Bobocei de sept-oct 2008 - IN SARBATOARE!! (210)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ma bucur ca Bianca e bine si face senzatie pe acolo

_giulianna_, iti tin pumnii sa-ti treaca repede!!!

sper ca ati avut toate o noapte linistita!
va astept cu vesti bune!!

Razvan a facut mucisori de vineri...dupa ce s-a trezit dupa-amiaza...nu i-am dat nimic inca, dar l-am tinut in casa si am suplimentat fructele. sper ca am facut bine!
din fericire nu-l deranjeaza noaptea, nici nu pare infundat, dar ziua ne mai dau de furca. ii pun ser si-l aspir cam o data-de doua ori pe zi, cand se ingroasa gluma. vad ca respira foarte bine in dimineata asta. i-am dat laptele si a adormit la loc, zambind
nici azi nu-l scot afara, mai ales ca e foarte frig si avem si musafiri
au venit fratii sotului si e casa plina, iar el e in elementul lui. toata lumea e croita pe joaca (ei inca nau copii, dar isi doresc) si de dimineata pana seara e numai actiune pe aici.

sa va spun ce mai face Razvan: de cum se trezeste vrea sa mergem "pa-pa". se duce la usa, se ridica pe varfuri, se agata de clanta si nu se lasa pana cand nu deschide usa, desi usa se deschide spre el...o iala fuga pe holuri (vreo 3 holuri, cu usi intre ele...deci praguri), deschide usile, se tine de tocul din dreapta, trece peste prag...si ajunge la mamaie la usa, face un joc de picioare, se lasa un pic pe vine, ca si cand s-ar uita prin crapatura usii (o sa-l filmez, ca e fun rau), se ridica pe varfuri si apasa pe clanta. se infiinteaza langa pat.
apoi fuge de acolo in capatul holului, la masina de spalat a bunicii, apasa pe ce butoane apuca si se duce la tataie in camera, sa butoneze la reciverul de la Digi...
daca incerci sa-l iei de acolo e scandal mare! niu-niu-niu!!
in bucatarie cand intra: papa-papa! se ridica pe varfuri sa se uite pe masa, pe blat...dupa ce intai se duce la masuta luis a vada daca are ceva pe farfurie. pana cand ii pregatesc castrolelul cu mancare urla si ma targe de pantaloni sa-i dau! da-da-da-da!!! asha face si cand te vede ca mananci ceva
daca vrei sa-i iei ceva din mana :meu-meu-meu!!!
l-a invatat matusa sa arunce cu obiecte si sa zica poc!, iar el zice "pam!" si acum tot ce prinde in mana face "pam"...vineri i-a dat soacra-mea un borcanel...si bineinteles ca in secunda 2 era "pam" pe gresie
toata ziua alearga de colo-colo deschide usile la dulapul de vase, pune gura pe butoanele de la aragaz, apasa pe butonul aprinzator....cauta cu mana pe blat si pe masa, doar-doar o fi ceva de luat si tot ce prinde in mana sfarseste cu pam!
de cateva zile spune cate ceva, leaga cuvintele tot mai mult
daca-l intrebi al cui e un anume obiect raspunde: meu!
de o saptamana am "pus in functiune" olita si avem pana acum doar un rateu, ca era la soacra-mea in camera si pana a venit cu el...oricum, daca a apucat sa faca il las in pace. il pun ori dimineata, ori dupa ce a papat si ii dau hartie igienica, iar el o face bucatele si isi ocupa timpul...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
blog cu basca


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata, lala!! ma bucur ca ati avut o noapte buna!!!!
La multi ani pentru ieri!!!
cum ai petrecut??

faza cu stai acasa...pai noi nu obosim??? e adevarat "ne plateste statul sa stam acasa", dar sa facem calculul cate ore sunt intr-un an, inmultit cu 2 noi pana cand putem functiona in ritmul asta??? nimeni nu se gadeste la asta
am niste colege cu copii mari...adica copii de-o seama cu mine...si de cand eram gravida imi ziceau cu invidie: o sa stai acasa, va plateste statul sa stati acasa...iar acum: lasa, ca stai acasa si iei bani! si intreba un coleg: dar soacra nu te ajuta? n-am apucat sa deshid gura: pai ce sa o ajute, ca o avea alta treaba, ea sta acasa ca sa creasca copilul!! si a venit si replica colegului (tot respectul): doamna, dar ea mai si oboseste!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
blog cu basca


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza, haideti la si pentru toata lumea

Ma bucur ca Biancu este mai bine

Elly

Babytza am si sa iasa dintisorii mai repede, ma bucr tare mult ca sunteti mai bine

Lala offf ce situatie nasoala cu dr acolo

Giulianna multa sanatate si speram sa nu fie nimic grav

Alina eu i-am facut aerosoli cu ser fiziologic si adrenalina, dar asta a fost pentru haraiala din piept

Anamona asteptam impresii de la petrecere si sper ca a iesit bine

Lala multa fericire si sanatate si ma bucur de noaptea dormita snur

Dya , nu poate sa stea departe de Andrei soacra ta…nu de alta dar…intelegi tu
Sotului tau
Uofff, am ramas fara cuvinte la ce a spus soacra ta

