*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1AN! LMA! (83)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Anca, faza e ca eu fizic nu mai pot. Sunt piele si os. Ma simt fara puteri....
nu e rasfatata din cauza alaptarii. dar dc e cert, sau ii zic NU, imediat plange si apoi cere san. trage de mine, se pune la picioarele mele...ce mai, ma joaca cum vrea ea.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Corina, stiu cum e sa te simti extenuata, daca iti amintesti nu demult eram si eu disperata ca nu mai pot si ca vreau sa-l intarc dar nu am putut, am dormit ziua cu el, am mancat bine, am luat vitamine si in cateva zile vedeam totul cu alti ochi, acum sunt hotarata sa-l las pe el sa se intarce cand va fi pregatit, pana atunci traiesc senzatia sublima (Amalia) pe care ti-o ofera momentele petrecute impreuna cu puiul tau, cand ii simti manutele micute cum iti mangaie pielea, cand nimic nu conteaza decat fericirea lui care depinde numai si numai de tine si e asa usor sa i-o oferi.
Personal nu cred ca face crize din cauza ca e rasfatata Cred ca e vorba de www.askdrsears.com/html/6/t063300.asp" target="_blank">temper tantrums si cred ca tocmai prin cat mai multa iubire veti putea trece peste ele, sunt crize venite din frustrarea ca nu poate face atat de mult pe cat si-ar dori, cand incepe sa vorbeasca si sa poata exprima ce vrea, va fi mai usor.
Sanatate multa si asculta-ti inima, daca tu simti ca e timpul sa o intarci atunci e ok, daca nu, poate reusesti sa te refaci mai ales ca esti norocoasa ca are cine te ajuta, tu stii cel mai bine
Superbe pozele, nu stiu daca ti-am zis



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

ralukutz felicitari pentru pasii prinetsei voastre si pentru sarcina

criss703 Felicitari pentru primii pasi.



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Si Sara face la fel... Daca nu obtine ce vrea, da din picoare si urla. Ori o iau pe sus si-i distrag atentia cu altceva, ori ii vorbesc bland si-i explic, chiar daca ea urla in continuare... Dar refuz sa cred ca e rasfatata.
Eu cred ca ai nevoie de mai mult timp pentru tine, de mancat calumea, de meditat, de iesit si relaxat...si daca cei din jur vor sa te ajute, s-o faca, in adevaratul sens, sa te rasfete, nu sa te ia de langa sufletzel... parerea mea. Nu stiu ce simti si daca ce simti e intradevar ce vrei tu, sau te-ai pierdut pe tine undeva... vorbesc asa pentru ca trec si eu prin asta... incerc si lupt din rasputeri, sa ies EU la suprafata, ceea ce gandesc sa fie ce simt EU si nu argumente aduse de altii, pe care le-am insusit.
Dar ca sa-mi dau seama de astea, m-a ajutat mult ultima saptamana, cand pe z a luat-o Silvia si-a scos-o si s-a ocupat de ea fte mult, mi-am permis un teatru, cursuri unde-am discutat - coincidenta?! - tot despre Sinele pierdut, niste versuri de-a lui Cohen, o carte, povesti si putin timp cu soatza...
Daca nu, eram si-acum, again, obosita peste poate, cu ochii si urechile ciulite doar la cotidian, zibe, kk, mancare, tz (of, iarasi tb s-o alaptez?), frustrata si ... obosita.
Te imbratisez tare si stiu ca vei alege ce simti tu ca vrei sa alegi si ca asta te impaca si implineste, pe tine si pe Ari.
Fug la plimbare, e soare, frumos, azi iubesc pana si pietrele... ma duc sa le multumesc ca exista.
Ieri vroiam sa strang in brate o gravidutza..., pe strada, dar n-am vrut s-o speriu.

Ralu, ce ma bucur pt voi!



Mami de Sara (8 dec 2008)
============
Poarta-ma, mami!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Anca, esti MINUNATA!!!



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Hai ca Olivia mi-a luat-o inainte! Chiar asa, Anca!
Olivia, si tu ai acelasi efect asupra mea.. sa nu uit nic de Amalia.
Terapie pe forum, haha si nici nu va platesc

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Elli, Olivia, Criss, Andi multumesc de aprecieri.

Oceanborn LA MULTI ANI!!!,petrecere frumoasa alaturi de proaspatul tau partener. Dragut cadoul.
Futuremother, felicitari pe cei 5 ani de casatorie, la mai multi
Andy la mine a venit mos craciun luna trecuta.

Corina hai fii curajoasa, asculta-ti inima. Daca simti ca ar fi momentul trebuie sa fii tare si cu putin ajutor ai sa reusesti. Daca insa simti ca nu poti s-o intarci eu zic sa amani momentul, ar fi prea traumatizant pentru amandoua si ce rost ar avea? Eu nu prea stiu care-i faza cu plecatul departe de bb ca sa-l intarci. Daca dupa ce te intorci vrea iar tz? Si pentru ca nu esti convinsa ca vrei sa o intarci cedezi si o alaptezi iar?? Care-i scopul pana la urma? Incearca sa te odihnesti si sa mananci mai bine. Poate ar tr doar sa mai reduci alaptarile. Mie nu-mi place ideea intarcatului brusc. Eu incerc sa-l mai alaptez pe Edu doar dimineata la 6, 7 apoi dupa amiaza tarziu si seara. Arriana accepta biberonul ? Scuze, poate ai scris deja despre asta.


Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Oceanborn




Futuremother, felicitari pe cei 5 ani de casatorie!


Mirela_1 ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

Corina uff nici eu nu vad scopul intarcarii bruste cu plecatul de acasa..pai nu este oare traumatizant pentru copil s aramana cateva zile fara mama lui, mama de care pana atunci se agata, mama care il schimba, il alinta, il iubea...ce va intelege oare copilul , oare ca a fost abandonat...., dar tu ce vei simti in acele zile, nu te va durea oare sufletul ca ti-ai lasat puiul stiind cat de mult iubeste tzitzi....revin la ceea ce au zis fetele niste vitamine si magneb6, mancare si putin timp liber doar pentru tine. daca tu te vei simti bine, automat vei avea mai multa putere, si intelegere si radare ai sa vezi...hai incet incet redu nr intalnirii cu tzitzi...distragei atentia cu altceva...si Dimitrie face crize si isteri il las in pace in cateva minute e ok insa nu cedez, ii explic asa cum face si anca de ce fac ce fac, de ce nu e bine, ii ofer in schimb altceva mult dorit de el cat sa il faca sa uite de ultima activitate neagreata de mine...nu stiu sper sa intelegi ceva din toate cuvintele insirate de mine si sa ai puterea sa alegi ce e bine pt tine si fetita ta....mai lasa casa ca nu trebuie sa fie luna, mai lasa toata rutina asta schimba ceva in ea si te vei simti mai bine...o baie luuunga si fai cat de cat un prog la tzitzi ea trebuie sa inteleaga ca va primi tzitzi decat la orle cutare sau numai inainte de nani si asa mai departe..sper ca nu te doare mintea ..noi te imbratisam si trimitem un colet cu niste optimism si nitica putere

*************************************
"Cand uiti de propriile tale defecte devi mandru." Democrit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Apropo de rasfatat (care nu prea inteleg ce inseamna...sa fii langa el de fiecare data cand are nevoie de tine mi se pare firesc) si crize, din ce citesc eu e total invers...

WAYS TO PREVENT TANTRUMS
1. Practice attachment parenting
We have noticed that infants who are carried a lot and whose cues are sensitively responded to are more mellow, less prone to tantrums, and are able to ride the waves of emotional upsets without falling apart so drastically. Because they operate from an inner peace, they are less prone to impulsive behavior or angry outbursts. Children, however, who are parented with less attachment are less able to recover from emotional storms. Attached parents can read their child so well that they naturally create conditions that minimize tantrum behavior. Practice as many of the attachment styles of parenting as you can, as often as you can. Making it easier to deal with temper tantrums is one of the immediate payoffs of attachment parenting.

Al meu, desi e rupt de somn, a dormit doar jumatate de ora si s-a trezit ca se sufoca oooff



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput