Piticodrom Festiv de Sept - Oct 2005 (224)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

Tonnia, La multi ani pentru Dinu! Sa fie fericit si implinit si sa reuseasca in ceea ce isi propune!

Ce fericita esti ca nu vrea petrecere deloc
Daca totusi vrei sa ii faci, o sugestie de convingere: daca vin oameni la petrecere o sa primeasca si mai multe cadouri

I-am vazut pe amandoi azi dimineata; ca in fiecare dimineata de altfel, cred ca dureaza in jur de 20 de minute sa fie convinsi sa se dezbrace/descalte si sa treaca peste chicoteli si jocuri; sunt absolut mortali:)

Maria are acum o noua idee de petreceri: vrea sa fie la gradinita si deja ma bate la cap de acum pentru la anu sa nu cumva sa am vreun dubiu. Motivul principal e ca la gradinita o sa fie si MAtei

Ramona, mama Mariei si a lui Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Multumesc mult de tot!!!

Dinu e tare fericit ca are 4 ani, se crede maaare! Iar Sa saracul ma tot intreaba el cand o sa fie mai mare decat Dinu. Evit raspunsul...

Tangerine, nu stiam ca asa greu se schimba la gradi. dar nu ma mir ca asa sunt si acasa, pana iesim undeva....
Aha, deci Matei e cauza!!! da, da, da
Si Dinu vroia sa-i intre in gratii lui Matei iar Matei il tinea in sah, ba era prieten, ba nu, pana cand Dinu mi-a zis ca nu mai vrea sa fie prieten cu el ca e prea nehotarat si s-a plictisit sa-l astepte. Cert e ca matei, fiind mai mare, e ca un magnet.

Alinam, eu intuiam ca Vlad are surpriza super frumoase pentru voi, avea nevoie de gradinita! E istet foc!

BiuMil sa pui poze cu acvariul. Noi am avut 3 pesti dar au clacat, am spus ca i-am dat cuiva. Oricum, nu erau pasionati.

la capitolul cadouri am luat mai multe, masinute cu telecomanda, tot felul de scule de Ben10, le-am luat costumele alea cu spiderman si x-man si niste maruntisuri. Dinu cred ca si-ar dori o consola portabila, incerc sa i-o iau de Craciun. El rar vrea ceva anume si cand vrea chiar amortizeaza ca sa zic asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

La multi ani Dinu!Pai Tonia, Dinu e deja mare, are 4 ani!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

La multi ani pentru Dinu!!! Cu sanatate, cadouri si noroc!
Tonnia, merci frumos pentru pontul cu costumele, o sa dau si eu o raita prin Debenhams si Carrefour.
Ioana, noua ne-au cerut la gradi costum de haloween, costum ca si costum, pot fi si accesorii dar musai ne trebuie felinar scobit dintr-un dovleac, cu luminita inauntru si gravat numele copilului pe el. Na, treaba, m-apuc de bricolaj. A propos, a vazut cineva pe undeva de cumparat?
Carmi, arata super zambaretul! Si sa va fie de bine mutarea, mie-mi place tare mult iarba din Germanica, parca e mai verde!
Casiana, chiar am observat ce activitati frumoase au la gradi la Alexuta. Poate-o trimiti si pe la Ana care nici nu vrea s-auda de litere si cifre, in continuare sunt neinteresante pentru ea. Stie cateva dar nu se strofoaca deloc sa mai afle si altele.
Alina, ai iesit din butoi, nu? Si-a dat drumul Vladut extraordinar, sa te tii de-acum!
Mie-mi merge netul din 2 in 15, ma enerveaza cumplit.
Nu ma uitati cu felinarul, imi vinde cineva vreun pont?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

La multi ani Dinu!

Tonnia, sa va traiasca baiatul cel mare! Multumesc pentru info despre gradi - poti sa-mi spui zilnic ce vezi, nu ma supar de informare.
Marinela, petreceri frumoase in weekend!
Casiana, cum au iesit biscuitii?
Alina, ma bucur ca esti bucuroasa de tot ce face Vlad.

Miru in continuare deseneaza frumos si cu mare placere, ne-a facut portrete la toti din familie; de colorat nu pare atrasa, dar pe domeniul asta vine tare din urma Smaranda.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Marinela sa stii ca si pe mine ma dispera ca Alexia e inebunita dupa Hana Montana desi nu a vazut niciodata nimic cu ea.
Alina felicitari lui Vlad pentru progrese. Vezi tu ca baiatul poate multe numai ca abia acum a considerat el ca e momentul sa-ti arate tie ce poate.
Alexia nu se omoara cu desenatul, coloreaza mult insa.
Ioana sa stii ca tare buni au iesit biscuitii.Problema e ca Alexia vrea sa facem in fiecare zi si zau ca nu am atat de multa rabdare.
Mihaela ce frumos ca fac petrecere de Haloween.Lasa fata in pace ca invata ea literele si cifrele.Eu ma plang ca ma inebuneste sa invete literele si nu as vrea sa ma grabesc caci nu vreau sa se plictiseasca la gradi.Anul trecut s-a cam plictisit ca stia notiunile.Nici nu pot sa o refuz asa ca incerc sa o invat incet. Am inceput sa gasim cat mai multe cuvinte cu literele A,B,C,D,E si F, pana aici am ajuns.Cred ca recunoaste ea mai multe litere dar inca ii este greu sa spuna si cuvinte care incep cu aceste litere.
Anul acesta am inteles ca vor invata alfabetul la gradinita.
Vad ca inca ii place sa construiasca cu lego dar numai daca respecta schema, nu o tenteaza inca sa creeze.
A si a inceput sa se joace si ea cu papusile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Multumim mult de aprecieri !
Tonnia, sa-ti traiasca Dinu, sa fie sanatos si sa va aduca multe bucurii !
Noi trebuie sa mergem la controlul de 4 ani, sper sa nu-i ceara sa deseneze ceva, ca e jale. Mai exista copii, ca al meu, care nu-s in stare sa deseneze ceva reconoscibil? Fabiano face doar niste linii imbarligate, dar literele le scrie destul de ok, cam ciudat.

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza!
Da, Carmi, exista. Cu deosebirea ca a mea nu face nici litere.
De vreo 2-3 saptamani a inceput si Ana mea sa tina creionul normal, nu ca un ciomag, normal ca nu putea desena si colora nimic cu ciomagul, nici eu n-as putea. Se pare ca gradi functioneaza bine, eu m-am chinuit un an si n-am reusit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna dimineata Piticodrom,

Azi dau eu cafeaua .

La Multi Ani sarbatorititlor din ultimele zile, sa fiti sanatosi si iubiti.
Un pupic si o mentiune speciala pentru nepotelul meu Fabi cel scump si zambaret, dar si pentru Anya, Iulia,Dinu, Luca, Milan si Alexia.

Noi am fost cam bolnavi, sapt trecuta cand m-am dus sa-l iau pe Victor de la scoala l-am gasit dormind cu capul pe o masa si avea febra 38.8, era ziua cu piscina. L-am tinut acasa pana miercuri si acum e mai bine.
Iar pe Sonia tot asa, mai cu tusea, mai cu febra, e acasa de vreo doua saptamani si mai sta pana martea viitoare, ca miercuri pleaca soacra-mea si sambata viitoare venim si noi in Bucuresti.

Deci in primele 2 sapt din noiembrie suntem in Bucuresti in formatie completa. Daca puneti de intalneala, m-a bucura sa ne vedem si sper sa nu intervina nimic aiurea. Acum vom sta in alt apartament, proaspat renovat si remobilat, ma rog, mai sunt multe chestii de luat, dar macar putem dormi acolo.

Pupaturi grupate,

Poze 2009

Poze 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Salutare,

La multi ani piticilor ce s-au sarbatorit zilele acestea .

Incerc sa recuperez .
Ma bucur sa vad ca v-ati pus pe scris .

Marinela hmmm... nu stiu ce sa zic.... mie imi place f mult zapada, desi nu practic nici un sport de iarna (se pune ca ma dau cu sania ?). Acum as zice ca mi-ar placea sa fie si aici cum e la voi, dar pana nu vad mai bine ma abtin .

Ioana daa... la zapada si la ski. Sper ca anul asta sa-si dea drumul si Vlad.

Vlad nu vrea animale in casa. In schimb imi spune ca atunci cand vom sta la casa o sa avem caine si pisica. Am avut o broasca testoasa, dar s-a plictisit repede de ea, asa ca i-am dat-o unei fetite.

Carmi nici Vlad nu deseneaza mai nimic inteligibil. Singura chestie pe care o recunosc e copacul (cred ca a invatat la gradi). De scris scrie doar literele care-l intereseaza; cele din numele lui.

Se enerveza ca V-ul seamana foarte tare cu un U. Nici cu cifrele nu sta mai bine, scrie doar 1 si 2. In schimb "aude" foarte bine literele. Pana acum ne jucam alegand o litera si apoi spunand cuvinte care incep cu ea. Acum silabiseste destul de bine. Stie primele 2 litere, ba chiar zice tot cuvantul pe litere daca are maxim 5 litere. Am trecut la jocul in care spunem un cuvant nou cu ultima litera a altui cuvant.

De azi il voi duce la program scurt la gradi si e in culmea fericirii. Sper doar ca eu sa rezist orelor de joaca ce ma asteapta.
Cam atat....




Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput