Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri17

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

ConsiS-cum sa nu ne mai amintim de tine?FELICITARI DIN TOATA INIMA!!!CE VESTE MINUNATA!AI O MINUNE DE BAIETEL;SA ITI TRAIASCA SI SA ITI ADUCA NUMAI BUCURII!imi pare rau ca ti.a fost greu...si eu cand am fost gravida stateam si citeam si nu puteam scrie de frica...ar fi fost frumos sa fi luat si eu parte la odisee sau sa fii putut scrie deschis si relaxat despre sarcina insa a fost prea greu...fiecare zi cu atata frica,frica de a nu se repeta...nu ma vedeam cu copilasul sanatos in brate...Dumnezeu s-a indurat de mine si mi.a dat aceasta minune scumpa care imi lumineaza zilele acum!Viata mea s-a schimbat total.Inca o data felicitari pentru baietelul scump!

Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Ayla imi pare rau ,e trist si nu e deloc drept,sunt alaturi de tine.
Camy cred ca esti cu bebe in brate!
Consi felicitari!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Am scris un km de mesaj si nu stiu pe ce am apasat pe tastatura ca efectiv mi-a disparut pagina!


AYLA draga....imi pare enorma de rau ptr ingerasul tau. Stiu ...cuvintele sunt de prisos....dar sa stii ca eu sunt aici daca ai nevoie sa plangi, sa urli. D-zeu sa te intareasca si sa-ti aline sufletul plin de durere.

CONSI felicitari pentru micutul Bogdan. Sa-ti traiasca si sa va bucurati de el.Cum a fost nasterea? Naturala? Ai scris pe undeva povestea nasterii? am vazut pozele si e un frumos!

CAMY felicitari ptr FLAVIUS!Iar tu refacere rapida!

MICHELLE asa e....acusica ne serbam ziua numelui.La mine am 2 sarbatoriti: Alessio cal chiama si Michele adica Mihai si Mattia...cu numele de Gabriel. Ce mai face Lukas? Ce a mai facut nou?

Eu am fost internata ptr 2 zile cu Mattia. S-a intamplat ca joi toata ziua..manca-vomita, manca-vomita.Cu jet! si ne-am cam speriat si m-am dus la urgente si ne-au internat. A fost groaznic. Atunci seara.....cand am ajuns la urgente nu va spun ce era acolo!! Zeci de copii in asteptare......Noi am fost bagati intr-o camera izolata.....Mattia avand numai 9 zile riscul era prea mare ptr a sta in mijl acelor copilasi. Ar fi trebuit sa stam oreee intregi.Dar dupa cam juma de ora de asteptat.....buzele lui Mattia au devenit vineti, la fel si mainile si urechile.Mama ce sperietura. Ne-au luat imediat.....i-au recoltat sange. Si aici o durere imensa......mai aveam putin si-i scoteam acul din brat.....ca vaca aia nu reusea sa-i gaseasca vena.Stiu ca nu ar fi trebuit sa o faca vaca.....asistenta fiind stiu cum e sa ti se intample sa ai pacienti cu vene ascunse..............dar va spun cand esti de partea pacinetului...situatia e diferita. Saracul Mattia atata ce a mai plans......ca aveam impresia ca geamurile se vor sparge.....Ma rog....mi s-a spus ca analizele de sange sunt foarte bune....bla...bla...bla....Am stat ptr a vedea daca mai vomita. Azi am cerut sa fiu externata si am aflat ca avea transaminazele (au legatura cu ficatul) putin peste limita normala.Mama ce scandal am facut. Acu' mi se zice ca totul e ok...acu' mi se zice ca de fapt era o problema.In fine.....dat fiind ca nu am mai vomitat....am cerut sa fiu externata......acu' urmeaza sa fac pe cont propiu ceva investigatii....sper sa fie totul bine pentru micutul meu. Am suferit enorm si din cauza lui Alessio...ca e racit......si i-am lipsit enorm....imi zicea Alin ca mergea prin casa si striga :mama.....Matti......groaznic......nu a vrut sa manance deloc azi.Credeti-ma .Nici pranzul, nici cina.A baut doar lapte. Are si febra.....sunt asa necajita din cauza asta. De cand am ajuns acasa nu m-a scapat o clipa din priviri.am vrut sa fac un dus si nu reuseam sa ma intru in baie....ca el credea ca plec din nou. cum vedea ca ma ridic de pe canapea sau de pe jos.....unde ne jucam.....deja i se asternea pe fatuca lui o expresie de groaza....Cred ca tare a mai ramas traumatizat de la lipsa asta a mea.....la nastere....acum.....of....sper sa nu mai trebuiasca sa plec......

DANA lui ALESSIO si MATTIA

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dana, multa sanatate va dorim, sa treaca zilele cu bine si sa ai forta sa le faci pe toate !
Asteptam poze cu flacaii



-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

DARIA , am pus cateva poze.....nu multe ca restul inca nu le-am descarcat. As fi pus poze mai demult dar nu-mi mai aduceam aminte userul si nici parola de la webshots.....

DANA lui ALESSIO si MATTIA

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

toate fetele.
nu am mai intrat de ceva vreme pentru ca avem repaus la pat.iau si no-spa si gynipral si tot avem contractii.dr-ul spune ca daca stau cuminte va sta si bebe in burtica pana la termen.colul nu l-a putut masura bine, ca aveam vezica goala(nu stiam ca trebuie sa fie plina si intentionat m-am dus la baie inainte de eco), dar ce a masurat acolo parea mai scurt.broscuta a mai crescut, la 28 de saptamani avea 1300 de grame.
danangie imi pare rau ca ai avut probleme cu bebe si tocmai acum e si Ale racit.imi aduc aminte ca si atunci cand s-a nascut Ale ati fost cu el foarte mic la spital, parca nu facea pisu cum trebuie.iti trimit si multa sanatate.

ayla

consi
felicitari!ma bucur foarte mult pentru voi.sa fiti sanatosi si sa va faceti mari!si cand ai timp astept sa ne mai povestesti de Bogdan



28+ Invingatorul lui mama

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cris, , vor trece cumva inca 10 saptamani sa fiti bine, pumnii stransi de la noi !

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRIS multa sanatate. si eu cu Alessio am avut la contractiii...nu erau dureroase. Si da, asa e am avut probleme si cu Ale cat era mic. Ptiuu cum ti-ai adus aminte.....abia voi sunteti persoane care da....tineti la noi.Un pup mare de la noi si multa sanatate si rabdare!

DANA lui ALESSIO si MATTIA

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

imi pare rau ayla, ne gandim la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna seara, dragele mele!

Ayla, cuvintele sunt de prisos...Dumnezeu sa te ajute si sa iti aline suferinta!

Michelle, felicitari pentru micul crestin! Ne pui si poze?

Dana, imi pare rau ca ai avut ceva probleme cu bebe.Sanatate multa va doresc!

Anca, bine ai venit! sa dea Dumnezeu sa vina bb2 cat mai curand!

L58, Ce faci? Mai bagi carbuni?

Mony, bebe nazdravan care papa timpul lui mami!

Mcrissa,bebe luptator!

Camy, cred ca te bucuri acum de bebelusul tau! Te asteptam cu povestea nasterii!

Consis, ce veste frumoasa! Felicitari din suflet!



Visul nostru

Mergi la inceput