Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Guvernul Croitoru a cazut ... what is next? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Asadar, a mai cazut un guvern. Haideti sa ne mutam ideile la acest topic. Deci, ce mai urmeaza?

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu cred ca toti asteapta cu nerabdare alegerile alea, si sint mai multe posibilitati in functie de cine iese presedinte

daca iese tot basescu, circul va continua, pariez alegeri anticipate in primavara

apres moi, le deluge


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am primit la usa un "Certificat de revolutionar al bunului-simt" semnat bineinteles Crin Antonescu

In josul paginii sunt trei stelute:

* Acest document certifica apartanenta primitorului la specia majoritara a romanilor de bun-simt, care, pe 22 noiembrie 2009, voteaza Crin Antonescu.
** Acest document NU poate fi utilizat de catre primitor pentru obtinerea de functii ori demnitati publice, precum aceea de ministru al Turismului.
*** Acest document NU poate fi utilizat de catre primitor pentru dobandirea de avantaje pentru sine, fetele sale, concubin(a), prieteni ori parteneri.

Cam slabut mesajul ma asteptam la ceva mai de bun-simt.
Iar chestia cu concubina este urata, mai ales ca se vorbeste ca doamana, actuala lui sotie, ar fi obtinut niste avantaje inca de pe cand erau concubini. Vezi prima trimitere a ei in PE.

Pe partea cealalta citim diferite chestii printre care:
Normalitate si competenta!
- Oprirea scandalului politic si asigurarea unui climat propice colaborarii pentru scoaterea Romaniei din criza.
- Desemnarea lui Klaus Iohannis, primarul Sibiului, in functia de prim-ministru si formarea unui guvern de tehnicieni pentru scoaterea Romaniei din criza.

Partea asta nici nu mai pot sa o comentez. Azi puteau foarte bine sa puna punct scandalului politic. Dar nu au facut-o. Partea cu Iohannis 6 case, deja suna a placa stricata.

Dormiti linistiti, noi va votam.
Da, daca nu votez crinul nu ma mai pot considera un om de bun-simt?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Eu, de vreo cativa ani sunt paralela cu tot ce inseamna politica. Nu ascult discutiile politice, nu ma intereseaza, nu stau sa-i ascult pe toti imbecilii. Pentru ca am sentimentul de deja-vu.

Acum, unde ma uit, unde ma invartesc, aud doar politica. Si cum nu pot trai in starea asta de durere la basca ,incepe iar sa ma intereseze aspectul politic romanesc. Problema e ca nu stiu de unde sa incep....multe nume imi sunt total necunoscute. Vin alegerile, eu cu cine votez??

Am votat in trecut cu Iliescu. Cu Isarescu. Cu Basescu. Cam toti cu ´´escu´´, acum imi dau seama. Acum nu stiu cu cine sa votez si mai ales de ce. Evident ca as vota pe cineva care se adapteaza oarecum nevoilor mele de cetatean. Deocamndata vad ca ei incearca sa se adapteze unul la atacurile celuilalt. Mai astept, poate ma baga si pe mine cineva in seama...biet alegator ce sunt.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

"The Next" ar fi sa pice odata si Basescu si sa se termine cu circul asta pe care-l tot avem de cand cu marinarul presedinte.....

De 5 ani de zile, avem parte (inclusiv pe DC) de subiecte de genu':

PDL a iesit de la guvernare.....what is the next?
Parlamentul nu stiu ce a facut...what is the next?
A cazut guvernul Tariceanu I....what is the next?
A cazut guvernul Tariceanu II....what is the next?
A cazut guvernul Boc I....what is the next?
A cazut guvernul Boc II....what is the next?

etc etc etc

Lantul se va rupe o data cu plecarea lui Basescu acasa!

Alina

***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Next, Basescu desemneaza un prim ministru care "sa treaca", asa a zis!
Cine sa fie, cine sa fie ...
Poate fi Blaga, ca l-au votat chiar si-n comisiile parlamentare reunite, sa fie poate Aurescu, ca-i mai greu sa-i zici "ce cautati , domnule, in parlamentul Romaniei" sau sa fie chiar ... Isarescu?!?

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Next?!?!

Cred ca Romania o sa intre in " guinness book " ca fiind "tara care a schimbat cei mai multi prim ministrii intr-o perioada scurta de timp".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Din cate stiu eu Romania are un premier interimar,acelasi cu premierul de acum un an sau poate ma insel......Ba,mai nou,Parlamentul care a demis guvernul incompetent ii da dreptul aceluiasi guvern slab,prost etc sa faca bugetul,lucru evident neconstitutional.
Apropo de crize politice,una recenta care imi in minte este cea din Belgia.
Lantul nu se va rupe cu plecarea lui B acasa intrucat celelalte doua partide curate si pline de competenti vor vrea si ele diverse posturi de ministri etc si o luam de la capat,ba cine stie poate il vedeti pe B prim-ministru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Orice partid politic in orice tara vrea sa aiba ministri si sa conduca, ce e rau in asta? Ar trebui ca celelalte partide sa spuna ca ele nu vor sa fie la guvernare, ca sa nu fie acuzate de coruptie?

Eu cred ca s-a ajuns atit de jos ca si clasa politica, incit sensul nu poate sa fie decit in sus. Daca nu va mai fi un presedinte jucator care sa injure politicienii (altii decit cei care ii sustin) atunci poate nici perceptia despre ei nu va fi asa lamentabila. Poate fi proasta pentru cei care sint acuzati sau banuiti de coruptie sau ca sint securisti etc, dar nu pentru TOTI in bloc.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Greu de spus what is next, cita vreme Dl. Presedinte isi schimba declaratiile de la o zi la alta.
Opinia zilei de azi e ca vrea guvern PDL-PNL cu prim ministru portocaliu. http://www.realitatea.net/traian-basescu--optiunea-mea-va-fi-un-guvern-de-dreapta--pd-l---pnl--condus-de-un-premier-din-partea-pd-l_657107.html
Ce poti zice altceva decit: .



In ceea ce ma priveste, din dramoleta desfasurata in fata ochilor nostri in ultima vreme, retin doua momente priceless, rid cu lacrimi ori de cite ori mi le amintesc:

1. dupa trecerea motiunii de cenzura, in fata natiei s-au prezentat asa:
- Seful PNL, insotit de sefii PSD, UDMR si al grupului minoritatilor, adica TOTI mai putin PD-L, care ne-au propus, cu eleganta, Solutia Johannis.
- Reprezentantul PD-L, Dl. Flutur, insotit de persoanele care-s azi reprezentative ptr partidul cu pricina, adica avind de-a dreapta pe D-na Udrea (imbracata in auriu) si de-a stinga pe D-na Anastase (care mima preocuparea) declamind solutia lor de rezolvare: Boc!!!!

2. dupa ce timp de o saptamina ni s-a explicat in detaliu ce partid de tehnocrati va croi Croitoru, ni s-a declamat lista: Pogea. Blaga. Videanu. etc. Adica tot aia care fusesera dati afara pe usa. Acuma intrau pe fereastra. Mai putin D-na Udrea care ne-a anuntat, (prin breaking-news pe scroll-ul televiziunilor de stiri! :)) ca pe ea sa nu contam, ea nu mai vrea in guvern, ca-i mic. Se pastreaza pentru unul mai mare.

Ma intreb si eu ce momente comice vor mai urma, pina-n 6 decembrie cind, sper, pentru binele nostru, Dl. Basescu va pleca un an pe mare.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

"The Next" ar fi sa pice odata si Basescu si sa se termine cu circul asta pe care-l tot avem de cand cu marinarul presedinte.....




Si ce te faci daca nu "pica" Basescu?
Stii, daca e votat, o sa fie din nou presedinte. Inseamna ca nu scapam de circ, pentru ca asa vrea PSD, PNL si restul lumii?
Eu nu cred ca o sa mai fie Basescu presedinte.
DAR daca va fi ales, inseamna ca Geoana, Antonescu & gasca ar trebui sa tina cont de vointa electoratului, nu? Nu asta ar trebui sa faca si acum?
Traim, cumva, in Bandustan?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput