Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici17

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

DAAALLLMAAAAA!!
Iubita, ce dor imi era sa scrii! Stii ce reactie am avut cand am vazut la subiecte active ca ai scris? Ceva de genul "Hii, Dalma, yeah!" cu glas tare. Tocmai ce vroiam sa fug sa spal copiii.
Poze cu Daria ai pus? Verific eu iemdiat. Vrem poze de la ziua ei, cu jucariile noi!
Hai ca revin la voi dupa ce-i culc.

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

La multi ani Razvanel si la multi ani Daria
Dalma,ma bucur mult ca ai scris si ca sunteti bine.Am vazut si pozele,Daria e o scumpete de fata,e deja mare acum
Daca mai intereseaza pe cineva,Nenedent se foloseste de la 6luni la doi ani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Dalma, bineinteles ca nu am mai putut de nerabdare sa-ti vad printesa. Doamne, am ras si mi-au dat lacrimile, are niste poze superbe intre dovlecei, e atat de frumoasa, bucalata, dar tot foarte serioasa. Superba sedinta foto de toamna.
Si noi avem la 9 luni jumate 7 kg, si s-a nascut cu aproape dublu. Voi ati si luat putin in greuate pe tot parcursul anului, dar este foarte proportionala.
De jucarii, eu acum i-am comandat la sor-mea sa-mi aduca www.vtech-jouets.com/fr/images_db/pnu3380-61775.jpg" target="_blank">premergator ca Luana deja merge pe langa mobila sau tinuta de manute si probabil o va ajuta. Acum sunt pasionati de jucarii cu butoane, de jucarii muzicale, dar sa nu iei cu melodi stridente mai ales la astia nostri sensibilisori ca se sperie. Vei gasi multe jucarii in marketuri acum ca incep promotiile de iarna, asta tatonez si eu terenul, sa vad ce sa-i mai iau. Noi ne jucam cu papusile, daca ai vazut ultimele poze cu ea. Peste un an sunt multe papusi, eu sub un an nu am gasit decat dincolo.
Asteptam vesti si poze de la voi.

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Ce-mi place cand se discuta

Dalma de jucarii ce sa zic tot ceva care canta face galagie,lumini de asta sunt atrasi acuma asa cum zicea si Monica,acum asteptam poze noi de la petrecere
Monica sper sa iti fie de ajutor jucaria si sa o foloseasca Luana noi avem ceva asemanator dar nul intereseaza neam el vrea sa mearga dar sa-l tin eu nici de mobile,paturi,pereti nu mai este interesat tare repede se plictisesc

Luca Daniel
aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

MULTUMIM MULT ca v-ati amintit de noi. Azi am facut 6 lunite si suntem ff bucurosi. Am vrut sa le fac parintilor mei o surpriza si mi-a reusit. M a intorc singur de pe spate pe burta si invers, fac si cate doua rostogoliri consecutiv, si asta fara prea mult antrenament . Mami si tati s-au topit cand m-au vazut, incet-incet ma fac eu mare, acusica incep si sa alerg

DARIA - MARIA LA MULTI ANI , sa cresti mare si sanatoasa



Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Dalma ma bucur sa auzim vesti de la voi. E o dulceata Daria.

Monica, Karla e innebunita dupa premergatorul de care spui tu. Noi i l-am comandat pe net de ziua ei. De atunci butoneaza in continuu si circula fara oprire prin casa. Eu sunt incantata de el, si-a meritat toti banii.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea

MULTUMIM MULT ca v-ati amintit de noi. Azi am facut 6 lunite si suntem ff bucurosi. Am vrut sa le fac parintilor mei o surpriza si mi-a reusit. M a intorc singur de pe spate pe burta si invers, fac si cate doua rostogoliri consecutiv, si asta fara prea mult antrenament . Mami si tati s-au topit cand m-au vazut, incet-incet ma fac eu mare, acusica incep si sa alerg

La multi ani puisor! Si felicitari pt progrese!

PS: spune-i la mami tau ca vrem sa vedem si noi poze cu tine, asa mare si strengar.

SoriLea

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joklk
Monica, Karla e innebunita dupa premergatorul de care spui tu. Noi i l-am comandat pe net de ziua ei. De atunci butoneaza in continuu si circula fara oprire prin casa. Eu sunt incantata de el, si-a meritat toti banii.

Super! Maine vine sora mea, abia astept eu, imi imaginez ca si Luana va fi fericita.

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

Fetelor,bine v am gasit dupa ceva mai mult timp decat nu am mai scris.am trecut printr o perioada nu asa de buna,ceva probleme (nu cu corcodusa)dar sper sa se fi sfarsiteiii,da hai sa nu fiu offtopic,,deciptr toti sarbatoritzii si ptr totzi bebeii noi venitzi
despre Carla am numa de bine de spus:am inceput de 1 sapt cu morcovi tineri,vad ca mananaca f bine iar seara ii dau un bibe delapte cu cereale(nu prea concentrat),ea oricum are o foame noaptea,ce sa i fac.. eu sunt bucuroasa ca mananca bibilina
Azi am fost la neurolog,suntem tare mandre de noi,doct a fost multzumita tare ,mi a zis sa mai lucrez la incheieturi la piciare (e un pik rigid)da in rest e in grafic corectat ba chiar mai mult cu o luna
ne am cantarit si la 7 luni avem 5 kg si 60 cmmfata mami,,
am facut si synagis pe care o sa l mai facem in fiecare luna pana in martie dar cu vaccin ptr gripa porcina,,parca nu as vrea sa l facem dar suntem program sapt viitoare deci,,voi a ti facut la bebei asta?pe aici au murit copilasi de gripa porcina si pediatru mi a zis ca treb neaparat

Monica..
JO..e frumoasa taresa stii ca corcodusa e cam rasfatzata,,da.. ce sa i fac,,ca si mi e mi placedraga de Karlaface la olitza ,manca mama de fata dulces a facut fata mare ,ai scapat de griji
Mihaela,noi ne ducem la sf de luna sa operam hemangionul,,am asa ceva emotzii a cam crescut..ti am vazut puiuldar la el nu asa de mare ca la corcodusa
ma duc s a mai citesc din spate ca am pierdut tare,,o sa va mai scriu

am si pozitze cu corcodusa,,a cresccut bibina mea


Pepina,mama de Carla...corcodusa mami“ draga

http://www.bilder-speicher.de/fotoalbum.php?album=113840


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Pepina . Nu pot sa iti spun cat m-am bucurat in dimineata asta cand am vazut ca ai scris. M-am gandit mult la voi, mi-am facut chiar ganduri pentru corcodusa dar nu stiam alta modalitate de a da de tine numai aici.
Ma bucur ca mica corcodusa creste frumos.
Te rog nu iti face ganduri in legatura cu Synagis ci mai bine multumeste ca corcodusa are sansa sa i se faca. Synagisul nu are nimic de a face direct cu gripa porcina. Este o imunizare pasiva (nici macar nu e un vaccin clar, e o imuno-globulina) pentru prevenirea bolilor severe ale c#259;ilor respiratorii inferioare (pl#259;mān), cauzate de virusul sinci#355;ial respirator (VSR). In Romania acum se incearca introducerea acestuia in schema de vaccinuri. Eu am multuit de foarte multe ori ca Karla a avut sansa sa il faca. In Romania tot tratamentul al costa undeva la 2000 de Euro. Karla l-a facut din mostre de vaccinuri venite la clinica si cand nu au mai avut mostre am avut noi noroc cu prietenii nostri pediatrii din Germania si Elvetia care ne-au ajutat cu cate o doza. Deci fi increzatoare ca e pentru binele ei si e dovedit ca pentru prematuri e foarte important.

Nu a trecut perioada grea doar pentru ca am crescut. Mie acum mi se pare mai greu decat atunci cand doar manca si dormea. Acum trebuie sa fiu mereu cu ochii pe ea sa nu cada, sa nu faca cine stie ce minune.

Fug sa mancam micul dejun.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput