Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

danasor suuuper
dandanaG asteptam vestile bune despre bebica

Mario Andrei 16.08.2005 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

buna dimineata!!!!!!!!!!!!!

eu beau lapte cu nesquiq.........ca de mancat am mancat la 6.00 si imediata iara mi-e foame..............


hai sa il vedeti pe bebe Ivan dansand................
l-am filmat ieri...............

http://www.youtube.com/watch?v=AvLJKTaPE3k


Poze
Bea 27+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatzaaaa! Bunaaa cafeaua, mie oricum imi place mai rece !

dandanaGbafta la eco, sa ne zici ce ai vazut , pe onitza o asteptam cu vesti cum ca uratele alea de chisturi si-au facut bagaju' si au plecat acasa, sau macar s-au micsorat!!
Tanaion referitor la analize, io din primu trimestru de sarcina nu am mai repetat analizele decat toxoplasma pentru ca nu sunt imunizata si exista in continuare riscul sa fac..., deci la fiecare 2 luni repet toxoplasma. Oricum vorba sotului: "de ce? bebe e mare de acum, daca Doamne fereste face...ce se intampla?"...nu stiu si nu vreau sa ma gandesc, dar fac ca asa a zis dr.
decenuela hi hi, ba sa stii ca ne e rusine cand ne uitam in oglinda ca ni se pare ca suntem grasi , stii cum e, fiecare cu pasarelele lui (unii au chiar stoluri intregi! printre ei ma numar si eu! )
cristies Bravo! ce mamica curajoasa! ti-a iesit capitolu! asta e tot un fel de "bebelusul" tau . unde-s cursurile alea de care zici tu> ca la Euroclinic sunt niste cursuri da sunt 400 de lei ptr amandoi

25+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Buna fetelor!
Eu am fost mai aglomerata la servici si nu am apucat sa mai intru pe forum, dar azi am recuperat si am citit tot!
Si pe mine ma intrereseaza cursurile astea de puericultura, dar nu stiu unde se fac. Astept si eu mai multe detalii!
Pupici!

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Salutare dragelor, hop si eu in peisaj!Nu scriu prea des din simplu motiv ca pana sa dau eu raspunsuri, ele sunt deja postate de fetele harnicutze .Dar de citit incerc sa va citesc zilnic si ma uimiti cat de repede scrieti capitol dupa capitol.
Dar sa va spun cate ceva despre mine si despre bebitza , ca sa ne familiarizam pentru ca avem de gand sa fim mai activi pe forum. Sunt o buticutza de 24 saptamani implinite cu un locatar de sex masculin (confirmat a doua oara saptamana trecuta ). Este ceea ce si-a dorit tati, pentru ca eu imi doream ca bebe sa fie sanatos si nu aveam preferinte.Pana acum m-am confruntat cu aproape toate simptomele sarcinii, pana pe al 4 luni mi-a fost tare rau, am bobocit mult si se pare ca inca mai bobocim, dar asa o data la doua saptamani, ceea ce e super bine. Nas infundat si curgator inca avem, dar noaptea e ok, ne odihnim bine deocamdata. Doar niste nenorocite de crampe la gambe nu ne dau pace si pt aia mai facem din cand in cand o cura de calciu. Arsuri am avut si mai avem din cand in cand, depinde ce mancam, dar nu am luat nimic pentru ele, rabdam .Dar stiu ca Rennie e bun si e indicat in sarcina fara nici o problema. Vitamine am luat o luna doar cate 1 la doua zile (Elevit) si pentru ca ne-am ingrasat 4 kg in aceea luna dr. a zis sa nu mai luam, mai ales ca analizele de sange au iesit bune, toate in limite normale. Ca tot sunt la capitolul analize, eu pana acum am facut asa:
- cele dela inceputul sarcinii : RH, toxoplasmoza, citomegalovirus,etc
- apoi triplu test care a iesit ok
- in sapt 23: hemoleucograma completa, glicemie, sumar de urina, urocultura
- iar peste o luna cand ma prezint iar la control trebuie sa ma duc din nou cu hemoleucograma.
Eu mai fac luna de luna si analize de glanda tiroida : TSH si FT4 pt ca am toata glanda tiroida scoasa si fac tratament non stop pt asta.
Acum sa va spun un pic si despre scumpetea mea de baiat, este activ,dar nu da cu noi de pereti, are 750 gr la 24s si 3 zile si pana in prezent dr. nu ne-a semnalat nici o problema cu el. Doamne ajuta sa fie tot asa pana la capat.O singura chestie m-a socat la controlul de sapt trecuta, ne-a zis dr. ca e deja pe pozitie, adica cu capul in jos. Mie mi se pare ca prea repede s-a pus asa, dar dr. a zis ca nu e o problema.
Off cat m-am intins, sper ca nu va suparati pe mine. Promit sa scriu mai des pt ca mesajele sa fie mai scurte, sa nu va plictisesc.
toate burticile!

24+ Bogdan Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

nicolcriss si celelalte interesate uite ce am gasit eu! asta e poimaine!!! http://www.motherhood.ro/cursuri-bebe.html

25+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna ziua si din partea mea ... Cafeaua am baut-o dar nu am mai avut parte de felia de tort a plateei Ooof ce o fi cu ea ...

cris_mario eu nu adorm de cand mai stiu mai devreme de 12-1 noaptea .. Iar acum imi este ff greu pt ca al meu sot lucreaza de noapte ... Si mi-e asa de urat sa ma bag in pat cand el nu e ... Trebuie sa fiu fff obosita ca atunci cand ma bag la somn sa adorm instant.

Ooof deci vreau in concediu ...


Va pe toate

23+ Yannis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Sunt f fericita pt ca am inceput sa suport laptele cu nesquik dar merge .. decat deloc ... Bine trebuie sa nu ma gandesc ca e lapte ca vine inapoi .. in beau k pe cafea dimineata si imi face taaare bine ... sau seara inainte de culcare ... Sunt fericita pt ca eu de pe la 10 ani nu am mai pus lapte in gura ...

23+ Yannis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Probleme de pilotaj. Sa nu se mai spuna ca inginerii n-au simtul umorului. Mai jos sunt niste probleme notate de piloti de la Qantas (compania aeriana australiana) si solutiile inginerilor de la service. (P=Problema semnalata de pilot, S=raspunsul inginerilor.)

P: Cauciucul principal de pe stanga aproape ca trebuie schimbat.
S: Aproape schimbat cauciucul principal de pe stanga.

P: Zborul ok, doar "aterizarea automata" cam dura.
S: "Aterizarea automata" nu este instalata pe acest avion.

P: Joaca ceva la bord.
S: Strans ceva la bord.

P: Gaze moarte pe parbriz.
S: Comandat gaze vii.

P: Semn de o scurgere la echipament aterizare dreapta.
S: Semn inlaturat.

P: Franele de frecare blocheaza valvele de viteza.
S: Asta le este scopul.

P: Sistemul IFF inoperabil.
S: Sistemul IFF intotdeauna inoperabil daca este OFF.

P: Suspectez crapatura in parbriz.
S: Suspectez ca ai dreptate.

P: Motor 3 lipsa.
S: Gasit motor 3 pe aripa dreapta dupa ce l-am cautat putin.

P: Avionul merge caraghios.
S: Avertizat avionul sa stea drept, sa zboare cum trebuie, si sa ia lucrurile in serios.

P: "Radarul tinta" bazaie.
S: Reprogramat "radarul tinta" sa cante cum trebuie.

P: Soricel la bord.
S: Instalat pisica.

P: Zgomot de sub bord. Suna ca un pitic care bate ceva cu ciocanul.
S: Confiscat ciocanul de la pitic.

23+ Yannis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Referitor la concediu, eu m-am gandit sa merg la servici pana in 22 Decembrie, apoi sa-mi iau concediu de odihna pana la sf. lunii si sa intru in prenatal din 4 ianuarie, eu avand DPN pe 02.02.2010. Sper sa-mi si reuseasca . Intre timp de 2 luni mi-am redus programul de munca la 6 ore, asa ca atunci cand vreau pot sa plec linistita la 16 acasa in loc de 18.

24+ Bogdan Christian

Mergi la inceput