Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

'Neata tuturor si de la mine

Honeybaby, deja am savuat cafeluta de la tine, si ma gandeam sa imi mai fac una..
Eu continui sirul lung al viselor, si asta noapte am alergat foarte mult...tot orasul..si de asta mai am nevoie de o cafeluta.Ma intreb de unde imi vin ciudateniile de vise?

In fine, spun si eu La multi ani Andira sa fii fericita si iubita de toata lumea, si
Marsybaby, sa traiti fericiti si la a 50-a aniversare a casatoriei, si sa va bucurati alaturi de cei dragi...

Eu ieri nu am intrat deloc, ca a fost asa de frumos si de cald, incat ne-am apucat de fact in curte gratare , si am stat la soare...exact ca vara. A fost de-a dreptul super

Anca
20+ cuTereza sau Codrin
si mami de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

neata fetele,
o saptamana frumoasa, plina de vesti bune va doresc! si sa incepem cu o cafeluta calda....

oanka, am vazut pozele, esti o dragutza si iti sta ff bine cu burtica.

off andra, nasol rau cu arsurile. si eu am de multe ori. de cateva zile am avut si eu si greturi destul de rau, arsuri, gust naspa in gura, nici o pofta de mancare... de n-ai chef sa faci nimic, nimic.

oana, ce dragute sunt hainutele, sa le poarte bebe sanatos. sunt f vesele si colorate, mai ales alea galbene sunt exact pe gustul meu. acu, va mai trebuie doar cariciorul...
rebiana, stai linistita, si odihna mai multa. marfa ca ai hainutele, caruciorul, toate... o sa fie o placere sa le folosesti din nou la bebe2!

denisa, sa inteleg ca a trecut greata daca te indopi? daca da, f bine, profita din plin!!!

oana, zi-mi si mie te rog, ce carut de la chicco e in cora la 1149? eu as vrea chicco trio, care pe net e 1550. in magazine nu m-am uitat inca ca ma streseaza sotul, ce?? asa devreme? deci... sunt cuminte. dar l-am convins ca daca gasesc un pret mic la baby expo il luam. oricum asta ramane.

in weekend am tot alergat. am fost la ziua unor prieteni in oras sambata seara si am petrecut pana mai tarziu. iar duminica prin ikea pt un cadou si iar in oras cu alti prieteni. am si mancat muuult, din cauza bunatatilor de pe masa, desi eu nu prea am pofta de mancare. tot greata si arsuri... nu mai trec odata astea? totusi am terminat 14 saptamani

va pupic dulce, o zi frumoasa.



vio asteptand pe bebe 13+

poze http://picasaweb.google.com/bordeancavio81/Vio#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Anca, exact asa si eu, am niste vise de ma sperii sincer.

Vio Chicco Trio e la oferta in Cora, daca te uiti pe site la catalog on line il vezi. Si eu m-am mirat cand am vazut ce pret are, dar cum nu il pot convinge pe al meu sot sa il luam, am zis pas.

Oana 22+ Erick Nicholas
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

'Neata! Am tinut mortis sa intru acum inainte sa plec la munca, ca sa va urez La multi ani, celor ce isi serbeaza ziua azi.

Vreau sa va multumesc din suflet ca m-ati ajutat cu un sfat referitor la apartament. Am fost din nou sa il vedem, numai ca acum l-am luat la puricat mult mai bine (data trecuta dl se grabea sa plece la meci). Cu ocazia asta am vazut ca nu e apa calda la baie, ca e o problema cu scurgerea, ca e ceva un pic cam neclar in acte (adresa are numarul gresit), plus ca dl vrea sa mai stea in apartament cam pana in februarie...deci numai lucruri nasoale (probabil de aici se trage pretul asa mic, nu de la etaj, asa cum credeam eu). Avand in vedere ca eu o sa nasc la inceputul lui aprilie, vreau sa fim mutati pana atunci, asa ca ..mai cautam.

Pup si va doresc o saptamana usoara, si plina de vesti bune!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!

LA MULTI ANI, ANDIRA!!!
Sa fii sanatoasa si bucuroasa tot timpul!



Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Si deasemenea, LA MULTI ANI DE SF. DIMITRIE TUTUROR CRESTINILOR CARE ISI SARBATORESC SAU NU NUMELE!

Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Vio,Oana - pai am trecut de la salamul de sibiu la toba. Imi statea gandul la ea de samabata, cum sambata si duminica mi-a fost greata nu am mancat. Dar am recuperat de dimineata. Nici nu a fost asa de buna cum speram eu.

Anca- bine ca v-ati relaxat. La noi a fost un fel de soare, mai mult soare cu dinti. Ieri am fost in parc. Nu mi-am dat seama sa fac poze cu burtica, am facut cu geaca pe mine si nu se vede.

Briza marii=bafta cu gasitul casutei. Eu am stat toata viata la casa nu as putea sa dau sfaturi despre un ap la bloc.

Ma duc sa beau o cafea ca ma doare capu.
pupici

Denisa, 17 + cu kinder-el Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Delia 13, mie mi-a placut foarte mult si pe prima sarcina, cand mergeam in piata si sareau toate babutele ba cu o para, ba cu un mar ...ca sa nu imi fie pofta

referitor la poze, intra pe site-ul Webshots.com sau picasa si fa-ti acolo cont, sau mai bine intra pe contul nostru comun de pe picasa, si poti face upload la poze fara sa conteze masimea( pe DC esti limitata la marime si nu ar rosat sa te chinui)
Hai ca vreau sa iti vad burtica "de gemeni"
Am zis ca azi imi fac si eu niste poze ca am aproape 21 s si sa le pun pe picasa comun...sa vedeti ca "mai am un pic si nasc"..conform unei doamne care nu arata intocmai ca un fotomodel.

Anca
20+ cuTereza sau Codrin
si mami de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

N-am mai intrat ieri ca am fost cam aiurita si nu ma puteam concentra la nimic.
Azi suntem cu mic cu mare pe picior de plecare la doctor. Mi-au iesit analizele facute la medicul de familie, in plus vreau sa imi iau concediul ca trebuie dus la servici.
E cam innorat si urat afara, iar pe mine ma doare gatul.
Nu mai stiu cu ce sa ma tratez! E asa rau, mai ales noaptea, cand simt cum ma arde.
M-am saturat de propolis, lamai si miere, dar tot de ele voi avea parte pana imi trece, asa ca, nu ma manifest prea tare.

Dami tot racita e (ca doar de la ea am si luat) are nasul infundat si tuseste din piept. Nu face temperatura, insa. Daca as tine-o numai acasa i-ar trece in final, dar cum va trebui sa mearga la gradi, tare mi-e teama sa n-o apuce mai rau in 2-3 zile. Nu stiu ce sa ma fac cu ea!

Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

neata dragele mele!!!
Am revenit si eu dupa un weekend pliiiin de plimbari...mancat bunatati...dar care a trecut foarte repede!!
Vai si cat ati mai scris.......abia acum am reusit sa termin tot de citit!!!
In primul rand urez cu intarziere LA MULTI ANI !!!! pt Andira si GabyHilla..sa fiti sanatoase si sa nasteti bebici la termen, frumosi si sanatosi!!!!!
Felicitari si mamicilor care au aflat ce au in burticute !!
vladi felicitari pt rezultatele de la amnio!!! Eram sigura ca totul va fi bine!!!
oanka am admirat pozicile in casuta noua...imi place tare mult cuibusorul vostru!!!! Iar tu esti o graviduta splendida!!!

Ma duc sa o trec in listuta si pe mamy25_7 cu baietelul ei drag si sa mai arunc un ochi sa vad daca mi-a scapat ceva!!



asteptam un 20+ Doamne ajuta!

Bebe Mic


"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''


Mergi la inceput