Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Nu face nimeni o icoana din A.

El este, in opinia unora dintre participantii la discutia asta (si a multora dintre votantii care nu participa la discutia asta :)) o solutie buna pentru ce se presupune ca ar trebui sa faca un presedinte conform Constitutiei actuale.

Repet si pentru Loryi: discutam aici despre politicieni pe care avem intentia sa-i votam, nu sa-i luam acasa.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Tot e bine Alina draga ca ai mai scazut un pic pretentiile.


Pretentiile mele nu-s nici mai mari, nici mai mici, sunt aceleasi ....de ceva ani incoace .....

Tot e bine sa ai totusi niste pretentii, crede-ma


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Ati vazut de ce s'a dus Geoana la Moscova? www.hotnews.ro/stiri-politic-6455413-mircea-geoana-spune-dus-moscova-pentru-normalizarea-dialogului-rusia-romania.htm" target="_blank">Din vina lui Basescu.
Voi ce credeti? Pana la urma prostanac ce este? Epitet sau Epitaf?

Offtopic: Hai sa va arat ceva: Devis Grebu de la defunctul Cotidianul activeaza si'n cuvinte si'n imagini pe Blogul lui Axinte probabil una din cele mai bune zone de divertisment si omor politic din blogosfera. Nu ratati povestea cu porcu'n zbor (Chireac in Tarom) si mai ales anuntul discret cu pregatirile de duminica. Ca de obicei in jurul pranzului asa


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mai io nu uit ce-a zis SRS. Ca-s suparati ai lui, aia din liga aia tare ,ca Blaga, Berceanu si Videanu "nu impart" atunci cand "fura", problema nu e ca "fura" a zis SRS ci ca "mananca singuri"(traducerea lui Macovei). Din asta eu inteleg ca ailalti "impart" orice ciolan intre ei ca niste buni tovarasi si cad cumva la pace, astia, nu! Dar daca "fura" de ce nu-i toarna, leaga? In toti acesti ani, chiar n-au lasat nicio urma in mana astorlalti?


Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ileana uite ca m`am infiebantat,pe cine sustii tu pana in panzele albe?
CA, este cum este, sau mai bine zis nu este visul romanilor sa`l aiba conducator pe acel cineva care nu a excelat in decizii serioase in partidul sau, sau in Parlament.
Daca te uiti cine il sustine adica ce membri "de marca"sunt in spatele lui in partid zici PA! NU NE TREBE!:Orban,Bogdan Olteanu,Tariceanu,Fenechiu,etc.
La asa sfatuitori, eu in locul Ilenei as lasa ochii in jos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Cred si eu ca Basescu e invidios pe Geoana, caci pe el (pe Base) nu-l mai baga nimeni in seama (pe plan extern ma refer )

Faptul ca a aparut de abia acu stirea cu Geoana si vizita la Moscova din primavara spune multe In ceea ce-l priveste pe Geoana, strategia lui Basescu este de a-l asocia numai si numai cu imaginea lui Iliescu, de a-l arata cat mai mult omul rusilor, care sta cu spatele la vest.....

Tz, tz, tz....occidentalul Basescu, unde era ....dizidentul mititelu ....

Mai tineti minte ce gogosi ne vindea Base cu axa Bucuresti - Londra - Washington?




Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Ati vazut de ce s'a dus Geoana la Moscova? www.hotnews.ro/stiri-politic-6455413-mircea-geoana-spune-dus-moscova-pentru-normalizarea-dialogului-rusia-romania.htm" target="_blank">Din vina lui Basescu.
Voi ce credeti? Pana la urma prostanac ce este? Epitet sau Epitaf?




Alin draga, rusii sunt baieti destepti,depinde daca le foloseste sau nu unul ca Geoana,care in fata americanilor face o plecaciune mai smerita decat in fata tarului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Caricaturistul Devis Grebu activeaza cu succes si pe site-ul oficial al candidatului la prezidentiale Traian Basescu http://www.basescu.ro/ .

La care participa cu caricaturi ca aceasta

Care, ca agresivitate si incitare la violenta, mi-a amintit-o pe aceasta.

Chestie de gust, probabil.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Copiloi, eu mai tin minte cand tipa Crin sa ne retragem trupele, ce daca avem angajamente NATO. Si mai tin minte si cu ce ochi buni se uita UE la noi inainte de Basescu, mai ales in legatura cu functionarea justitiei... Erau neste stegulete rosii pe-acolo, parca.
Noroc cu Basescu si cu tanti aia Macovei, ca ne-am mai spalat din rusine.
Si mai tin minte si cand s-a infiintat ANI, ce lupta a fost, cum s-au coalizat toti, chiar si UDMR( mai putin Peter Ekstein Kovacs) exact ca acum!



Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

...eu in locul Ilenei as lasa ochii in jos!

Poate ca si eu in locul tau as face una-alta, dar uite ca, spre deosebire de tine, eu nu mi-am permis sa ti-o spun.



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput