Albinute & bondari de mar-apr'07 (130)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

La multi ani sanatosi Absolutaaaa!

Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007 ............. Poze


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

V-am pregatit o cafea fierbinte ....potrivita pentru vremea asta naspa

Eu nu mai am aparat ca l-am spat la mare...cu mila altora am vreo cateva pozici in continuare poze

Noi suntem bine...Raisa vrea tot ce vede la Tv la reclame.....am luat revista cu Hanah Montana si cand vedea din nou reclama statea cu revista sa vada daca intradevar este aceeasi

Este foarte foarte timida si sensibila...am fost in vizita pe la o verisoara pe care o iubeste f mult....nu vorbim de perioada de acomodare care ii trebuie cu cei maturi...dar du[pa vreo jumatae de ora...mama fetitei a luat-o in brate sa ii prinda parul...s-a pus pe urlat ca din gura de sarpe.......desi vorbise cu ea pana atunci ...nu stiu de ce...iar la barbati reactioneaza foarte nasol..nu are voie nimeni sa o ia in brate dectat familia...sa o pupe nu mai vorbim daca se risca cineva sa o ia in brate e de jale...urla urla si iar urla.....Ce sa ii fac...nmu stiu

Am zis ca mai creste si poate se mai schimba dar va=d ca nu .....

Va pup pe toate si va doresc o saptamana placuta

Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007 ............. Poze


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna dimineata !

Haideti la cafelutaaa , ceva cald pt vremuri reci
Brrr...da' ce friguri...era 1grad lesinat azi de dimineata la 6...si in cursul noptii, cica ar fi fost -5...

Si da, ieri pe la pranz, era un frig de intepeneai, si eu la inceput am crezut ca nu vad bine, dar ningea usor-usor, cu fulgi mititei...
Eu inca sper ca frigul mai omoara ceva din virusi...desi daca s-a descoperit gripa porcina si in Siberia, mama frigurilor...

Azi de dimineata , cand am dus-o pe Teodora la cresa, ne-a intrebat ingrijitoarea din prima: tuseste?? Pai a behait un pic azi de dimi, cand s-a trezit, da' nu i-am dat nimic.
In schimb era o fetita langa fi-mea, nici n-a pus bine tanti intrebarea, ca a si inceput sa tuseasca-asa, ca la comanda- si-a plecat instant acasa. Am mai vazut cativa copii "inapoiati" pe motiv ca tusesc.
Sper sa nu scape si Teodora porumbelul(a se citi o tuse ), sa-mi dea tel sa o iau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

multumim diana de cafea!

intr-adevar ... cam frig. eu am scos cea mai groasa haina din dulap. acum imi pare rau ... puteam sa iau o hainuta de stofa, ca nu muream, dar ieri am tras niste friguri in adidasi si in geaca de piele, asa ca azi ... m-am imbracat bine.
matei mai tuseste asa si asa. si mie imi cam inghetase inima dimineata cand incepuse sa behaie langa dulapior. totusi el tuseste mai tare doar cand intra in contact cu aerul rece.
dimineata m-a bombanit: imi ingheata mainile ... mi-ai luat manusile??? ups ... nu ... pai da, acuma mie mi-e putin fig!! lasa, ca imediat intram in gradi si nu mori de frig.

diana, o sa se obisnuiasca raisa, cand va fi mai mare. finica noastra cand era mica mica ... adica pana pe la 7-8 ani era exasperanta. nici macar cu noi, ca ne vedea cam la 2 zile, nu era mai relaxata. nu mai spun ca fina saraca ar fi avut si ea nevoie de putina liniste, macar cateva ore fara fii-sa si nu putea sa o lase la noi ca asta se jelea pana lesina. erau sarbatori cand venea la noi dupa ce duceau munca de lamurire cu ea saptamani la rand: vezi ca mergem la nasa, vine mos craciun ... etc, etc. cand intra pe usa incepea sa urle, sau dc nu atunci, in maxim 30 min incepea ... hai acasa la nooooi!!!! asa ca ... rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Iu-huuuu, mai e cineva p-aici??
Brrr, ce frig e afara...gata, a venit iarna...peste o sapt parca vad iar temp de 18grade



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna!

IOANARADU- birou ca al Mariei (nu identic dar cu toate elementele) aveau in Auchan acum 1 sapt la 150 lei. Eu vreau sa-i iau Mariei o bucatarie mare minim 70 cm inaltime ... sa vedem. Am gasit modele dragute pe net dar nu am comandat niciodata de pe net fara sa vad produsul.... o fi exact ce scrie acolo?

ACTIVITATI- de cand a venit frigul si iesim doar 1 ora,1 ora si jumatate afara in loc de 4 facem tot felul de chestii dragute in casa: pictam cu pensule, cu degetelele, facem amprente de frunze, manute, lipim frunze pe carton, coloram, facem puzzle, citim, rasfoim carticele mai grele (cu partile corpului...),i-am cumparat carticele cu activitati: matematica pentru 3-5 ani, dezvoltarea limbajului pentru 3-5 ani si facem cate o fisa de aia....

Maine nu o duc la gradinita ca tuseste. Nu face febra, nu-i curge nasul dar tuseste destul de rau. Nu des, o data la 2-3 ore dar destul de urat. Am inceput sa-i dau sirop de ridiche si ii va trece dar nu am cum s ao duc la gradi. Sigur nu e ceva milipsitor dar de cand cu gripa asta noua nu avem voie sa ducem copiii la gradinita decat dc sunt 100 % sanatosi. asta nu e un lucru rau, ba dimpotriva ca prea ii aduceau toti raciti si cu sacosa de medicamente dupa ei.

GRIPA NOUA- ce parere aveti? E posibil sa avem si noi o epidemie? Voi v-ati vaccina copiii ?Pana acum eram convinsa ca e iar o manarie ceva, ca situatia nu e chiar grava, ca se incaerca vanzarea unor doze record de vaccin ca tot s-a deschis de curand o noua fabrica in Mexic... bla, bla. Acum nu stiu ce sa mai spun. Ma cam stresez din cauza ca o duc pe Maria cu metroul de 3 ori pe saptamana si exact la orele de varf, cand e cel mai aglomerat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Cu scuzele de rigoare,am reaparut in peisaj .Disparitia se datoreaza faptului ca nu stiam ce sa mai scriu...nici acum nu sunt plina de noutati dar incerc sa fac un mic rezumat.
Viata noastra este in continuare linistita.Sambata ne-am intors din Romania unde am fost in vacanta si de unde am plecat putin trista ca ma dspart de rude si cativa prieteni,si foarte dezamagita de cum am gasit Bucurestiul (mai ales traficul).
Noemi in Septembrie a inceput gradinita(primele 2 saptamani au fost mai grele pana a inteles cum sta treaba ).Acum merge cu cea mai mare placere iar eu sunt foarte multumita ca o las acolo linistita.
Eu m-am inscris la un master in chimie desi nu ma grabesc sa ma angajez pana nu incepe ea scoala(si asta se intampla la 4 ani).
In rest este un copil sanatos,care mananca orice,de pampers am scapat definitiv la 2 ani si o luna.Doarme foarte bine (noaptea 10 ore fara trezire,doar rar mai cere la toilet).Vorbeste cu usurinta romana si engleza desi prefera de cele mai multe ori engleza ca o vorbeste la gradinita.
Este un copil foarte bun ,isi ajuta surioara mereu la imbracat si are foarte mare grija de ea,dar ca orice berbec,are prea multa personalitate si ea face regulile.
Va pupam si va dorim somn usor.


Natalia Ioana (13-08-2002)si Noemi Antonia(31-03-2007)
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

adelyna ne bucuram ca sunteti bine. in bucuresti este f frumos!!! o adevarata placere condusul ... cred ca nu ai fost tu unde trebuie ...

tzuna pe calea vitan, pe linia lui 102, urmatoarea statie de la real, este un depozit de jucarii. am vazut bucatarii f frumoase. merita sa dai un ochi. asa le vezi si iti poti face o idee.

o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna dimineata!!!
Haideti ca e cafea /cappucinno/ceai tocmai bune de baut!
Ca la ce frig este...Si incep si eu ca Ioana, nu am luat-o razna, dar de dimineata cand ieseam de la cresa, am vazut cativa fugi de zapada...mici ca niste bobite...
Cu raceala inca stam bine, n-am luat-o , avea de dimi o urma de muci, am aspirat bine nasul si i-am dat imunizantul pt raceala si gripa...Sa vedem...

Vaccin antigripal nu, nu-i fac. Nici pe cel de anul trecut de la cresa nu i l-am facut.


Imi spunea sotul ca a citit(e un mail care circula pe net...) undeva ca niste soldati americani au fost trimisi in misiune, inainte insa fusesera vaccinati pt toate bolesnitele din lume, inclusiv pt gripa asta porcina, si in mom. in care in reginunea unde erau ei trimisi a aparut gripa de purcei , primii care au cazut la datorie au fost soldatii americani. Bineinteles ca statul a musamalizat totul, in schimb sotiile soldatilor decedati au acceptat sa vb...Deci vaccinul lor n-ar fi f ok...

Eu insa nu ma asteptam ca virusul sa fie atat de puternic, rezistent la frig, inghet(doar a facut victime si-n Siberia), si sa se moara atat de repede...




Tzuna, frumos va jucati in casa. Si va jucati, si invatati...Cartile alea se numesc chiar asa cum ai scris tu? matematica pe 3-5ani? si dezv. vb pt 3-5?
O sa le cautam si noi...Si poate i le va aduce Mos Nicolae


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Va multumesc mult fetelor pentru urari !

Mergi la inceput