Ada interesant articolul

Nausica super tare Cipanul tau, moa ce pacat ca nu ai pozat-o
Crina a prins dvd-urile…copertile sunt varza si deja stie sa le scoata

Oana am salvat articolul

Nocom sper ca ati avut o noapte linistita si va am, multa sanatate puiutei. Ma bucur ca v-ati distrat la petrecere , super aranjamentul asa cum mi l-am imaginat

CD ce bucurie ca va simititi mai bine . Si la Crina miroase kk rau…da’ rau de tot, eu nu o vreau pe soacra p-aci, mai degraba stau nedormita decat sa vina aici

Clau multam de cafea , multa sanatate puiului. Tre sa filmezi baiatul domne, ca face faze tare amuzante numai dupa cum il descrii

Incerc sa imi revin dupa nopti adormite tarziu si sculat devreme, vineri toata ziua a plans din orice iar seara a fost un cosmar...urla cu toata forta...abia la 01.30 a adormit (s-a coversat cu Anda), moa da' ce urlete frate...i-am dat Nurofen si abia am reusit sa ii pun Calgel pe gingie...nici sa o pupam pe obraz nu ne mai lasa, iar azi sunt zombie..ieri nu am avut timp de stat..curatenie in toata casa, mancare si bebe

Cum a mai ramas cu comanda de medicamente?

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata!!!!!

Ziceam eu ca Daria functioneaza pe principiul una calda una rece!!! Am avut o noapte linistita, un singur trezit la 7 de papa si apoi somn pana la 8.30!!!

Andy.p, babytza sarumana de o mie de ori!!!!! Amu sa vedem cum va fi la noapte..

Ce bine ca Biancu e mai bine!!!! Dar au trecut deja 2 zile si 2 nopti fara febra!! De ce nu le dau drumul acasa?!?!?! Cred ca Inisa e moarta de doooor!!! Haideti fetelor acasa!!!!

giuli cum ai dormit? Cum esti azi? sa ne zici ce ti-au zis la spital...

Va doresc o zo minunata si copii mancaciosi!!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

am trimis si eu o invitatie pe contul comul
ultimele 2 filmulete sunt noi
ma rog, unul dintre ele e de cand avea Razvan 4-5 luni, dar acum l-am gasit la cumnata-mea

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
blog cu basca


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neataaa

Haideti la cu lapte si pentru Lumi si pentru doritoare[:]

Noi iar am avut o noapte mai mult nedormita decat dormita
Ufff..din pacate in Craiova nu e helpnet.
Nocom multumesc mult esti draguta..ca intotdeauna dealtfel
Vad ca Duamna Ada le-ar avea pe stoc...ca nu vreau sa deranjez pe nimeni..


Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata

Si noi am dormit k pana la 5,30..fata se trezzise sa manance si eu ma chinuiam sa o culc inapoi ,credeam ca e 1,pana s-a pus asta mica pe plans asa ca sa-mi zboare somnul,a mancat si a dormit pana la 9,30.

Cristina imi pare rau de noaptea nedormita

Nocom

Claudinna bravo lu'Razvanel...ma bag imediat pe cont sa vad filmuletzele.Am intrat pe blog si am vazut si poezioarele si ultimele caciulitze.

Giuli hai spune-ne cum esti

Ange off ce rau imi pare ca plange Crinutza

Lala vad ca si voi ati dormit bine

Ada ce mai faceti?

Roxana lol soacrele asteamami si Mikul



Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna dimineata,

si noi am dormit bine, o puneam la supt si nu stiu can termina, asa ca nu conteaza de cate ori a vrut. Frumos.

Cris eu am multe frmacii prin preajma, daca e cazul intreb si eu daca au ce cautui. Daca tot e ofera fa o lista cu medicamente pe care nu le gasesti acolo sau diverse lucruri, ce zici?

Ma bucur mult ca Bianca e mai bine, probabil le mai tin sub obsevatie sau sa termine vreun tratament, stiu ca si pe andreea_ada au tinut-o gramada in spital. Speer c Laureta sa aiba unde se odihni macar.

Giuli eu stiu ca, daca ai avut odata oreion, nu mai faci . Ai inceput tratamentul? Mai ales daca ti-a dat un antibiotic cu spectru larg n-ar fi rau sa-l iei. Dar daca au de facut cei la cae emrgi azi niscai teste sa caute vreun viruache pe-acolo si antibioticul ar putea interfera cu rezultatele... Insanatosire grabnica!

Ange deci cu Crina boscorodea Anda aseara?

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Daca aveti rabdarea necesara aici vedeti cum mancam noi.

...iar aici ce facem cand ne saturam


Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata!!!
Chiar daca nu e asa buna!!!
Din pacate Andrei a inceput sa muceasca de aseara si vad ca azi tusesete usor la cum a tusit soacra pe langa el nici nu ma mir de altfel.Acum a plecat sotu sa o duca la autocar cand vine inapoi o sa il impusc
Offff Doamneeee eram sigura ca se intampla asta si eu care ma chinui sa il feresc.I-am dat ieri si o doza de oscillo la sfatul lu Ramo dar se pare ca fara efect la crocobaurii lu socrosenia.
Ah si azi nu ii mai zicea mutulica ci prostut

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput