LMA Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (345)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Multumiri tuturor pentru felicitarile primite!
Teodora, nu ne dam in laturi de la cinste! Spune numai cind! Carpatina, eu chiar sper sa se organizeze o intilnire cind veniti in tara!!!
Roxana,multumesc pentru soacra mare-nu imi pusesem deloc problema asa...

Luy, Yaia, Emma, papanash, Celia,multumiri din inima!!!
Si eu sper sa fie totul bine cu bebelusul.De dimineata experimentez niste dureri puternice partea de jos a abdomenuluyi. Am luat un no-spa si sper sa treaca. Cred ca sunt pe fondul oboselii si al stresului de ieri. Aseara am iesit si am sarbatorit, apoi am facut cumparaturi de mincare.
Trebuie sa ma disciplinez sa mai las treburile...abia am terminat de aspirat si vreau sa si dezinfectez peste tot...

Yaia mi-am amintit ce spuneai despre tinut copii in brate. Si eu o tin pe Daria, o ridic, o car si citeva etaje pe scari dar medicii au cam interzis. E foarte alintata si bineinteles ca imi e drag si mie sa o tin dar ieri am exagerat si cu asta...

Ema spunea ca eu voi avea baietel si tu fetita!
Iti doresc sa fie cit mai evident la ecografie si sa iti spuna ce este. Chiar si la fetita un medic bun poate
vedea tuburile falopiene care formeaza un clopot (imi amintesc explicatia data de dr. cu care am nascut-o pe Daria).
Ieri doctorul i-a dictat asistentei in primele fraze: fat unic de sex masculin.
Daca nu aflati iar e OK, stiu mamici care chiar isi doresc sa fie surprinse. Cel mai important e sa fie bebelusii sanatosi si sa nastem cit mai aproape de termen! Puteti adauga mai apoi in camera citeva accente de roz. Apropo,la noi-bebelusul va sta in pat rosu cu roz.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
18+ cu

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

Erina, felicitari din suflet, s-a adeverit din nou ca intuitia de mama e cea corecta! Si mie imi place tre mult numele David si e o alaturare asa frumoasa David-Daria! Inteleg si ce spui referitor la stropul acela de dezamagire, dar pe de alta parte trebuie sa fie minunat sa cunosti si o alta perspectiva, cea a unui baietel in familia voastra, si mai ales sa iti faci sotul asa fericit. Felicitari din suflet si ma bucur ca bebelusul e perfect!

Roxana, saracutul Andrei, e asa pacatoasa tusea asta!

Papanasha, la asa invitati de seama ma mobilizez oricand!

Ali, sper sa te linistesti si tu!

Felicitari Alessiei, La Multi Ani!


Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 24 +



Multumesc draga Gabriela. M-am impacat cu ideea si imi doresc doar sa fie sanatos, sa fim si noi sanatosi sa ii crestem cum trebuie!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
18+ cu

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

Yaia, Ema iti prezisese inca un fecior! Eu tot insist pe aici cu caruciorul roz in ce te priveste!Sper ca nu ai de gand sa ne tii in suspans pana la nascare????

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 24 +




Eu eram convnsa ca a spus fetita. Sau era vorba de tine??? Nu mai stiu nici eu...
Si eu zisesem baietel la Yaia mai ales ca simptomele in sarcina sunt la fel ca la Tudor, chiar mai accentuate!
Yaia asteptam cu nerbdare 10 noiembrie. Sa fie cum iti doresti adica sanatos/a si bun/a si frumos/a ca Tudor!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
18+ cu

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Gabriela imi aminteam ce ai spus ieri despre gelozia Sarei.
Draga de ea ce intrebari frumoase pune!

Va fi greu sa ii obisnuim cu bebelusii, credca va fi totul bine pina la impartitul jucariilor,lucrurilor. Pe Daria daca o intreb acum: II dai si bebelusului jucaria X. Spune: NU, a mea, Daria si mai ca se apucade plins.

Avem misiune grea oricum ar fi. Trebuie sa echilibram totul sa nu il sacrificam pe unul altuia. Chiar si acum ma mai trezesc uneori ca o cert pe Daria cind se "mitaie" fara motiv. Dece plingi? Ce motiv ai???




-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
18+ cu

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Buna dimineata!
Cu o mica intarziere urez si eu un calduros la multi ani cu sanatate si numai fericire pentru cretulina nostra blonda Sonia de mami Roxali.
Sanatate, fericire si numai realizari in viata pentru dragalasa Alesia de mami rnico si pentru Stefan-Mihai de mami lilianamarcu

Felicitari Erinei pentru minunata veste. Iti doresc sa ai un baietel minunat, sanatos si care sa semene cu mamica lui, iar Dariei sa fie o surioara iubitoare si grijulie. David mi se pare o alegere minunata!
Sanatate puiutilor bolnaviori si in special veveritei,micutei scolarite cu volane de mami Sabina,lui Andrei de mami Rox si fluturasului de mami Nana.Insanatosire grabnica!
SabinaY, sa-ti traiasca fetitele!Am vazut pozicile, Erika este o dulce, chiar daca mai face cate o boacana nu ai cum sa o certi, face o mutrita asa de nevinovata de-ti vine sa o mananci. Surioara este o dragalasa, numai falcute. A recuperat foarte bine, si calca cu mandrie pe urmele surioarei.
Teo, vazut si pozicile de la party-ul lui Mihnea. Cum spuneau si fetele , decorurile au fost minunate, totul denota gun gust. Despre invitati numai cuvinte de lauda!
Felicitari si lui Piciu pentru minunatele instantanee si pentru camera pregatita ursuletului. Bravo !
Greyeras, dupa spusele medicului nostrum de familie Prevenar-ul se face intr-o singura doza la copii de peste 2 ani. Alexandrei i l-am facut mai traziu pe la 4 ani , dar nu a avut nici o reactie urata dupa. Astazi sau cel tarziu luni mergem sa il facem si lui Andrei.
Roxali,imi pare rau pentru problemele prin care trebuie sa treci. Cu rabdare si credinta, vei trece si peste astea. Multa puteresi multi .
Teo,ia sa ne dai si noua reteta! Noi nu suntem mari fani vita, mai mult pui si peste,dar suna bine de tot ce spui tu acolo.(mai ales ca este picanta, iar eu sunt un fan inrait a tot ce este iute)




Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata!

La multi ani, Alesia!
La multi ani, Stefan Mihai!


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

In primul rand, va multumesc din suflet ptr felicitari, sunt in al 9-lea cer.

Erina, ma bucur foarte mult ptr tine, eu zic ca e o veste super buna!Baietel!Bravo!In curand si tu vei fi foarte incantata de idee, avand in vedere ca te asteptai la altceva, esti un pic dezorientata, dar de garantat iti garantez ca vei fi cea mai fericita mama!Multumesc ptr sfatul cu Planul casei mele, de 1,5 ani tot cumpar revista aceasta, si tocami la un arhitect din revista mergem marti.Abia astept!

Fetelor, azi sunt si mai happy, ca acum o ora ni s-a nascut nepotelul, de 3500 gr, pe care abia astept sa-l vad diseara!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Alina,uitasem sa te felicit ieri:sa stapiniti sanatosi terenul,sa construiti pe el casuta visurilor voastre si fericirea sa pluteasca peste voi!
Ai 2 copii minunati!
Bun venit pe lume nepotelului!Sa va traiasca sanatos!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Vale,multumesc de compliment.In amenajarea locuintei am tot timpul ultimul cuvant de spus

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Erina, exact asta imi doresc si eu sa fim cu totii sanatosi, e chiar tot ce conteaza!
Poate am retinut eu gresit cu predictia Emei, o asteptam pe ea sa vina cu verdictul final
La mine si la Picia, Mariana si-a facut corect datoria, asa ca ei ii dam de baut!
Mare dreptate ai cu gasirea echilibrului, mi-e teama sa nu am pretentii mai mari de la Sara, ea fiind mai mare. Aceeasi reticenta o vad si la ea in ce priveste impartitul lucrurilor, desi e foarte generoasa de felul ei! Nu cred ca va fi usor, dar cu siguramta ne vom descurca!

Alina, felicitari pt nepotel!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 24 +

Mergi la inceput