Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici17

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Dalma, da siropul de coacaze e facut de mine in vara asta. Din comert nu am incercat.

Sirop de miere cu lamaie

Cumpar un borcan mare de miere (e miere direct de la stup asa ca am incredere ca e naturarala) si can 2-3 lamai. Tai lamaile cu tot cu coaja rondele si le pun intr-un borcan si torn miere peste ele pana le acopera. Le las asa can doua zile si mai amestesc din cand in cand. Apoi ii pun cate o lingurita doua in biberon si amestec cu apa. E foarte gustos si sanatos.

Bine Karla si manaca macar de doua ori pe saptamana dimineata paine cu unt si cu miere.

Visol e un complex de vitamine care ni l-a indicat pediatru. Am luat cam sase luni la rand 10 zile pe luna. Intr-adevar cand sunt bolnavi nu e indicata administrarea de vitamine. Totusi in perioada racelii fierul nu l-am intrerupt avand in vedere ca totusi candva Karla a fost foarte anemica facand si o transfuzie de sange.

Septilin, l-am primit tot la sfatul medicului pentru intarirea imunitatii in perioada asta friguroasa si bantuita de tot felul de gripe. Eu nu sunt marele adept al vaccinurilor si de aceea incerc cat mai multe chestii naturiste.

si insanatosire grabnica.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Dalma,am vazut pozecu fetita ta,o scumpa de fata,insanatosire grabnica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ne-am facut si noi album pe webshots. Daca vreti ne puteti vedea:

http://community.webshots.com/album/575601325EpAUOA



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

sa ma crezi JO, am lacrimi in ochi acum cand scriu,manca´ mama de fata,sta ea pe olitza,e frumoasa tare!

Pepina,mama de Carla,,corcodusa mami´ draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mama mia cate gagicutevazut Daria,vazut Karla Luiza,vazut Luana

toate mari si frumoase
doamne ce-a mai trecut timpul asta mai ieri erau o bucatica de carne iar acuma

Luca Daniel
aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika82 spune:

buna fetelor!
Cat de cald a fost azi.............am stat o gramada pe afara!Fetelor am aflat o reteta cu ficatel pe care am incercat-o ..........papa Bibi al meu de rupe:se fierb 2-3 ficatei si 2 cartofi medii se amesteca cu o lingura de smantana ,50 ml de lapte si putin unt(optional),nu stiu ce sa ii mai fac sa mananance.Voi cum faceti spanacul pt bebeii?
I-am luat antepremergator dar nu prea este incantat ,se joaca cu jucariile atasate pe el nu prea vrea sa il impinga.
Intr-adevar, foarte precoce este Luana,al meu sta rezemat dar inca nu da drumul la maini.A facut kineto?
Vreau si eu felicitari pt Craciun ,daca ai timp.
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika82 spune:

Trimite Vladut niste pupici pt Karla si pt Luana ca tare frumusele sunt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
O sa punem si noi niste poze noi.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika82 spune:

Pozele promise:
http://community.webshots.com/album/575600343jaEVIk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

si acuma la cersit vrem si noi un votic

Luca Daniel

aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor, multumim de aprecieri si de pupici de la la cavaleri.

Ramonika, la subiectul cu diversificarea deschis de Valy am scris si niste retete cu ficatel.
Spanacul eu il fac asa si e incantata:
- pun intr-o tigaie putin ulei, zdrobesc un catel mic de usturoi, si pun o lingurita de faina. Omogenizez totul la foc mic, apoi pun spanacul si adaug lapte. Las sa dea un clocot si e gata.

Valy, votat cavaler mare si frumos.

Pepina, pentru tizuta noastra draga.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput