiative legislative sunt in mare parte colective,dar interesanta mi s-a parut aflarea domeniului care ii pasiuna pe liberali in 2007:serviciile de informatii,activitatea de informatii etc
Tot e bine Alina draga ca ai mai scazut un pic pretentiile.Zau ca avem o varsta nu tine cu "ba al meu e mai frumos"
Cu ani in urma aparuse URR-ul,din pacate a fost un proiect esuat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Pai sint fortate atita timp cit vad cum un individ cu activitate 0 are atita tupeu. dar asta e ceva normal in ro......nu vad cum unii ar putea sa judece diferit. a aparut de 100 la tv si in ziare /saptamina...e clar ca este bun si trebuie votat ...nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Mie mi se pare absolut incredibil cum poti sa faci asa o icoana din A.

Ia uite-l si pe domnul Geoana cum mai da el niste bani pe langa toate distribuirile de pana acum,aratand o profunda cunoastere a economiei ,doar e doctor in economie mondiala:
http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-6455247-bancherii-propunerea-lui-geoana-bnr-dea-bancilor-bani-din-rezerva-denota-necunoasterea-legilor.htm

O vreme nu mai intram pe la politica,cred ca este cazul sa fac iar o pauza.

Mergi la inceput