FIV251

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medut spune:

Buna la toate fetele si asteptam multi beta pozitiv

Dupa aproape 3 saptamani de asteptare a biopsiei din endometru si facut numai scenarii in cap de cancer, uter scos, in sfarsit am primit rezultatul. Din pacate numai deseara sper ca ma suna Dr Chichea de la Sibiu sa imi spuna ce urmeaza. Pana atunci ma puteti ajuta voi cu un raspuns?

Ce inseamna endometru slab proliferativ???
Se poate rezolva, ma impiedica tare mult la FIV?
Eu am mai facut un Fiv in februarie 2009 in Cluj.
Acum ma pregatesc de Fiv 2 la Sibiu

Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Dragaica: bafta multa. Probabil ca sotul meu se va opera de varicocel daca va face operatia de desfundare / by-pass al canalelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Drage aspirante,
Azi sunt ziua 1 a CM si de maine incep stimularea: schema imi este data de dr Matei-dipherelin 0,1 maine dimineata, apoi imi fac gonal 75ui,timp de 4 zile, si in fiecare zi iau medrol.Ce credeti, mai trebuie ceva?Eu sunt la primul FIV si sunt un pic stresata de schema.Trebuie sa mananc nesarat?
Va pup si sper sa reusim toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

andra: nu este interzis sa mananci sarat, cel putin eu nu am auzit asa ceva pana acuma. Pe de alta parte, schema depinde f. mult de analizele tale, nu este o schema standard. Eu de ex. primesc o stimulare mult mai puternica pt. ca ovarele mele raspund f. slab la stimulare. O sa vezi la prima ecografie de control cum stai dupa primele zile de stimulare si daca va fi cazul dr. iti va modifica tratamentul. Iti tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Sheritra Daca mai doresti Pregnyl iti pot da si eu, am facut rezerve ca harciogul, acum nu-mi mai folosesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Medut,

Un endometru slab proliferativ la biopsia endometriala este normal. Nu-ti face griji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medut spune:

Pisic mic, merci mult ( sper ca nu te superi ca ti-am zis asa, dar asta imi inspira userul tau)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

ANDRABIRNI nu iti fa griji in privinta mancarii. Poti sa mananci ce vrei tu. Tratamentul difera de la caz la caz. Tu ai grija de tine si pregateste-te pt perioada de .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

andra,sa fie cu noroc
medrolul contine metilprednisolon si eu stiam ca nu trebuie sa maninci sarat,acum vezi si tu daca nu te unfli e ok

sa inteleg ca faci protocolul scurt cu inhibare din z2 si tot din z2 incepi stimularea?ce doza mica ti-a dat 75 ui,eu credeam sau din ce am tot citit pe forum ca pt fiv cea mai mica doza se de 150 ui...cum ti-au iesit hormonalele din z2 sa dea dumnezeu sa ai foliculasi multi si grasuni

bafta multa

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Catalina, merci mult inca o data !
Denissa , multumesc mult, m0a rezolvat Catalina!
Kitto, pai cum sa nu mai am bambus, daca nu e cuminte i-l arat si se potoleste imediat! Las ca vedem noi cu nasia, sa avem ce boteza mai intai !
E sunt cu capu varza de la munca, grea e readaptarea asta, ma ustura ochii in cap de la pc de numa-numa! Of macar de-as reusi, nu ma mai pupa o zi in plus ! Nici nu-mi iau geanta din cui, sa nu ma tie cu forta!

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput