Puiuti de Randunici 2008!! (325)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Dedicatie pentru Mimo :



Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Mimo, eu stiu de Eurespal, Zyrtec si Calciu gluconic sau carbonic pentru laringita.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

mimo mama da'cate aveti imi pare rau pentru dudel, si multa sanatate si sa treaca repede si tusea si cucuiul..cat despre 3-iul ala ,ei acu' ce vrei ,se mai intampla,cine stie in ce pasa proasta o fi fost profesoara/profesorul si hai ca o sa treaca toate...

raluca si eu ii sterilizez biberoanele si suzeta,ca noi mai avem decat una pe care o indrageste si nu am cum sa i-o schimbeu nu am avut probleme cu aftele,doamne ajuta sa nici nu avem..poate e sabinel sensibil la ceva ca si andru baga in guritza tot ce prinde,de manute murdare nici nu mai vorbesc,il spal cand e ff murdar dar acu'nu pot sa stau cu el numai un dute vino cand afara cand la baie...mai nou l-a vazut pe catelul dino cum se joaca cu mingea si cum pune gura pe ea si face si el la fel,in curte ,pe minge prafuita ,murdara..si nu am ce-i face ,nu-l las dar cum prinde ca nu sunt atenta cum o molfaie...

si i-a mai serviti o ,o ,o ca vad ca-i tare liniste pe aici...


zoze tu ce faci pe prima pagina?gata ai terminat cu agitatia?

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Raluca, m-am gandit si eu la piesa aia Acum am oalele pe foc , iar Ca Mimu si Mimoza tin regim, mananca altceva ...Bebe altceva...Iar eu cu budincile de la Mega traiesc Maine o sa-mi bubuie creierii toata ziua ca a venit momentul sa instalam apometre, deci iar balamuc si praf si zgomot Dar nu se mai putea asa, am tot lalait-o pana am ajuns sa platim toate pierderile din cartier
Pentru laringita Mr Doctor "stai si-asteapta" mi-a zis sa-i dau eurespal (are contract cu producatorul, cred ) si paxeladine sirop pt tuse Eu inca mai sper ca supa de gaina cu grasimea aia galbina sa faca minuni Sper sa n-avem surprize, nu pare f f grav deocamdata ofof!

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Raluca ce fel de sterilizator ai? Ca cel pe care l-am avut eu avea o rezistenta pe care se adunau mereu depuneri de calcar si alte cele...ma gandesc sa nu ai ceva tocmai in sterilizator, sa incerci fie sa renunti la el (ca oricum e mare de acum) fie sa-l fierbi cu otet sau zeama de lamaie bine!
Gecko a plouat, ma?
Ramo cat trebuie sa fiarba fata gaina asta, ca mor aici de cald si ea nimic Cand am scos carnea din supa s-a dovit a fi insuficient fiarta, si am pus-o iar cu pilaful la fiert...si nimic! Cred ca pot sa mai fac un fel de mancare cu apele de la ea, ca grasime are slava Domnului!
Simoo sper ca esti bine sanatoasa, da-mi un semn ceva sa stiu ce sa fac

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

La noi, vorba cuiva, e o vreme de sa-ti tai venele pe luuung! Dar noi iesim!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Mimo daca nu ai pus toata carnea in pilaf....cea care fierbe in zeama pune-i putin bicarbonat de sodiu ca se fierbe si se fragezeste

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GianiD spune:

am si eu o intrebare...cum imi actualizez semnatura?
am tot cautat si-am tot cautat...

Si cu ocazia asta...felicitari pentru toti cei care se serbeaza azi, de Sfantul Dumitru precum si celor ce-si serbeaza ziua de nastere.

Acum ma duc sa ma joc cu toddler-ul care e bolnavior, a doua oara intr-o luna...aceleasi simptome: febra 38-39 si muci. Oare gradinita e de vina?

toate randunicile

Giani, fericita mamica de BB Alex Mihai

http://bd.lilypie.com/NmHEp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

'na ziua again!
Pfuiii, ce zi nebuna am avut la spital!
Gecko, nu mai stiu cum te-am visat, cert e ca ne conversam noi prieteneste si tu aratai tare bine...
Mimo, daca esti fan supa de gaina fa o investitie utila si ia-ti oala sub presiune...juma de ora ajunge sa o fierbi, garantat!
Raluca, s-ar putea Mimo sa aiba dreptate, nu stiu...Ce-ti pot spune e ca eu nu i-am mai fiert biberoanele Iuliei de la 7 luni Pe bune acum-cand ei oricum baga toate alea, inclusiv mainile murdare in gura, care ar mai fi rostul sterilizarii?
Ramo si cui mai are sarbatoriti, sa va traiasca Dumitrii!
Mai revin daca ma lasa calareata mea
P.S. le-am vazut intre timp pe Amira si pe hlizita Zana, ambele cu niste lochite superbe-eu vad ca procedez la Iulia ca si la mine insami, cum vine nitel frigul nu o mai scot din pantaloni. Pacat!...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui GianiD

Acum ma duc sa ma joc cu toddler-ul care e bolnavior, a doua oara intr-o luna...aceleasi simptome: febra 38-39 si muci. Oare gradinita e de vina?


DA!!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput