Ce parfumuri va plac? (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

nu stiu daca s-a dezbatut...e un parfum nou de la Prada (cel putin eu nu-l stiam!) care mi-a atras atentia olfactiva...pentru iubitoarele de amber e o nebunie: http://www.fragrantica.com/perfume/Prada/L-Eau-Ambree-6524.html

l-am mirosit numai pe hirtie deocamdata dar e foarte bine realizat.

Sali, Hypnose ala miroase super . Daca iti place Hypnose, pe care eu il ador, sigur o sa-ti placa si asta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">soon, this will be me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Citat:
citat din mesajul lui mephala30

Salut.

Daca ai stabilit obiectivele, lanseaza si scopul capitolului 20, .



Dupa cum am spus deja, dupa ce am enumerat obiectivele , iacata citez din mine : " toate in scopul de a ne bucura cat se poate de mult de aceste esente miraculoase numite parfumuri ! .
Am incheiat citatul .




..., lentilele prea inchise au fost de vina, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmena

Iulya eu nu stiu sa comand pe frangratex, ca e cu plata externa, paypall si alti termeni chinezesti pentru mine. Ma descurc cu esentedelux ca e mult mai simplu pentru mine. Sigur o sa am si eu Casmirul pana de Craciun



Imi cer scuze ca raspund cu intarziere. Abia acum am parte de timpul meu liber pe ziua de astazi.
Am incercat si eu acum un an sa comand de pe fragrancex dar nu am reusit, din pacate. Din cauza bancii la care am cardul. Dar daca ai un card pentru plati online la o banca care sa nu-ti blocheze banii atunci cand comanzi ceva de pe site-uri, e totul in regula si foarte simplu. Mi-am deschis recent un cont PayPal, saptamana aceasta as vrea sa incerc sa comand ceva sa vad daca merge. Daca vrei iti explic toti pasii pe care trebuie sa-i urmezi.
Saptamana aceasta ar trebui sa primesc Casmir-ul (l-am comandat de pe bigdiscountfragrances prin babanu`), abia astept.
Poate il primesti inaintea mea daca l-ai comandat de pe esentedelux; oricum...sunt sigura ca o sa ne spui cat de mult iti place!

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

nu stiu daca s-a dezbatut...e un parfum nou de la Prada (cel putin eu nu-l stiam!) care mi-a atras atentia olfactiva...pentru iubitoarele de amber e o nebunie: http://www.fragrantica.com/perfume/Prada/L-Eau-Ambree-6524.html

l-am mirosit numai pe hirtie deocamdata dar e foarte bine realizat.

Sali, Hypnose ala miroase super . Daca iti place Hypnose, pe care eu il ador, sigur o sa-ti placa si asta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">soon, this will be me



Nu s-a dezbatut. Mmmm...eu sunt o iubitoare de amber. Nu stiu de ce, dar eu sunt foarte sigura ca o sa-mi placa... imi si imaginez cum miroase

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Off topic

Sali, am primit lotiunea de corp Vanilla Lace de la VS. Vreau sa-ti spun ca imi vine sa-o mananc, miroase a vanilie atat de bine...m-am facut cu ea pe maini pe la 19:30 de atunci pana acum m-am spalat de vreo cateva ori pe maini insa mirosul persista de nu-mi vine sa cred, mainile mele inca miros a vanilie
Sunt foarte incantata.

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Am ajuns la capitolul 20. Hai noroc si la mai multe...parfumuri si dezbateri

Sali, ne luam L de Lolita?

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Salutare!
Am mai scris aici, o data sau de doua ori, mai demult, insa va citesc la greu, si ador talentul vostru de a descrie parfumurile. Eu nu ma pricep la descrieri de astea profesionale, insa mor dupa esentele astea.
Am deja in colectie cu mult peste suta de parfumuri....., si inca mai adaug.....cam doua pe saptamana,cam asa a fost ritmul in pultima perioada.
Voiam sa comentez un pic parfumul de la Prada, ultimul aparut, L'eau Ambree. Eu, inainte, nu eram un fan absolut Prada, insa asta nou m-a dat pe spate. E extrem de rafinat, de elegant , dupa parerea mea, iar pe mine persista foarte mult. Stateam in cumpana daca sa-l cumpar sau nu, insa fetele care lucreaza la toate standurile de parfumuri din Mall-ul in care merg eu ma stiu toate, si,normal, fiind extrem de bune profesioniste, au stiut sa ma convinga. Si-mi pare foarte bine de asta.
Iarasi, mai nou, am cumparat ultimul de la Nina Ricci, Ricci Ricci, care imi place, de asemenea, foarte mult.
In rest, va urez spor la mirosit, la cumparat si adulmecat parfumuri.
Eu, una, inebunesc de fiecare data cand intru intr-un magazin , si de multe ori mi se intampla sa cumpar parfumuri pe care le am deja, dar de care nu-mi mai amintesc, atat de mult imi plac. Abia cand ajung acasa, le vad tronand, frumos, pe masutele mele de toaleta.
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliya
Sali, ne luam L de Lolita?



Ce-mi faci?
Lasa-ma ca si asa ma abtin atat de greu ....dar de cand cu descrierea lui clarisss...am innebunit iarasi.
Acum am in top 3 L de Lolita, CASCADE ( Chopard) si Hypnose ELIXIR edp , acesta din urma mi se pare super convenabil ca pret( pe strawberry) , plus ca este editie limitata.
Dar topul acesta se schimba mereu, daca nu zilnic, macar saptamanal.

OFF topic la off topic-ul tau cu lotiunea de la Victoria "s Secret : dar de cizme nu ne zici nimic ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

da, si eu am ales pana la urma LdeL si l'am comandat ieri, imi ajunge cam joi/vineri, si Ange ou Demon care pana la urma mi'a placut mult cum mi'a "inflorit" pe piele si ne'am impacat.

ma intriga ca nu gasesc sa miros Casmir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina1974
[
Eu, una, inebunesc de fiecare data cand intru intr-un magazin , si de multe ori mi se intampla sa cumpar parfumuri pe care le am deja, dar de care nu-mi mai amintesc, atat de mult imi plac. Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia


Asta mi se pare cea mai tare fraza pe care am citit-o din Capitolul 1 si pana in prezent !

Cristina, !

Pe langa faptul ca am devenit invidioasa, m-ai facut si curioasa.
Cand ai tu timp, ai putea sa ne scrii macar vreo 30- 40 din parfumurile pe care le ai ? Dar pe cele pe care le-ai cumparat din greseala de 2 ori, sa le treci in lista o singura data!

Daca tu zici ca ritmul este de 2 parfumuri pe saptamana, inseamna ca iti poti cumpara cam tot ce apare nou, asadar esti o comoara pt noi, ca ne poti tine la curent cu tot ce e nou.

Asa cum pe rose o trimitem la mirosit cand vrem noi sa stim cum este un parfum , pe tine te putem trimite direct la cumparat!

.....si cum ziceai ca este Ricci Ricci ala? miroase a pin extraordinar de puternic, cum scrie pe fragrantica?

Mergi la inceput