Mamici de fulgusori (147) - Felicitari many_bani!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata fetelor

...nu pot sa dorm, am ganduri nene de acum, ca maine pe vremea astaaaaaaa

In primul rand vesti de la Roxyaly ca am vb aseara cu ea, este internata in spital, se pare ca bebelusul ei vrea sa vina mai repede...ce-i cu data aia de 16 noiembrie???? Cred ca atunci vor fi acasa...
Ieri a avut o scurgere mai ciudata, s-a dus la dr..col scurtat, bb foarte jos...asa ca au internat-o...incearca sa-l mai tina pe bebe macar cateva zile la purtator, acum sa vedem cat se poate, dar ea era foaret optimista...sa ne fi vazut aseara cum ne incurajam una pe alta la telefon...
Pustache obisnuit cu discutii de-astea intre mine si fete de pe forum...punea o gramada de intrebari..parc eram eu in spital.. ...l-am virusat si pe el...

Dymomo felicitari pentru Dan Mihail, sa-i dea DD muuuuulta sanatate, fericire...la fel ca si tie...plus recuperare rapida!

Krelia ma bucur foarte tare pt tine....auzi..ai scapat...Bravo...fain ca ai stat cumintica pana a venit medicul asta din nemtia.... Iti tin pumnii pentru sambata dragalasa !

Laurairina nu-mi place atitudinea nasei tale...mai ales ca a vazut ca nu prea vreti numele...cah pt insistenta!....dar cu Mara ce ai mai??????? ca mie imi place atat de mult....

Suzyca bine ai venit acasa cu bebe! Poze ceva????


Eu mai vreau sa mai merg in pat...as vrea sincer sa adorm..ca la noapte la 5 plecam de acasa...asta inseamna ca ne trezim si mai de dimineata...
Am de terminat bagajul, sa ma spal, sa-mi fac freza la pasa , , sa-mi fac manechiura si pedichiura....offffffff
...si simt ca incepe sa mi se faca frica

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


38+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

CU VOIA LUI DUMNEZEU, MAINE VOI FI MAMICA DE COPILAS SANATOS

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!
Camy, iti va da DD mult curaj pentru maine, ai sa vezi, trebuie sa fii puternica pentru Flavius , mai ales ca aveti un ingeras numai al vostru care va vegheaza in permanenta. iti doresc din tot sufletul o nastere usoara, copil sanatos si recuperare grabnica.
spor la "treburi" astazi si mai da-ne cate un semn din cand in cand pana pleci
roxyaly, daca bebe nu mai are rabdare si vrea sa te cunoasca...nastere usoara!

Lili 38 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Moni multumesc ca ai modificat listuta. N-am apucat ieri sa intru sa scriu ca maine la 6 pm ma prezint la Euroclinic sa NASC! Doamne-Ajuta sa fie bine!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Buna dimi fetele!
Cum ati dormit? Eu tare rau dorm, imi amortesc mainile si ma dor degetele mai ales la mana dreapta. Am vazut ca au mai scris si alte burtici ieri despre simptomele astea. Acuma oricum e ultima suta de metri, indur orice numai sa fie bebe bine, sanatos!
Al meu bebe e tare activ si miscaretz, mi-am infasurat burtica cu o esarfa lata, pe care am innodat-o la spate, ca parca simteam nevoia sa am un sprijin in plus. Ma apuc imediat de curatenie prin casa, ca ieri au fost niste muncitori si ne-au facut un gauroi mare in peretele de la bucatarie, cica nu stiu ce aerisire suplimentara pt gaz, si e plina bucataria de praf de caramida. Am mai pus niste haine la spalat, am cate ceva de calcat, si sper sa reusesc si sa aspir in toata casa. Mi-e tot mai greu, da nici nu-mi place sa stau toata ziua sa nu fac nimic, si sa-l astept pe iubitzel dupa ce vine de la servici sa faca curat prin casa....
Felicitari proaspetelor mamici si nastere usoara celor care se pregatesc de marele eveniment! Camy_pus tin pumnii si ma rog la D-zeu sa fie bine, sa ai un pruncutz sanatos cu care sa te intorci repede acasa!

si pt toate burticile si mamicile!

saptamana 38 cu pe care o sa-l cheme David
www.sarcina-nasterea.ro/sarcina-pe-saptamani/" target="_blank">Sarcina pe saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Felicitari Dymomo! Bine ai venit pe lume bebe Dan Mihail!

Cami, Miramar, tinem pumnii pentru maine! E prea devreme sa scot agitatele?

Roxyaly, tin pumnii sa mai stea bebe cuminte in burtica!

Sutiene de alaptat eu prefer de la Naturana. Eu am sanii mari oricum si cand alaptez sunt enormi, sutienele de la Jolidon au bretelele cam scurte (eu trebuia sa adaug o bucata de elastic ca sa nu-mi fie scurte) si plus sistemul de desfacut e complicat ("cu cifru" cum glumeam eu si mamica finutului nostru) nu stiu daca le-au mai modificat in ultima vreme... Am mai incercat si Argos si alta firma no name dar nu mi-au placut, eu faceam repede noduli la sani daca nu-mi era perfect sutienul. Triumf recunosc ca n-am incercat, Naturana sunt ceva mai ieftine (pe la 40 de lei), gasiti si negre, materialul e placut doar ca se lasa in timp si se desfac super simplu cu o mana si se incheie la fel de simplu. Asta e practic cand alaptati in deplasare si oricum aveti bebe in brate, mai potriviti si tamponul la loc in cupa si cu 2 degete pac prindeti la loc cupa.
Atentie ca in primele saptamani sanii vor fi ENORMI. Nu aveti idee cat de mari se fac comparativ cu ce ati avut. Dupa ce se regleaza lactatia o sa revina spre normal. (de ex eu port normal 80C -sunt dotata de la natura dar dupa ce am nascut cred ca mi-ar fi trebuit un 100 E. Am facut tot felul de artificii ca sa potrivesc sutienele luate (85-90 D) pe sanii mei enormi.

Azi am 37 de saptamani fix, mai 2 sapatamani maxim si nasc!

Participam la concursul klorane: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">dn1 si 2

Diana(37+), Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Creme si produse cosmetice de bebelus eu prefer Klorane si Mustela. La Vlad am folosit Niveea si eram multumita dar dupa ce am incercat Kloranul si Mustela m-am reorientat. Mie imi plac, sunt placute la aplicat, miros bine, nu intens. Acum ai surprize chiar si cu astea. Timi face de la samponul Klorane niste cruste urate, dupa ce am renuntat la el si am spalat-o cu Mustela n-am mai avut treaba. Dar ea are pielea mai sensibila, cremele de soare Niveea alea de bebelusi ii dau fotosensibilitate. Asa ca am folosit crema de soare Avene. Dar asta ii deja alta discutie...

Simonette, si noi le-am facut la copii patut supraetajat. Le place de numa numa...

Participam la concursul klorane: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">dn1 si 2

Diana(37+), Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

DYMOMO felicitari pentru baietel, sa iti traiasca!


ALI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata fetele, pup pe toate

felicitari Dymomo sa fiti sanatosi

asteptam poze de la mamicile ajunse acasa

Dankutza - la multi ani pt ieri cu intarziere

camy - mult succes maine eu zic sa pregatim agitatele

roxylai - sa stea bebe acolo cat trebuie

eu mai rarutz (lylyana ) ca sunt inca la servici si am destula treaba, ziceam ca raman de luni sa lucrez de acasa dar cred ca mai vin si sapt viitoare

si eu am noaptea aceleasi probleme cu amortelile de maini si ma dor degetele, piciorul stang il am mai tot timpul umflat :(, dar mai avem nitel



35+ Remus Andrei
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
www.petitieonline.ro/petitie-p47134046.html" target="_blank">petitie de semnat
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

raluci_b multumesc de La multi ani, dar nu a fost ziua mea. Ziua mea e pe 28 noiembrie. Asa ca mai am de asteptat. SI a lui bebe, va fi dupa a mea.

32+ moi si Cezara Maria
AMR 7+ saptamani pana la intalnirea cu Baby Boom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Multumesc mult fetelor!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


38+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

CU VOIA LUI DUMNEZEU, MAINE VOI FI MAMICA DE COPILAS SANATOS

POZE

Mergi la inceput