Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna seara,

selen eu ii tai unghiile cu o unghiera mica de bb si ieri am facut operatiunea asta treaz fiind. s-a cam enervat, dar am reusit!.mi-a zis o prietena ca asistenta a sfatuit-o sa cumpere forfectuza de copii pentru ca sunt multe cazuri cand parintii taie si buricele degetelor cu unghiera. si cu unghiera nici nu poti lua colturile. pe cand forfecuta e mai ok.

azi a avut doua mese mai lungi...adik 20 de minute si ca dovada a si dormit mai mult legat. l-am scos si un pic afara, desi e frig rau. a venit toamna. sper sa mai doarma un pic sa mai adun si eu balamucul din casa.

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenysaB spune:

Multumesc ca ne-ati pus pe lista!
Datele noastre complete sunt:
16.09 ora 08.55 Denis-Tudor(3800g, 52 cm, Apgar 9), Medias, naturala cu epidurala la 39 sapt + 4 zile de (DN:22.04.1984).
Revin cu un mesaj mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

multumesc de raspunsuri, o sa incerc si cu forfecuta...am cumparata, ca erau la set, dar mie mi s-a parut invers, mai safe cu unghiera si cred ca o sa i le tai noaptea, cand doarme cel mai profund...

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui crystina

Elle, ne pui si pe noi in listuta, te rog..Ruby Elena, 14.09.2009, scor 9, nascuta in spitalul Rosie, Cambridgeshire. Daca mai ai nevoie de ceva te rog sa-mi zici. Mersi

Am fugit sa-i dau papa. Va pup.


imi mai trebuie cati cm a avut ruby, la cate sapt ai nascut, cum (natural/ceza) si orasul unde ai nascut si desigur data ta de nastere.

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

multumesc de raspunsuri, o sa incerc si cu forfecuta...am cumparata, ca erau la set, dar mie mi s-a parut invers, mai safe cu unghiera si cred ca o sa i le tai noaptea, cand doarme cel mai profund...

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta





eu i le tai cu unghiera mea .. i le tai cand e treaza. face un pic scandal dar reusesc sa i le tai.

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Selen, si eu i le tai cu forfecuta, cand motaie si nu doarme chiar profund dar e linistit. Incerc o pozitie in care e cat mai lipit de mine si-i cant, ii vorbesc etc. Cu forfrcuta tai la rotund si nici nu e nevoie de pilit. El se mai zbate sau mai maraie dar jonglez cu el si il obisnuiesc incetul cu incetul.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

azi a avut doua mese mai lungi...adik 20 de minute si ca dovada a si dormit mai mult legat. l-am scos si un pic afara, desi e frig rau. a venit toamna. sper sa mai doarma un pic sa mai adun si eu balamucul din casa.

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Manga, tu ii dai numai san lui Aidan? Ca la noi fiecare masa e de circa 20 de minute. Si daca il alaptezi la san exclusiv, ii dai din ambii sani sau doar din unul? Eu am senzatia ca nu se satura din unul singur desi mai curge din el dupa ce trage el cat trage. Multumesc,

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) POZE RARES ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Cat despre taiatul unghiutelor, eu una inca nu am avut curajul. E foarte agitat si imi e tare frica sa nu ii fac rau. Deocamdata il tin cu manusi. Am zis ca astept sa mai creasca putin poate se mai linisteste si o sa imi fac curaj sa i le tai si eu.

Pup toate fetele ca la noi a venit seara si incepe show-ul.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) POZE RARES ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Monikus si eu m-am apucat mai tarziu de taiat unghiute, dar acum deja suntem mari avem peste 2 luni, trebuie sa-i facem manichiura ...pe Raresucu poti sa-l mai lasi linistita o perioada...oricum ei au unghiutele moi si se mai si rup singure...

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus


Manga, tu ii dai numai san lui Aidan? Ca la noi fiecare masa e de circa 20 de minute. Si daca il alaptezi la san exclusiv, ii dai din ambii sani sau doar din unul? Eu am senzatia ca nu se satura din unul singur desi mai curge din el dupa ce trage el cat trage. Multumesc,

[/quote]

da numai san. daca e de 20 de minute, chiar 30 e ok. s-ar putea sa vina si la voi perioada 5-7 minute, mort la datorie...si intr-o ora iar sari cu tzitzi. de obicei ii dau doar din unul. m-am intrebat si eu daca se satura, mai ales cand il apuca scandalul dupa ce refuza sanul. dar din moment ce mai ramane lapte si a luat in greutate, eu cred ca se satura. nu urla neconsolat, doar ca se enerveaza probabil ca-l fac sa scoata aerul. cand nu se satura are el grija sa-mi arate. dar am observat ca e hot, uneori plange, ii dau sanul si nu face decat sa-l molfaie in gol. ca le mai place sa stea cu sfarcul in gura si de confort. nu-i dau din ambii decat atunci cand simt sanul principal cam golut, dar de obicei unul ii ajunge inca.

s-ar putea Rares sa vrea pur si simplu sa stea agatat acolo. al meu mai face asa si m-am facut mai afurisita ca nu face decat sa-mi provoace usturimi. nici acum sfarcurile mele nu sunt ok. apropo de ce zicea Dana. eu tot roz bonbon la unul si gaura/shant la altul. cand o veni si ziua cand s-or vindeca, nu stiu. ori fac eu ceva gresit?

eu zic sa nu-ti faci griji. Aidan cand nu e satul urla ca disperatul cand il iau. si se linisteste imediat cand il pun la loc si imi arata ca si poate trage. dureaza 2-3 minute si dupa aia tot baloteaza in gol si adoarme, dar macar il fac atent. daca tie iti iese lapte dupa ce termina el, atunci fii pe pace. are din ce se satura.

azi a fost foarte ok, dar sp trecuta m-a disperat. numai cu sanii afara am stat. si la 40 de minute. mama tot imi spune sa-i dau ceai de chimen ca poate ii e sete si il si dezvat de obiceiul asta prost de a sta la san 2-3 minute. o sa incerc si asta.

ptiu, ce m-am lungit.

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput