Ce parfumuri va plac? (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliya

Citat:
citat din mesajul lui Allure

nu stiu daca s-a dezbatut...e un parfum nou de la Prada (cel putin eu nu-l stiam!) care mi-a atras atentia olfactiva...pentru iubitoarele de amber e o nebunie: http://www.fragrantica.com/perfume/Prada/L-Eau-Ambree-6524.html

l-am mirosit numai pe hirtie deocamdata dar e foarte bine realizat.

Sali, Hypnose ala miroase super . Daca iti place Hypnose, pe care eu il ador, sigur o sa-ti placa si asta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">soon, this will be me



Nu s-a dezbatut. Mmmm...eu sunt o iubitoare de amber. Nu stiu de ce, dar eu sunt foarte sigura ca o sa-mi placa... imi si imaginez cum miroase

nepotica mea


Cand va declarati iubitoare de "Amber " , la ce va referiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Clarisss

da, si eu am ales pana la urma LdeL si l'am comandat ieri, imi ajunge cam joi/vineri, si Ange ou Demon care pana la urma mi'a placut mult cum mi'a "inflorit" pe piele si ne'am impacat.



Deci ti-a placut mai mult L decat Lolita "normal" ? Oau !
iulya, tu auzi? ce facem ? ca eu deja

Ange ou Demon e iarasi o alegere grozava . Si pe acesta mi-l doresc!

Ai luat de l aesentedelux, nu? Altfel nu aveai cum sa le primesti asa de repede !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Ai luat de l aesentedelux, nu? Altfel nu aveai cum sa le primesti asa de repede !


da Sali, de pe esentedelux.
am ales cu ochii'n inchisi cu promisiunea ca... ail bi bec pt Lolita original si Midnight, deci, le luam pe rand. iarna asta sunt aventuroasa
(sper sa nu ajung la doua pe saptamana, Cristina1974 te invidiez )

eu muuuuulti ani am fost fidea unui nr foarte restrans de parfumuri (armani mania/chance iarna si l'eau d'issey/gucci roz vara) imi placea sa le port constant, erau precum o "aura" a personalitatii mele. si chiar si acum cand am inceput sa caut alte miresme tot nu ma vad purtand ziua si parfumul si ma oftic intr'un fel, pt ca's tare gurmanda la arome, sunt foarte foarte putine parfumuri pe care sa le resping categoric (cele rosii-roz-bonbon am observat ca ma tin la distanta, in rest... come to mama)

imi pare bine ca v'am descoperit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Sali, Ricci Ricci miroase ,destul de puternic, a pin. dar mai are si altele, insa nu pot sa descriu. Cand va aud pe voi cu cata maiestrie povestiti despre parfumuri, mi se face o ciuda de mor,..... ca eu habar nu am cum sa spun.
Bun....deci sa fac o listuta:
- Creed - L'Imperatrice Eugenie
- Dior - Midnight Poison
- Hypnotic Poison - EDT si Elixir
- Pure Poison - EDP si Elixir
-Miss Dior Cherie -EDP
- Alien - varianta clasica si pe cea de vara
- Chopard - Cashmir
- Bulgari - Black Jasmine
- Calvin Klein - Euphoria
- Calvin Klein - Obsession
- Vera Wang - Vera Wang
- Ralh Lauren - Romance
- Ghost - Sweatheart
- Dolce & Gabana - The One
- The One Rose
- Armani - Diamonds
- Armani Code
- Emporio Remix
- Versace - Crystal Noir
- Jean Paul Gaultier - clasic
- Prada - L'eau Ambree
- Cartier - Le Baiser du Dragon
- - Delices de Cartier
- Nina Ricci - Ricci Ricci
Chanel - No 5 Premiere - EDP si Elixir
- Coco Mademoiselle
Lancome - Poeme
Lancome - Magnifique
Lancome - Tresor
Kenzo - Jungle
Lancome - Hypnose
Lancome - Miracle
Givenchy - Hot Couture
Givenchy - Ange ou Demon
Elizabeth Arden - Mediteranean
Burberry - Brit ( Alb si Rosu)
Burberry - Beat
Burberry - Weekend
Cacharel - Amor Amor
Cacharel - Lou Lou
YSL - Opium
YSL- Elle
Ferragamo - F
Fetelor, continuarea urmeaza in curand...... Suna telefonul la mine ca la gara, si nu mai pot sta sa va insir....
Va pupacesc pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Buna parfumatelor,

Iulya daca ai timp, iti sunt recunoscatoare daca imi spui cum fac cu platile astea externe cu cardul. Spre exemplu,pe langa parfumuri, eu as fi vrut si eu lotiunile alea de corp de la victoria secret(vanilie mmm), basca ca ma mai tenteaza lenjeria sau carti de pe site-uri din afara si ma dezumflu ca nu pot comanda din cauza ca sunt atehnica. Acum ce sa zic, eu am un card visa la BCR, o fi bun, n-o fi, nu stiu.

Am mai fost si eu pe la mirosit parfumuri. Am mirosit si Ricci Ricci. Acum ce sa spun, mie mirosul de pin nu il simt puternic decat la inceput, notele de mijloc si cele de baza sunt oarecum de iarna, dulcege asa...Mie mi-ar place parca si mai dulce si mai greu de atat, dar mi-a placut si acesta suficient de mult. Ca persistenta cred ca bate alte parfumuri de Nina Ricci, a tinut f bine.
Am mirosit Angel care intr-adevar aduce f bine cu Wish, e mai puternic, Wish sa zic ca e varianta mai soft a lui Angel, cat poate fi el de soft Notele de mijloc ale lui Angel mi s-au parut insa f intepatoare, il prefer pe Wish, la mijloc cel putin. Notele de baza sunt aproape identice, cel putin pe pielea mea. Persistenta nota 20, din ce am avut pe mana, a persistat cel mai bine, in jur de 8 ore.
Hypnotic Poison, superb ca de obicei, persistenta tot cam la Angel. Hypnotic Poison elixir notele de varf si de mijloc prea tari pentru mine, cele de baza yam yam superbe, dulci ce sa mai , Dior e Dior am mai zis si in alte randuri.

Am mai mirosit Ange o Demon mie nu-mi place deloc, nu m-am uitat, dar cred ca nu are vanilie deloc?! Mi s-a parut genul lui Escada Margatha Ley, prea matur sa zic asa...L-am testat doar pe hartie, poate pe piele e diferit...

Escada Signature din nou, superb pentru vara.

Nu am gasit nici eu Casmirul nici la Sephora nici la Ina Center. Aveti idee unde il gasesc sa il testez?!O fi in Douglas?

Si m-ati facut curioasa cu Prada asta cu Amber. O sa il testez si eu.

Sunt cat mai aproape de a-mi comanda Casmirul, Dar ar fi ultimul pe anul asta, sa il comand, sau nu?!

Lolita mea imi place din ce in ce mai mult. Persista si f bine.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Carmena, draga mea, nu ne-ai spus daca ii place sotului tau Lolita? Te mai opreste pentru...mirosit?
Eu zic sa iei Casmirul. Mie imi place mai mult ca Wish, dar trebuie sa stii ca e mai vanilat, mai dulce
Va pup pe toate, zac in pat, gripata (sper ca nu e porcina), dar pana la calculator tot ma tarasc sa va "vad"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Aoleu Dana insanatosire grabnica! Si Stefi e bolnavior, il am acasa pe creierii bonei, of, ce sa te faci cu vremea asta, ne zapaceste cu virusii...Lasa acum vanilia si da-o pe miere cu multa lamaie ca cica e mai eficienta in cazuri de-astea...

Sotul da, ma miroase si dupa Lolita, la vastele lui cunostinte in ale mirosurilor nu cred ca face mare diferenta intre Wish si Lolita, sau poate m-o place el asa pe mine in general si atunci ii place si cum miros?!Modesta de mine...E clar insa, ca desi sustinea sus si tare ca lui ii plac parfumurile de dama fresh, pe mine ma prefera dulce

Deci comand Casmirul...Mi-a dat si un pret bun si chiar nu rezist.Ca si persistenta cum este, cum vi se pare?!

Cristina pe mine una m-ai uimit. Mare masa de toaleta trebuie sa ai...

Pupici.
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Carmena stai linistita, Casmir e prezent si de la 8 ore in sus...e in topul meu de parfumuri persistente.
Dana multa sanatate!
Ange ou Demon mie nu-mi place fiindca seamana cu un spray barbatesc dulceag in sens negativ,era prin anii 90 la moda, nu-mi aduc aminte numele, cand il simteam imi trebuia imediat aer. Ange are ceva din el, de cate ori l-am incercat pe piele, ramanea acel iz. In pofida faptului ca are in componenta note promitatoare de ylang-ylang, vanilie, portocal, tonka-bean(cand aud tonka-bean ma gandesc automat la Addict
) nu reuseste sa atinga cote inalte de senzualitate.
Nu regret insa....oferta e atat de vasta ca avem de unde alege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

stie cineva daca Versace/Crystal Noire persista? l'ati avut?
mi'am amintit ca prin august cautam un parfum de iarna cu coconut in notele de baza si am dat peste el pe fragrantica. nu l'am gasit intr'o sephora si am abandonat.
sau imi puteti recomanda un altul (purtabil iarna) in care sa se simta coconut dar nu prajiturea...


Citat:
citat din mesajul lui Carmena

Am mai mirosit Ange o Demon mie nu-mi place deloc, nu m-am uitat, dar cred ca nu are vanilie deloc?! Mi s-a parut genul lui Escada Margatha Ley, prea matur sa zic asa...L-am testat doar pe hartie, poate pe piele e diferit...


are vanilie sigur, si spre final chiar se simte.
eu pana nu l'am purtat pe piele nu l'am placut. acum il ador.
abia astept sa vina gerul sa ma scald in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare gagici
am mai intrat sporadic pe la voi si imi place mirosul :) .

as vrea sa imi schimb parfumul , eu folosesc nina rici , adica ceva dulce . c eimi recomandati si mai ales de unde sa achizitionez . as vrea sa cumpar de undeva de pe net .

multumesc ,
danita

Mergi la inceput