Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Al3csa-eu as bea lapte dimineata la pranz si seara, de cand eram mica mi-a placut bauturica asta alba!Sper sa se si depuna calciul unde trebuie, sa-l ajute pe bebe sa aiba oase si dinti puernici!Eu de cate ori am facut analizele de sange pe rezultate nu-mi aparea si calciul!Oare trebuie sa cer special pt calciu?
Pupici!


26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

salutare burtici

nu prea am timp dar intru pe fuga sa va zic de cursurile de la Sp. Filantropia, miercurea de la 5. sunt GRATUITE! sunati la spital ca nu stiu cand incepe noua serie. daca vin si taticii cu buletinul si platesc 10 ron parca primesc si certificatul!

edit: tf de la spital +40/21/318 89 30

28+ Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Ah, si mi-am adus aminte, ca vorbeati de Kg acumulate s.a.m.d. Eu in primele 5 luni am pus 4 kg, iar din luna 5 in luna 6 am mai luat 4, deci in total 8 si se pare ca tot asa va fii de acum incolo pentru ca avem o pofta de mancare nebuna . As manca intr-una, de toate . Si cand ma gandesc ca pana sa fiu gravi, nu eram genul care sa se ingrase. Eu nu am depasit nicodata 56 Kg si nici nu aveam fluctuatii de greutate, in general ma metineam la 54-55 kg fara nici un efort, fara sport etc.
Dar lasa, bebe sa fie sanatos, ca apoi vad eu cum scap de kilele astea .
Si daca tot sunt la capitolul mancare, voi ce mai gatiti? Ca eu sunt disperata ca nu mai stiu ce sa mai fac de mancare ...


24+ Bogdan Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

M-ar interesa si pe mine cursurile de la filantropia gratuite! Chiar super! Si de la 5 e mai usor de ajuns!
Pupici.

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Se vede ca au inceput fetele sa intre in concediu ca este mai multa activitate pe forum

In legatura cu calciul .. eu vitamine iau Centrum Materna .. mi s-a zis sa iau pana nasc .. Si desi eu nu am baut lapte iar lactate mananc din an in paste nu am iesit prost ... Mai prost am iesit la fe .. eu sper sa se depuna si de dragul lui bebe ma chinui si o fac si pe asta beau lapte ..

23+ Yannis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Am si eu stelutaaa ... Yupyyyyyy !!!

23+ Yannis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare burtici si de la noi,


Mai feelor sunteti asa harnice, nici nu stiu cand ati umplut atatea pagini.

Onitza, bafta la eco si asteptam vesti bune.

Nu mai stiu exact cine mai mergea la eco sau la doctor, de neuronul de gravida , dar urez bafta tuturor si va ateptam numai cu vesti bune despre bebei.

Noi inca nu suntem bine, tusesc asa de tare, pana se termina in si continua sa-mi curga nasul . Azi noapte nu am putut dormi din cauza ca nu ma simteam bine si nu puteam respira. Era 3 dimi si eu eram a un huhurez pe net.

Pupici si multa sanatate la burtici.

Acum 25+ cu bb mic Arthur


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui unboticutz

salutare burtici

nu prea am timp dar intru pe fuga sa va zic de cursurile de la Sp. Filantropia, miercurea de la 5. sunt GRATUITE! sunati la spital ca nu stiu cand incepe noua serie. daca vin si taticii cu buletinul si platesc 10 ron parca primesc si certificatul!

edit: tf de la spital +40/21/318 89 30

28+ Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Luni mi-am facut eu cerclaj acolo si am asistat la o discutie telefonica legata de acest subiect. Asadar, au foarte multi cursanti si au prioritate fetele care nasc la Filantropia. Nu se stia, inca, momentul in care reincep cursurile. Persoana care sunase vroia acel certificat pentru sot.
Stiu ca-s faine cursurile, mi-a confirmat cineva care a participat la ele. Eu, desi voi naste acolo, n-am cum sa ajung si la cursuri...

Mami de Luca si17+ cu


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Buna, fetelor!
Dupa atatea vesti bune vin si eu cu una proasta: tocmai m-am intors de la spital unde am stat peste noapte din cauza contractiilor si mi-au facut o perfuzie cu gynipral. Am primit si tratament pentru acasa, sper sa fim bine!
Alexutzza, nu am zis ca ma plictisesc, ci doar ca e greu sa astepti sa treaca zilele in speranta ca bebe va fi bine.

Pupic!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Al3csa eu nu am putut niciodata sa beau lapte, nici copil fiind si mereu intrebam stupefiata lumea: :WOW!!! Tu bei LAPTE CU GUST DE LAPTE?!?!?!" de se crecanau toti de ras cum adica? da cu ce gust? , eu mereu am baut lapte cu nesquick, pe vremea lu ceasca beam cu inka sau cacao ptr prajituri cu zahar sau se chinuiau ai mei parinti sa faca rost de chestii gen nesquick din strainatate sau magazine de diplomati!!! Dar cu nesquick merge, acu am trecut la 2 cani pe zi ca cik trebe 500 ml pe zi asa am citit. Aaaaa si mai vreau sa fac ceva sa iau calciu, desi dr. a zis ca asta da contractii si ca daca vreau musai sa iau da daca am contractii sa opresc , asa ca o sa iau, ma risc! Eu una m-am nascut cu rahitism, mereu am avut lipsa de calciu si nu vreau sa raman fara dinti in gura. mai ales ca citisem undeva ca de la nu stu 26 sau 28 de saptamani bebeii vor "recolta" din organism cam min 200g calciu zilnic!!!! imens! So...iau Cal-C-Vita si iau o zi da o zi ba, mereu seara inainte de culcare (ca sa stau linistita dupa aia) si iau impreuna cu No Spa (preventiv). Sper sa-mi iasa, abi aam luat de 2 ori pana acum si inca nu am avut contractii. Pe la 4 luni am luat Cal-C-Vita 10 zile in fiecare zi fara No-Spa si il luam si dimineata ca nu stiam ca da contractii si nu am avt nimic... da doamne sa mearga si acu'.
Ofe_27 bine ai venit si tu si locataru! te asteptam mai des. eu nu mai rezist pana pe 22 Decembrie si nu mai am nici o ziulica de concediu ca anu asta am fost si cu nunta si am luat tot! Pana la urma am convenit cu angajatorul sa plec de pe 1 nov. O sa iau medical 1 nov-1 dec (ca cik banii de pe medical ii recupereaza angajatorul din nu stu ce fonduri de concedii medicale din taxele deja platite la stat) si apoi de pe 1 dec intru in prenatal ABIA ASTEEEPT!

Onitzaaaaa!!! unde esti? zi-ne cu chistele!

25+ Yannis

Mergi la inceput