Bobocei de sept-oct 2008 - IN SARBATOARE!! (210)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Cristina, nu aveti 'helpnet' in craiova?

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy


Eu am colindat azi cred 10 farmacii..la nici una n-am gasit Calma Baby..si nici chamomila..deci in Craiova nu exista asa ceva...uffff.
De vreo 3 nopti..Radu se trezeste mereu si maraie..il alina tzitzi..asa ca e cam nasol..ce ma fac?


Cristina, pai ce e mare lucru sa-ti luam noi si sa-ti facem pachet???? Serios! Ia zi ce vrei si iti cumpar si-ti trimit. Calma baby sigur gasesc la noi la farmacie, chamomila numai la homeopate si din pacate eu nu am niciuna prea aproape, de fapt singura pe care o stiu este la Iancului... ffff departe de mine! Dar sunt sigura ca ne descurcam noi cumva fetele din Bucuresti sa te ajutam!!! Doar pentru asta suntem aici!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Teama mea cea mai mare e sa nu am oreion. N-am incredere 100% in ceea ce spun medicii din ziua de azi, sunt patita, mai ales astia 'de urechi' parca-s toti o apa si-un pamant.
Acum cativa ani tot asa a debutat o otita medie supurata dreapta. Cu o umflatura langa ureche, lateral pe maxilar, in zona timpanului. Ma duc la Panduri, se uita 'duamna' in urechea mea si zice: mda, aveti un furuncul in ureche, dati cu iod si nu mai stiu ce mi-a mai zis sa fac. Oricum nu antibiotic, nu nimic. Merg acasa, durerea se intensifica, noaptea mai mult n-am dormit decat am dormit. A doua zi dimineata ma duc la spitalul de boli infectioase, aveam o cunostinta acolo. Se uita la mine, imi ia temperatura, aveam! Ma opreste cu gandul ca e mai bine sa stau acolo sub observatie. Si de bine ce m-a oprit, 3 saptamani am stat cu o nenorocita de otita pe care nu puteau s-o tina foarte bine in frau. Era atunci nebunie cu meningita, am fost chiar suspecta. Mi-au pus chiar si un diagnostic temporar, miringita (inflamatia timpanului).

Am avut oreion cand eram mica, dar nu mai stie maica-mea la ce ureche. Ii multumesc lui Dumnezeu acum ca i-am facut ROR-ul lui Edi, sunt un pic mai linitita stiind asta. Macar ma doare numai pe mine, as fi murit sa-l vad si pe el ca se chinuie.

Edit: scuze dar nu prea sunt coerenta

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ale mele zorzonele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

aseara Biancu era vesela nevoie mare in patrulare pe holuri. Este bine, dar nu stiu cand vin acasa. Giuli, multa sanatate!

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Azi n-am apucat sa vorbesc cu Laureta,sper ca sunt mai bine si sa le lase cat mai repede acasa.

Nocom prezenta la datorie....va doresc o noapte cat mai linistita...sper sa functioneze

Giuli groaznic,saracutza de tine,sa ceri inca o parere,multi

V-am at si ma bag la ..o noapte linistita tuturor

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy


Eu am colindat azi cred 10 farmacii..la nici una n-am gasit Calma Baby..si nici chamomila..deci in Craiova nu exista asa ceva...uffff.
De vreo 3 nopti..Radu se trezeste mereu si maraie..il alina tzitzi..asa ca e cam nasol..ce ma fac?


Cristina, pai ce e mare lucru sa-ti luam noi si sa-ti facem pachet???? Serios! Ia zi ce vrei si iti cumpar si-ti trimit. Calma baby sigur gasesc la noi la farmacie, chamomila numai la homeopate si din pacate eu nu am niciuna prea aproape, de fapt singura pe care o stiu este la Iancului... ffff departe de mine! Dar sunt sigura ca ne descurcam noi cumva fetele din Bucuresti sa te ajutam!!! Doar pentru asta suntem aici!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI


io am ceva stoc de diverse, am cumparat ca apucata ch30 din toate...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

buna seara la miezul noptii

am vazut ca Biancu e mai bine
Giuli imi pare rau ca suferi, neaparat s amai ceri maine o parere, macar 2 diagnostice asemanatoare sa ai, si tin pumnii sa fii mai bine pana maine

Noi suntem mai bine, avem din ce in ce mai putine scaune dar din cand in cand se insinueaza cate unul din ala nasol, bai si miroasee... de zici c-a mancat varza stricata
in rest am facut muci (adica ii avea de cateva zile ii tinea bine in gat si l-am scos afara intr-o seara cand era frig rau si a dat drumul la robinet)

dar cel mai mishto lucru pe ziua de azi (cand vroiams a ma relaxez) a fost ca s-a anuntat cumnata cu familia si soacra in vizita am luat inainte sa ajunga un sedativ homeopat si am facut fata cu brio, ba chiar mi-a dat curaj sa fac mihto de ea, cred ca mai iau din asta
soacra s-a lasat cu greu convinsa de fisu sa ramana peste noapte sa-l ajute cu Mikul, dar s-a decis cand i-am zis ca dupa ce pleaca ea sotzul trebuie sa isi ia baiatul imprimire ca doar e we si eu nu mai pot dupa o satmana intreaga si replica ei catre sotzul meu a venit negresit: pai ce faci mama in timpul saptamanii serviciu, in we serviciu?! hai ca raman sa te ajut

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27
pai ce faci mama in timpul saptamanii serviciu, in we serviciu?! hai ca raman sa te ajut


haoleu muica, cum ajunsa soacra-mea la tine in vizita????

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
din plin pentru toata lumea!

sunt restanta cu urari, ca n-am mai avut timp sa scriu, dar am citit asha printre picaturi:

rotonelu
Frumoasa Thea
Salih
Maria Elena

La multi ani, fericiti andy.p si Nausica!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
blog cu basca


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Neata!

Anuntam noapte in care am dormit toti neintorsi.Toata lumea trezita la 6.Asa mai vreau.

Nocom, f tare petrecerea de care zici. Mie imi plac petrecerile pt copii.Mai ales daca sunt bine organizate, sunt mai tari decat cele pt adulti.

Giulianna, imi pare rau de ce-ai patit. Tin si eu pumnii sa nu fie grav si sa treaca repede.

CD, tare soacra-ta!Asta e un fel de "tu stai acasa cu copilul".Asa a spus o data sotul meu si a insinuat ca ma odihnesc. Da? L-am lasat si pe el o zi sa se odihneasca.De atunci n-a mai zis asa.

Mergi la inceput