Gravidute&Mamici de IASI (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata

poftiti la si laptic

Michelle, bine te-ai intors. Ce putin mai e... Am vazut burtica in poze... si o mamica tare sexy... Nastere usoara si bebe sanatos.
iuliam-am uitat la carticele... tare frumoase, dar acuma darius nu e interesat nici de carti si nici de desene ... doar de mazgalit foile lui tati si a lui mami de pe birou ... si in plus de asta nu ma prea pricep si sunt constienta ca oricat mas stardui nu o sa pot sa il invat de toate... in ceea ce priveste munca cu darius dupa mine... stiu ca ai dreptate dar ne gandim la solutii
celia in weendul asta nu ne prea putem baza pe bunici si sot ... azi la 7.30 tati si cu tatal meu au plecat la tara , mamy meu lucreaza ... socri au musafiri ... asa ca noi trebuie sa ne facem programul nostru
ionelamaria... inca un pic ... sarcina usoara in continuare


noi ieri am fost la nasi in vizita ... darius ii place la nasi deoarece are cu cine sa se joace...am stat pina la 9.30 si apoi am ajuns acasa si darius a adormit... de cred si eu ca nu a stat locului 5 minute... dar la 1 iar a inceput soul... l-am luat cu noi in pat si parca a fost mai bine am putut dormi... nu a fost asa mare foiala .. iam dat inainte de culcare un siropel din plante ... se cheama ALINAN .. cred ca si-a facut efectul.

ma gandesc la cafea ce program sa fac azi... dar cred ca stam in casa... ca nu avem unde merge... cu atati virusi



Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:




Buna dimineata...o ?

Celia sarumana ca mi-ai amintit sa mai si scriu....ca citesc zilnic dar nu apuc sa scriu
Sebi e binisor....mult mai bine fata de cum era.
A inceput sa vorbeasca si asta ma face sa fiu atat de bucuroasa um nu ma vor descrie. Am trait multe luni cu aceasta frica....si dupa ce un psiholog la anlizat putin a zis ca avand in vedere toate problemele lui nici nu se vede. Ca sunt multi copii care sunt sanatosi si totusi incep a vorbi pe la 3 ani.
In rest ne pregatim la Mihail si Gavril ca va fi ziua lui....Mihaita lui mama.
Daca ii spun ca pe el il cheama si Mihai incepe sa planga si zice ca el e Bibi (Sebi)

Cam astea sunt noutatile.
va de la mic la mare si de la A la Z


, mamica ingerasului luptator...

Sebi are nevoie de voi!!! .......... Drop by drop you make the see! .......... Sebicu web'site
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Noi am fost afara sa luam contact cu primii fulgi de zapada de anul asta.... Stefy a fost tare incantata.....

Aseara a lipit frunzele pe hartie si le-a desenat cu marker rosu si negru.... si s-a mazgalit si pe manute... si pe hainute....
Ne-a mai spus o poezie...
Iepuras ce faci aici?
Il intreaba mos Arici...
De ce plangi asa e tare?
M-au speriat niste fiare...
Stau acolo langa lac
si tot canta oac-oac-oac....

Xor, depinde de gradinita si de cati copii au inscrisi. Eu am incercat la doua anul trecut si nu mi-au primit-o ca e prea mica...

Inutsa, multumesc... dar se pare ca deja are nasucul infundat... din nefericire. Ma duc sa caut planta...

Ani, nici Stefy la varsta lui nu era interesata... Abia la anul pe vremea asta va fi interesat... Anul asta... e interesat de alte lucruri...
Noi ne-am facut curaj si am iesit afara, ca la asa frig, poate mai mor virusii....

Mexxa
, ma bucur ca Sebi e mai bine si ca te-ai mai linistit. Chiar aseara ma gandeam la voi, ca am vazut pagina voastra undeva si v-am admirat cat sunteti de frumusei....

Fetelor, stiti careva unde pot gasi "Capriorul Bita" si "Trei maimute mititele"?

Lacramioara si Stefania Iulia
Bazar pentru SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Buna dimineata mai pe la pranz
Nu va ganditi ca ne-am trezit acum....nu...la 7 e desteptarea la noi...dar nici n-am scos nasul din casa speriati fiind de frig si gripa porcina
PT nasuc infundat eu am folosit la ultima raceala (care se prezenta doar cu nas infundat la somn) INHALANT BABY...se pun cateva picaturi pe o batistuta in apropierea copilului si la noi chiar a avut efect...miroase a....ir de ala din cutiuta rosie din copilaria noastra
Uff oare ce program sa ne facem pe azi.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Ce liniste.....

Eu am facut o prajiturica buna si usoara....

Un pachet de margarina se freaca bine cu un pahar jumate de zahar.
Se aleg 4 galbenusuri si se combina cu margarina si zaharul, amestecandu-le bine pe toate. Peste acest amestec se pune faina si prafu de copt pana ce se obtine un aluat de consistenta normala. Din aluatul rezultat se ia deoparte o bucata de marimea unui pumn, si se pune deoparte.
Aluatul initial se intinde intr-o tava unsa in prealabil cu putina margarina. Deasupra se pune gem, apoi spuma de la cele patru albusuri batute bine si apoi aluatul ramas dat prin razatoare.
Se tine la cuptor timp de 45-50 minute.

Mama mea o denumea "prajitura saracului"...ca era mereu la indemana
Pupicei


, mamica ingerasului luptator...

Sebi are nevoie de voi!!! .......... Drop by drop you make the see! .......... Sebicu web'site
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

mmm mexxa...chiar nu am mai mancat demuult prajitura asta...de cand "ne-am imbogatit" nu prea am mai avut ocazia sa mananc....si cu nuca in gem...mmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


Mei, da' ce liniste pe aici! Putina activitate, putina...

Lacra sa-mi spui ce rezultate a dat planta. Am vazut si eu fulgii azi dimineata si nu-mi venea sa cred

Alina ca bine zici de virusi. Eu ma tem pt ca eu circul cu autobusul si sa nu dea DD sa ma imbolnavesc . Ce ati facut azi pan'la urma?

Mexxa ma bucur ca Sebi e mai bine! Interesanta reteta ta. Poate o incerc cand am timp


Noi am lenevit azi, adica sotul si Bia, ca eu am bucatarit niste peste la cuptor, piure, paine si suc. Acus mai pun si de o ciorba de pui, ca maine daca raman singura cu Bia nu fac nimic


---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 3 luni

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

mexxa, ce mult imi placea mie prajitura aia... mersi de reteta.

Noi am facut un arici...: taiem pe lungime un cartof spalat, infigem pe toata suprafata maronie o gramada de scobitori, ii desenam gura si ochi cu marker negru... A fost o nebunie.. Stefy a fost tare incantata....

Lacramioara si Stefania Iulia
Bazar pentru SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

helou!
Michelle, bine ai revenit! ce burtica frumoasa si ce mami sexy in "pijamaluta" oysho ce putin mai ai..a trecut f. repede timpul. Nastere usoara! Sa ai un bb sanatos si tu sa te refaci rapid!
Mexxa, bine ai revenit! ma bucur ca Sebi e mai bine.
Noi fuseseram la o nunta aseara la motel bucium. nu am fost niciodata acolo si acum au facut f. frumos.fata a ramas la mama ca sta la 2 pasi si mai inainte ne-am intors acasa.Azi a fulguit prin Bucium, nu stiu daca si pe aici prin oras..insa f.putin.
De maine incepe o noua saptamana, asa ca va pup si va doresc odihna si spor la saptamana ce vine!



Cristina si Alessia Stefana
Septembrie 2009
Bazar SEBI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata

poftiti la o ferbinte si laptic

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput