Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Anca Tare dragut patul si restul.
Eu as pastra aparatorile de pat chiar daca e baiat , sunt prea frumoase. Iar hainutele nu sunt toate roz asa ca e ok.

Daca bebe al meu ramane fara putza ( desi m-as mira) punem de un schimb de hainute.

Ioana- nu e prea urata vremea pt vulcanii noroiosi? Eu prefer vara ca nu-mi place sa ma duc acum cu cizme.
Eu am schimbat capitolul si nu stiu cum sa-l inchid pe cel vechi.

Samaria- Sanatate familie si weekend placut .
Nu putea sa-i puna cu Sam branula ca sa nu-l mai intepe de fiecare data?

Denisa, 17 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

Ioana- nu e prea urata vremea pt vulcanii noroiosi? Eu prefer vara ca nu-mi place sa ma duc acum cu cizme.
Eu am schimbat capitolul si nu stiu cum sa-l inchid pe cel vechi.

Denisa, 17 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE



Da, cred ca era si frig..e m bine vara.
Nu noi inchidem capitolele vehi, ci (cred) moderatorii.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 15+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Fetelor, cedez pogramare dr. Pop pet. luni, 2 nov., contactati-ma pe dumitrache.adina@yahoo.com pt. detalii.

27+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ramy felicitari pentru carucior! sa aveti o fetita sanatoasa

ioana frumoase pozele, fetita seamana leit cu tine, mai ales acolo la mcdonald, la masa; nu stiam ca si sotul tau e preot :)

denisa haine am cateva valize, am sa le spal si sa le calc inainte sa nasc, ma refeream la carucior si alte accesorii, daca vad ceva ce.mi place ii arat inainte apoi el se duce sa cumpere

azi am fost la cumparaturi pentru ivan:) si m.a si facut sa fug dupa el...ca se indrepta spre strada, asta ca tot nu ma plangeam :))

roxana 19+ arturo si ivan (2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

denisa, am vazut costumasele, fff dragutze, imi asun "vina". daca cineva e impotriva, dai vina pe mine! sunt super haioase.

alina, ti-am admirat pozele, foarte dragutze si tu si Ioana, o scumpica. tortul m-a dat gata! sa stii ca si eu aveam suuuper greata de la fier, de dimineata pana seara in continuu, si acu n-am mai luat de o sapt si e mult mai bine. o sa-i zic dr sapt viitoare cand ma duc, dar nu as vrea sa mai iau. cred ca nici nu e asa scazut fierul, sa fie asa nevoie.

anca, sa stii ca am luat cam multe hainute pt asa devreme dar majoritatea aveau pret bun sau erau la promotii. mi s-au parut ok. eu tot nu stiu ce e bebe, e prea devreme, dar sunt f bune asa albe, galbene sau verzi. iti doresc spor la cumparaturi, cand te apuci, n-o sa rezisti sa iei.
a... si am vazut patutul si lucrusoarele, sunt superbebe. atat de dragutze. nici eu nu rezistam sa nu iau. lasa, ca majoritatea merg si daca e baietel, dar... poate e tot fetita, mai stii??

ramy, felicitari pt bebelina, si pt rezultatele bune!!! multa sanatate in continuoare. si sa fie bine pana la termen. pupici.



vio asteptand pe bebe 14+

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

http://picasaweb.google.com/bordeancavio81/Vio#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Alina
Ramy felicitari pentru fetita din burtica si pentru ca cerclajul e ok. Sa dea DD nastere la termen si bebelina sanatoasa!!
Denisa eu am marsupiu de la Luca (e negru cu roz) de aceea nu m-am gandit la wrap. In casa voi pune bebelul in scoica si-l voi lua in camera in care am treaba... ma gandesc ca pana ma infofolesc in wrap imi trece pofta de facut treaba . Mi se pare fain de plimbat copilul afara in wrap.. e comod cred.
Am gasit www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/articole/wrap-ul-%E2%80%93-esarfa-care-ne-poarta-bebelusul/" target="_blank">AICI un articol despre wrap pentru cine e interesat sa vada cum e. La fosta odisee o mamica isi comandase de undeva din strainatate si a fost multumita. Eu n-am avut.
Samaria pentru tine si Sam. Ma organizez de cand ma stiu cu liste si listute; in sarcina e necesar la mine pentru ca sunt taaaare uituca si prefer sa-mi asez ideile pe hartie sau pe un document word () atunci cand le am ca daca nu........
Dianami si mie-mi e gandul la tine si sper sa fii bine!! La fel si celelalte fete care n-au mai scris, sper sa fie ok!!
Freedelia
ma inscriu in clubul gravidutelor cu nervii pe bigudiuri... uneori ma intreb singura ce naiba 'oi fi avand; cand ma apuca nu stiu pe cine pica dar pica pe cineva.. off, ne trec noua gargaunii astia de mamici insarcinate din nou.
Roxana ce i-ai luat lui Ivan? Imi place f mult sa merg la cumparaturi de hainute pentru Luca; din pacate in ultimul timp nu m-am mai deplasat niciunde..
Cenia felicitari pentru fetita! Sa-i dea DD sa se nasca la termen si sa fie sanatoasa!

Mami de Luca si19+ cu



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana, i.am luat 3 pijamale cu mickey si diverse personaje
si de la chicco o haina groasa si un trening, astea ultimele zilele trecute
mama ta cat mai sta in ro? apoi vine iar in martie asa.i? la fix ca o sa prinda rebajas aici in februarie :)

roxana 19+ arturo si ivan (2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Samaria, vad ca se aseamana povestile noastre cu bolnaviori, si vad ca si reactiile ne-au semanat...Ma gandeam ca eu sunt o slabanoaga, penru ca atunci cand vine vorba de probleme cu copilu, ma deprimam usor si inainte de a ramane insarcinata, dar acuma...

Si referitor la Michael...suntem pe aceeasi lungime der unde.Eu maine merg in Cluj ca mi-am luat bilete la This is it ! si din pacate in Bistrita nu ruleaza filmul!

Anca
21+ cuTereza sau Codrin
si mami de Lucas
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Nu am permisiunea sa postez link-ul cu wrap-ul... este considerata reclama. Era interesant de citit si de vazut cum arata.
Am copiat textul, macar, si m-am chinuit sa elimin semnele diacritice ca sa poata fi citit aici.

Daca nu va atrage idea de a va purta copilul in sling, o alta esarfa care v-ar putea veni in ajutor este wrap-ul.
Wrap-ul este o fasie de material (bumbac 95% si fibre elastice 5%), lunga de pana la 5, 5 m si datorita faptului ca este elastic, el se potriveste pe orice talie.
Unul dintre avantajele acestui marsupiu este faptul ca poate fi folosit inca din primele zile zile de nastere a copilului deoarece sustine capul si corpul copilului pe toata suprafata lui.
Ca si slingul, wrap-ul permite o legatura afectiva mai stransa deoarece copilul este pozitionat la pieptul mamei, unde se simte in siguranta. Acolo poate dormi linistit sau poate sa priveasca imprejur, iar mamica are mainile libere.
Wrap-ul se poate achizitiona din comert sau puteti sa il cumparati on-line. Fiti atente in momentul in care achizitiona#355;i un astfel de produs, deoarece, el dupa prima spalare (la 40) pierde 6-8% din lungime si, daca ati ales un model mai mic, atunci riscati ca esarfa sa devina prea scurta si sa nu mai puteti pozitiona corect copilul in ea.
Pe langa faptul ca amelioreaza colicii la nou-nascuti (pozitionat în wrap, burtica copilului beneficiaza de un masaj usor), bebelusul se simte foarte aprope de mama, in siguranta si deplina liniste. Datorita plimbarilor in wrap, veti avea un copil cuminte si fericit.
Copilul poate fi purtat, in acest tip de marsupiu, pana in momentul in care cantareste 20 de kg, dar pentru siguranta copilului trebuie sa verificati, inainte de fiecare utilizare, starea wrap-ului. Ma refer aici la cusaturile si materialul esarfei, iar in momentul in care il cumparati verificati ca materialul sa fie unul de calitate, s#259; nu aiba defecte si cusaturile sa fie foarte bine intarite. Aceste aspecte sunt foarte importante pentru siguranta copilului.
Exista multe tipuri de wrap (cele recomandate imediat dupa nastere care au lungimea de 2,7 m, dup#259; 6 luni, cand isi tine capul sau cele dup#259; 1 an). Nu trebuie sa uitam si de marime (marimile S, M, L, XL, XXL sau LL) si nici de pozitia in care puteti aseza bebelusul atunci cand mergeti la plimbare sau cand aveti treaba prin casa.(pozitie verticala – fata, pozitie vericala spate, pozitie in stil rucsac, stil buzunar sau stil tibetean, pozitie leagan sau pozitie orizontala).
Daca va hotarati ca acesta este accesoriul care va poate ajuta sa va transportati copilul, atunci aveti nevoie de cateva incercari pentru a reusi sa va acomodati cu wrapul.

Mami de Luca si19+ cu



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

jeni multe si un calduros ,multa sanatate si fericire iti doresc si un bebe sanatos si la termen

Ramy77 si Cenia felicitari pentru printese sa va bucurati de ele.

babyangel daca beau o cafeluta mi se pare ca misca mai mult bebele sau sunt eu prea obsedata.La prima sarcina chiar am baut zilnic ca aveam tensiunea mica, si era mai activa fiica-mea, asa tin eu minte. Ti-am vazut si pozele. Foarte frumos patutul si lucrusoarele sa le folositi cu drag. Eu zic ca e mare lucru ca ai luat patutul, de ce ti se pare ca ai cumparat prea putine lucruri

Vio foarte faina paturica si mai ales o sa-ti fie de mare folos ...vorbesc din experienta.

Samaria sa stii ca si eu plang la unele melodii ale lui M.J. Am fost si sunt un mare fan In general si pe mine m-au transformat hormonii astia intr-o certareata si o plangacioasa iar la volan nu mai am rabdare si cateodata injur ca birjarii de nu ma recunosc nici eu.

honeybaby si mie imi plac hainutele de bebe in nuante de crem si gri cu portocaliu dar body negru nu stiu daca as lua. Chiar am gasit pe un site ,daca vrei il caut si-ti dau link.

Rebiana27 eu as adauga in listuta si un leagan electronic. Vroiam sa te intreb ce inseamna aleze ...am vazut in lista si eram curioasa ce inseamna

anca17+sideKarla Maria 20.08.2003

Mergi la inceput