Gravidute&Mamici de IASI (106)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Salutare!

Nu am mai intrat demult,am fost destul de ocupata, acum am mai scapat putin de treburi dar ma invadeaza grijile si temerile Am reusit cu centrala, am si eu caldura de 2 zile
Mai sunt cel mult 2 saptamani si vine bebe mai am de facut si completat bagajul...si apoi zic eu ca stau linistita daca se poate zice...

Multa sanatate copilasilor bolnaviori!

Bine ai venit XOR!!!

Byu- eu am lucrat 3 luni apoi am avut 2 sapt de medical si am intrat in prenatal...

Michelle 33 + ("Smiley") Tudor Mateo si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Mario!
La multi ani, Stefan!


dastefa, multa sanatate. Poate nu mai da pe la tine. Eu am avut in primavara... si tare rau a mai fost.

lorex, eu nici nu stiu unde pot sa duc copilul sa-l plimb sau sa se joace... In spatiile inchise de joaca, supermarket-uri nu avem voie, ca virusul eliberat prin tuse/stranut traieste in aceste locuri bine mersi vreo 3 ore.... in parc sau pur si simplu pe strada iar nu, ca daca stranuta un purtator imediat se agata de ea virusul.... Voi un mai plimbati copiii? Ca doar n-am s-o tin in casa...

Ani, daca nu ai purtatori de vriusi la job.... si daca tu crezi ca poti lucra cu el prin zona..., stai sa vezi de ce e in stare pe la 2 ani....Intoarce totul cu susul in jos, trebuie sa te uiti dupa el sa nu faca aia, sa nu strice cealalta... Mai discutam atunci...

Xor, bine ai venit. Nu stiu ce experienta ai avut cu cresa, dar iti spun ca Gaza mea merge la un an si 5 luni la cresa si sunt foarte multumita. Eu de bona fug... am vazut multe... si ... La cresa a facut niste progrese... care nu le-ar fi facut cu nici o bona... Acolo au activitati... copii multi... La gradi la 2 ani, ma indoiesc ca ti-l primeste....nici la particulara.. iar la stat nici atat. Stefy face 3 ani la inceputul lui decembrie si nu mi-a primit-o.... La noi la cresa e super ok...

Michelle, bine te-ai intors. Ce putin mai e ... parca mai ieri ai anuntat ca esti insarcinata. Nastere usoara si bebe sanatos. Dar de Domi nu ne mai spui nimic?

Stefy doarme acum, dar ma tem ca are ceva in gatut... La pranz a vomat la masa... ceea ce la ea se intampla doar cand are gatutul iritat. Sper sa nu fie... acum tot o pandesc sa vad daca face febra, ca in gat nu m-am putut uita, ca era prea obosita si cand a ajuns in camera a si adormit....

Aseara i-am comandat pe net niste carti de la editura Litera, ca sunt la oferta. Ma preagtesc de Mos Craciun si de ziua ei, ca vad ca altceva nu o mai intereseaza... S-a uitat cu mine pa site si a decis ce sa-i ceara Mosului.... Daca vreti sa vedeti si voi gasiti aici....
asta e una din ele http://www.librarie.net/carti/135263/Prima-mea-carte-matematica-Anne-Monatgue-Smith
sau asta http://www.librarie.net/carti/48603/Prima-mea-enciclopedie-Leonid-Galperstein


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Michelle, bine ati revenit! Ce putin mai e...pana vei tine in brate noua comoara... totul va fi bine.
Ce face Domi? Cum isi asteapta fratiorul?

Xor, bine ai venit.Sa va traiasca minunea si sa va bucurati de el!

Daniela, sa fie intr-un ceas bun nasitul , sa va traiasca finii si sa va bucurati de ei!
Am admirat nasii deosebiti in foto...putine...
Imi pare rau ca Ami a fost asa prinsa de tine...

Alina, ce harnicuta esti...felicitari...cate bucate pregatesti...
Bineinteles ca vreau foto cu Matei scumpic...vedem cand ne sincronizam pe mess....multumesc.

Ani, sper ca Darius e bine...
Sa profiti de weekend cu tati , soacra liberi, sa te relaxezi...

Dastefa, sanatate multa.
Daca tati se pricepe...felicitari...sigur veti reusi sa amenajati asa cum va doriti, bine ca aveti cu ce.
Daria cum e?

Mihharo, ce mai faceti? Cum e Albert?

Miha, pus in practica reteta...mupamec taie mut( multumesc tare mult)a spus Andreea...
Eu inainte gateam ficateii doar in sos de rosii, dar sunt deliciosi cu smantana...pe viitor va prima varianta...
Ce note mai primesc gradinarii?

Ella, frumoasa iesirea la munte... tare scumpa se face Bia.

Lacra, Stefy ce perlute mai are?

Byu, ce mai face Sebi?




mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Dimineata am iesit putin si am adunat frunze mai micute iar cand se va trezi le vom lipi pe un carton sau pe harti cu lipici si daca ne aduce tati carioca, ca eu am uitat sa cumpar, le vom colora... daca nu.. raman asa... Am adunat vreo 6 tipuri de frunze....


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna tuturor,
Nu am mai intrat de foarte mult timp pe la voi... spre rusinea mea... nici nu prea va citesc. M-am tot uitat in ultima vreme ca pe prima pagina "am ramas in urma" cu sarcina. am intrat in sapt 36 deja... suntem mari si sanatosi.
Sanatate tuturor si copii sanatosi!!


35+ AMR 4+ sapt Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Iulia- multumesc , Domi e bine sanatos,vorbeste toata ziua,uneori are prea multa energie pt mine, dar in mare ne intelegem bine.

Celia - multumesc, pai abia asteapta Domi sa vina fratiorul si mos Craciun, zice ca doarme cu fratiorul in patut... ca vrea sa bea lapte cu biberonul, om vedea cum o sa fie

Pun poze cu mine sa imi vedeti burtoiul aici

Michelle 36 + Tudor Mateo si MARIO DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Michelle, ti-am admirat burtica.

Lacramioara si Stefania Iulia
Bazar pentru SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Lacra sa dea Domnul nici sa nu ai nevoie de planta asta! Sanatate Stefaniei!

xor bine ai venit!

Alina poate in seara asta o sa reusesti sa te odihnesti!

Aly ce bunatati faci tu acolo! Matei merge in premergator deja! L-am vazut si ce "mumos" se face cand papa . Seamana din ce in ce mai tare cu tine!

mihamora ti-am admirat burtica

Azi am fost la scoala , i-am lasat vreo 2 ore jumate si am ajuns la timp inapoi ca Bia incepea "programul artistic". Am hranit-o, adormit-o si am fugit inapoi la scoala. Am mai lipsit 2 ore si a zis tati ca a facut galagie dar putina in comparatie cu ce facea inainte. S-ar parea ca buburuza se obisnuieste sa mai stea si cu tati , numai sa nu o deochi

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 3 luni

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

PS Aly ce patriot e David!

Am uitat sa va zic ca Bia de ieri se intoarce de pe spate pe burtica si se fasaie , chiuie ca nu-si poate scoate manuta de sub burtica, asa amuzanta e

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 3 luni

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Multumesc pentru primire, sunteti niste dragute
Lacra - la particulara il primeste sigur...daca platesti nu mai conteaza cat e de mic
Mihamora esti o graviduta tare frumoasa....eu in ultimele sapt eram ca un elefant ;))
Am observat ca sunt si in listuta...
Va doresc o noapte cat mai linistita!

Mergi la inceput