Mamici de fulgusori (147) - Felicitari many_bani!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Neata fetele!

Dymomo felicitari!!!

Bine ai venit bebeDan Mihail!!!


Fetele azi am schimbat semnatura,Doamne ajuta!

: 39+Radu Stefan
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:



Camymulta bafta,o sa vezi ca o sa fie bine,noi toate o sa ne gandim la tine

: 39+Radu Stefan
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata la burtici si mamici, cafeaua mai e calda si buuuuna. Dymomo Felicitari, sa creasca mare printzesu' si tu sa te refaci repede repede. Miramar Tinem pumnii stransi stransi, picioarele nu mi le mai pot strange ca ma dor deja la cat le-am strans pana mi s-a intors medicul. Camy Vom fi aici sa ne rugam, nu ne lasa fara vesti. Roxyaly Bafta multa, sa vina bebe cand e cel mai bun moment pentru voi. 34+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neata, dragutelor!

Dymomo, recuperare grabnica si felicitari pt puiut! Bine ai venit pe lume bebe Dan Mihail, sa fii sanatos si norocos!

Cami si Miramar NASTERE USOARA! Sa aveti recuperare rapida si bebei sanatosi, frumosi si norocosi!

DianaR, m-ai cam speriat cu diferenta dimensiunilor sanilor! Of! Sper sa gasesc, chiar si triumph. Am incercat si cora si auchan, sunt mici! Maximul e 95C! Imi e teama ca se vor lasa mult daca nu port sutien, mai si curge laptic...nu se pune pb sa nu iau. M-am gandit si eu la sutiene normale, dar cred ca e super complicat sa dai jos, pui la loc. Azi merg in inspectie iarasi, sper sa vin acasa cu ceva luat.
Cate griji imi fac eu, macar sa am laptic pt pisicuta!

Dankutza mereu o superdraguta! Doamne ajuta sa nu am nevoie de asa urgenta! Mi-ai zis de med tau de fam si pediatru, voi tine cont, stiu ca e cam departe de noi. Med de fam mi-a zis ca imi va da un pediatru, vad luni.
Vad ca iti prieste concediul, esti mai relaxata! Pana cand vrei sa mergi la munci?

Simonette , fericito! Inca mai poti presta! Daca pana acu aveam si eu hormonii sus, parca acu nu mai imi arde! Dar mai e putin..peste vreo 2 luni si jumatate voi presta si eu!


35+ cu Ingrid Alexandra AMR 3 saptamani sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Mesaj de la Lavi Neatza! Revin cu vesti despre mine. Suntem bine, sanatosi. Astazi sper sa ma transfere sus la salonul de mamici sa fiu mai aproape de Rares. Lapticul nu a venit! Dar inca mai am sperante. Va pup pe toate. 34+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaradu79 spune:

Neatza mai cu greu!?Va invit la un capucino!

Flavours ce analize ai facut pt anestezie si cine ti le-a recomandat?Eu mi-am intrebat pritenele si in afara de o discutie anterioara operatiei (cu 5 minute inainte) cu medicul anestezist, nik in plus, nici o recomandare de la gine.Si mie imi e teama daca sufar de ceva si nu stiu si se intampla ceva tocmai atunci, as vrea sa fiu pregatita cat de cat macar.

Felicitari Dymomo!Sa iti traiasca bebele multi, multi ani si voi alaturi de el, sa fiti fericiti cu totii!
Off Laura ce nebuneala cu numele la pustoaica.Pe mine ma enerveaza rau cand ceva mi se impune.E copilul vostru, nu dorintele voastre au prioritate?Eu si cu sotul am hotarat numele si gata.Ca si la mine din anumite considerente familiale au inceput comentariile si de la fam. sotului si de la a mea.Si daca nu o sa fiti de acord cu nasa ce o sa va faca?E grele stiu, cand vrei sa multumesti pe toata lumea.Parca iti mai daduse cineva ideea sa citeasca preotul Gabriela la botez,dar voi sa nu o treceti asa in certificat.Eu de exemplu sunt botezata Elena,dar pe mine ma cheama doar Ramona.Preotul nebun de rit vechi nu i-a placut numele meu si m-a botezat ca pe nana, dar nu tin aceasta sarbatoare ca nimeni nu a mai dat apoi importanta pb.Ma cheama Ramona si atat.
Lumi mersi pt urare, dar trebuia sa vin cu temele facute intr-un asa club.
Aoleu DianaR ma sperii!!!.Eu aveam 75C,de cand cu sarcina si kilele am ajuns la 85D sau 85E (depinde de firma), pai unde mai cresc?????O sa le car cu elevatorul!!!!!!!Mi-e imi plac cele de la Triumf, doar ca sunt cam scumpe.Naturana nu am vazut prin orasul meu minunat.La banii astia....ar fi super sa se gaseasca.
Camy_pus, curaj ,o sa fie bine ai sa vezi!Nastere usoara si bebe sanatos!
Miramar nastere usoara!


31+ Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Felicitari Dymomo pentru bebe Dan Mihail,sa fie sanatos

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Neata tuturor,

Cred ca toate suntem in the mood pentru o poveste a nasterii frumoasa, povestita de o mamica blogosferica: http://reclama ilegala - xxx/Files/ademirgian_irina.pdf
E o experienta tipica de prin spitalele romanesti, dar emotionanata...

Eu am primit ieri minunata veste ca este posibil ca doctorul meu sa plece saptamana viitoare pentru cateva zile.
Imi spune duminica daca da si cum procedam si pe mana cui ma lasa.... Ce ma surprinde este ca am primit vestea cu seninatate, stau bine cu ZEN-ul...asta clar e de la morcovi... am atatia incat nu mai intra alte stari...

Ieri am intrat in 38 de saptamani, deci este cum nu se poate mai bine..
Pierderi de dop, contractii foarte multe nu am yet, asa ca stam cumintei...

Tin pumnii fetelor care maine isi vor vedea piticutzii: Miramar si Camy !!! Go girls!

38, mami de bebe MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Sutiene de alaptat am luat de la C & A... aveau numai marimi peste 100... SI eu aveam un 75 C , acum am luat 85 sau 90 C, nu mai retin. Inteleg ca imi vor fi mici:D..
ce ma enerveaza este ca toate sutienele, invariabil sunt ALBE si sunt moartea pasiunii. Vreau unul bej sau negru, sau o culoare...!Gasisem unul dragutz la LA REDOUTE, insa mi-au gresit comanda, livreaza aiurea, sunt de toata jena, asa ca am renuntat...


38, mami de bebe MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna ideee, Ramo!
Laura, asa poti sa ii zici nasei nebune!
Sa pui nume doar in biserica: Gabriela. Sa fie numele secret ca sa o fereasca bolile etc.
Am auzit si prin alte parti.
Iar in certificat puneti numele alese de voi! Este copilita voastra.
Si eu am nume pus de nasa, la care nu raspund pt ca nu il folosesc. Ma incurca doar in completarea actelor oficiale... Dar asta era pe vremuri departate...

Cat despre sucitul cu numele... ooofff, si noi...iar nu stim, eu sa zic ca-s hormonoasa, dar tati!?


Tocmai am vb cu o amica, pustiul face un anisor acu pe 29.11, sta in picioare in patut si roade vopseaua!!!!! Dankutza, credeam ca esti mai paranoica decat mine, dar vad ca se adevereste!!! Deci daca nu ai luat patutul, ia-l pe ala cu vopseaua rontaibila!
Cate le trece prin cap pustilor!!!

35+ cu Ingrid Alexandra AMR 3 saptamani sa fim sanatosi!

Mergi la inceput