Strumfi de iul-aug 2007 (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

musso, ce sperietura!!!doamne , nici nu-mi pot imagina ce-a fost in sufletul tau. ti-ai revenit? bine ca s-a terminat cu bine! of, of, of!!!!
andicu, bestiala poza!
monica, . chiar m-a gandeam la tine zilele trecute.....ai doua fete mari....mai poti?

*zambeste, ieri a fost mai bine!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

jadi, deci suntem in aceiasi oala....sau pampers, dupa caz!
xerxe, strumfu tau a inceput sa vorbeasca? ai anuntat sefu?
sunflower, cum v-ati kkt azi? scuzati intrebarea, dar e fff important!!!
arhdi, am tot vrut sa-ti scriu dar........oricum, bafta cu dosarul ala de credit! sper sa reusesti si sa-ti cumperi casutza dorita! am inteles ca merg tare greu lucrurile cu aprobarea acreditelor astora, deci:rabdare si tutun! sau nu...

*zambeste, ieri a fost mai bine!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Karli, ma bucur ca m-ai sunat ieri, asa am putut scapa si eu de datoria cu ghetele. Sper ca le-am ilustrat frumos si ti le-ai putut imagina in lipsa pozelor.
Cat despre cealalta problema, eu nu am crezut nici o clipa ca esti tu autoarea. Tu, prin natura ta, nu poti fi o anonima. Spun asta nu pentru ca am eu o simpatie deosebita pentru tine si Adeluta, indiferent ce boacane ati face, ci pentru ca tu esti o fata desteapta, ai darul sa comunici subtil ce te deranjeaza. Vorba lui Jadi: fineturi

Si pentru ca tot am atins problema, Dana, Luna, Jadi, adaugati la lista de indicii si faptul ca anonima scrie in "calup", fara prea multe alineate, ca si cand ar vrea sa spuna totul dintr-o rasuflare si cu inversunare. Si din exprimare cred ca are un singur copil.

Si eu tot nu am inteles: oanamada, ai sters mesajul sau il vei sterge?
Cristina, Doamne ce copil abuzat este fata ta...si ce privire chinuita are! Normal ca sterg mesajul si acum voi intra sa-l sterg si din mailul comun ca am uitat! Te pup
Chiar te rog sa ma lamuresti, ca sunt in maxima dilema, pentru ca daca nu l-ai sters, scoate ID-ul sa inceapa fetele sa lamureasca si sa dea sentinta finala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Hola!

Mychy m-am trezit si eu la spartul targului: eu folosesc Garnier si ma impac f bine cu ele. De zi de noapte si de ochi. Cat despre pampers eu zic ca cu cat insisti cu cat o sa se ambitioneze sa nu faca, nu pentru ca e copil rau ci pentru ca probabil prinde teama de momentul respectiv. A mea ti-am zis ca a apucat-o brusc, acum ma plangeam la prietene ca nu zice nimic si sapt urmatoare facea la olita. Acum sunt fericita, vineri la gradi s-a pisat pe ea de 3 ori (ma asteptam, acolo uita sa ceara, sunt multe activitati si uita) iar ieri cand am luat-o mi-au laudat-o fetele ca nu a facut deloc pe ea, ca a cerut singura, si chiar s-a dus singura la toaleta (au wc-uri mici). Asa face acasa, isi da singura pantalonii si chilotii jos si apoi si-i ridica singura. Mancau-ar mama de fata! Deci rabdare! Iti zic ca daca doar te asiguri ca stie ce e aia olita, eventual sa mai vada si pe altii la olita, o sa vina de la sine.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

micky[/b, as putea sa spun ca Jadi l-a descris perfect pe denis cu kk. adica uneori spune dupa ce face, alteori spun "sunt curat" si de cele mai multe ori nu-i place cand il spal/schimb. spune: 'lasa-l, mai, lasa-l, lasa cucu!". mori de ras! si sa-ti spun cum a facut Denis? foarte bine, desi am indraznit si i-am dat lapte de vaca, din ala cum se da in scoli, la tetra pack triunghiular. sunt bucuroasaaaa!

mai cafera, sa stii ca si eu scriam mesajele asa compacte, pana mi-am dat seama ca sunt greu de citit. na, experienta mea consta in citit , dupa cum se poate vedea si din numarul mesajelor.

si sa nu uit sa felicit curajoasa mamica [b]monicabo
, ca se descurca cu fetele asa apropiate ca varsta. cred ca a fost tare greu, dar si tare frumos!

Cristina, mami de superbaietel Denis Stefan (30.07.2007)

"Cand nu ai ceea ce-ti place, trebuie sa-ti placa ceea ce ai!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Neata! Deci enigma a ramas nerezolvata peste noapte.

maraza.
Monica, ce frumos ca se joaca fetele impreuna. Si ale mele se inteleg acum foarte bine (din iunie incoace, de cand stau impreuna mai tot timpul). Cand mai lipseste Miru de acasa, sta un pic si profita de timpul cu mine dupa care imi zice sa mergem dupa Miru. Iar Miru imi tot zice sa le mai fac o sora, ca se joaca mai frumos cand sunt mai multi copii.
Cafera, multumesc.
musso, imi pare rau ca ai trecut prin asa o sperietura. Si noi avem lift, si ma gandesc uneori la riscuri. Deci a plecat liftul cu usa deschisa? In cazul asta, ar trebui sa faci reclamatie.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Cristina, sctii compact dar su cu tact. Asa ca nu intrii in discutii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata,

am intrat si eu sa vad daca ati prins-o pe "cremenala", asteptam s-o gasesc legata la stalpul infamiei in chinuri groaznice... dar nu.

monica, ce mari s-au facut fetele, incredibil de repede trece timpul. numai cand vrei sa treaca mai repede trece mai incet (eu inca n-am vazut bebedoiul, asa ca stau ca pe ace de nerabdare si e prima data in ultimii ani cand timpul mi se pare ca trece inceeeeet). daca tu te descurci singura cu fetele, atunci clar ca eu n-as avea nicio scuza, trebuie sa ma descurc si eu. insa incerc sa ma imaginez cu unul in brate si cu celalalt in drum spre gradinita... ba mai incolo chiar cu doi spre gradinita si cresa si apoi eu la munca...nu stiu, ceva nu se leaga inca .

michy, david face din cand in cand la olita/reductor, in casa il las fara pampersi, uneori isi da jos singur pantalonii si se aseaza pe olita, alteori face pe el fara probleme si ramane cracanat "aaaaa, m-am udat" ...nu pot sa zic ca evoluam prea mult, ca in stadiul asta e de multa vreme.

mai nou, noi avem o problema: cum nu-i convine ceva - daca insist sa se imbrace, sau ii iau ceva din mana, vine la mine si nici una nici doua incepe sa-mi traga palme in cap, peste picioare, pe unde apuca. nu stiu unde a vazut el asta, ca eu niciodata nu l-am atins . si nu prea merge nici cu timeout, il doare la basca de timeout - se simte bine si singur... daca aveti ceva sugestii, le astept ca pe aer ca m-am saturat la cata bataie mi-am luat .

despre creme, sunt aproape sigura ca depinde si de materialul clientului , de exemplu eu nu ma impac DELOC cu nivea (nimic de la nivea, imi da niste mancarimi groaznice) si cu garnier, ca tot zicea luna). deci clar ca nu e vorba doar de crema, ci de mai multi factori.




_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 6+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

apropos de bataia "incasa" de vivela, aseara spalam vase, fiimiu se juca pe langa mine. la un moment dat zice: mami patonii! vine la mine si ma musca de picior.....dar rau! am tipat de durere. normal ca mi-au ramas semne! nu stiu ce l-a apucat......si asta imi aduce aminte de discutia de acu cateva zile cu muscatul la gradinita. pai daca fiimiu musca pe alt copil de fata in halul asta......vai de capu aluia.
nu mai zic ca la culcare a aruncat cu toate pernele pe jos, cu plapumioara.....zici ca-l muscase strechea! o fi ceva in aer!!!!!!!!!!

*zambeste, ieri a fost mai bine!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Daca gasiti vreo solutie la bataia incasata de parinti sa-mi ziceti si mie. La ora actuala pot enumera asa: o vanataie pe umar unde m-a muscat mandra, una pe picior, si o zgarietura sub nas de zici ca-mi curg mucii.

Despre Time out nici nu mai zic, fie-mea ma musca intentionat ca sa o trimit la "naughty step" dupa care imi zice sorry, dupa care ma ia la suturi si apoi merge singura la "naughty step". La fel nu stiu de unde a vazut asa ceva, aici au multa atentie si la gradi si nu apuca sa se bata/muste.

Problema la noi e ca de obicei Cosmin rade cand face ea asa deci ea o vede ca pe o incurajare. Nici nu va zic cum arata fata bietului Cosmin, zici ca avem pisica.

Maraza

Monicabo nu-mi vine sa cred ce fete mari ai, ce trece timpul.

Ioana deci pe cand a treia fetita?



Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput