Gravidutze si mamici de Cluj -139

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Adriana, ce scumpa e Alexia cum iti tine locul in pat . Si mie mie frica ca nu o sa mai vrea alt lapte daca o intarc.

Gabi, ma bucur ca e bine Saruca. Unde vreti sa mergeti in decembrie? Noi in ianuarie vrem sa plecam cateva zile in Ungaria la un aquapark cu apa termala. Noi am fost foarte incantati si la Debrecen si preturile sunt rezonabile.

Ioana, excursie placuta la Praga.Numai sa va luati haine groase ca am inteles ca e mai frig ca la noi.

Co, spor la treaba . Ai rezolvat cu rochita pt Cari? Am vazut niste rochite superbe de zane pe ebay dar din pacate nu ar mai ajunge pana de Halloween. Uite asta si asta. Poate te inspira.

Karin, ce bine ca ai scapat de chiuretaj. Te asteptam cu vestea cea mare

Victo, noi avem un inaltator cam ca si acela lui Co dar e mai simplu si alb. E de la ikea.

Ioana-Sara, poate totusi terminati cu renovarea pana se muta tatal tau in Floresti. Poti sa stai si tu mai linistita

Ce va mai jucati cu copilasii? Eu am cumparat creioane colorate dar nu prea au avut succes, azi am incercat in premiera plastelina si a fost incantata. Mai avem cateva carticele cu primele cuvinte( tot felul de obiecte, animale si denumirea lor dedesubt) pe care le frunzarim toata ziua si cam atat.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Asa zboara kg mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

fetelor tot acolo sunt. nu mai stiu ce sa fac. tare ma tem ca s-a invatat pitica mea cu biberonul. i-am dat lapte praf cand nu am avut laptic. am incercat cu lingurita dar nu am reusit sub nicio forma. urla ca din gura de sarpe de nu mai avea aer.la fel acum urla la san. de la colici nu e fiindca atunci se comporta altfel. s-a intamplat sa nu imi ia sanul cand nu aveam lapte, insa acum curge bine si tot nu vrea. am pus-o in mai multe pozitii ca ma gandeam ca poate vine prea tare si nu ii place. degeaba e groaznic sa ma vad asa respinsa. ma impinge cu picioarele si urla pana nu mai are aer. mama imi tot spune ca asa imi omor copila de la plansul ala ,ca nu intelege de ce nu ii dau lapte praf ca si altii au crescut tot cu el. se vede ca nu m-a alaptat deloc.
in concluzie nu am cum sa fiu calma in asa situatie.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina, mami de Alexandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

alina-atunci mulge-te si pune-l in sticluta si da-i asa.pana ai.parerea mea, dar na, eu chiar nu sunt experta din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

si te rog mult NU TE STRESA ca-i transmiti si ei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Alina, si mie mi se pare ca te stresezi prea tare si ca ii transmiti si ei. Si daca vei continua asa vei ramane si fara lapticul pe care il ai acum. Eu as mai incerca o perioada si daca nu vrea i-as da lapte praf. Poti sa iti iei mameloane artificiale si sa le pui pe san sa vezi daca suge si atunci iti dai seama daca s-a invatat cu biberonul sau nu. Mult succes.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

NOT UNEMPLOYED, JUST BETWEEN TWO JOBS....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adriana, miine il ducem pe Patrick la bunici, joi dimineata tareee plecam.
Ce dulce e Alexia, cum iti tine ea loc in pat! Cred ca e greu pentru tine, ca stai acasa si te tot gindesti ce face.

Ani, am vazut ca e mai frig decit la noi.. si la noi mi se pare brrr... nu stiu cum ma voi misca pe acolo. Ce sa facem... puteam nimeri si o vreme mai buna.

Gabi, si eu cind eram gravi plingeam la toate semnele de iubire bb-copil, la copii ce aveau tot felu de probleme, etc. Imi interzisesem la un moment dat sa mai deschid pe net altceva decit ziare banele si mail... ca altfel dadeam peste tot felu de chestii ce imi produceau

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

hello
am lipsit motivat adika mi-a fost la reparat calculatorul, nu a fost nevoie de reparat decat de curatat, voi va aspirati unitatile????
eu nu am stiut de asa ceva decat sa imi instalez windosul iar unitatea era dezastru , mi la aspirat si curatt si e ca nou, am scapat de o cheltuiala credeam ca imi trebuie alta unitate

iar acum sper sa recuperez ca ati avut un spor la scris

Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
Iulia Anamaria (16 sept2009)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ioana P, adriana asa am facut cum ati spus voi cu supozitorul insa saracuta e tare greu pt ea, iar kk ei nu e tare, e moale moale ca pisu , maine mergem la masuratori si vedem ce ne spune

am vb cu dna dr homeopat Simona N , ne-a dt ceva granulite insa numai plange si o agita fff tare , deci nu ii mai dau , sper sa gasim solutia

nico sanatate multa

karin sa treci cu bine , iti tin pumni

bettybine ai venit si te asteptam sa ne spui de voi

Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
Iulia Anamaria (16 sept2009)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

alina am patit si noinu a mai luat titi dar eu nu m-am gandit ca nu o voi mai putea alapta, ci m-am muls si ii dadeam din sticluta iar dupa 2 zile i-am dat titi si a luat fara probleme, intre timp am fost la dr sa vedem daca e racita sauu rosu in gat, ciupercute in gurita,,,,etc sunt multe motive
sper sa fie doar o pasa proasta

ioana,s merge la tara la gradi si sunt 18 copilasi , tare mult ii place, primul lucru cand ajunge la gradi isi cere portia cornul dar laptele nu iil incanta, a inceput sa le spuna cateva poezii si rugaciunile pe care le stie

adriana si sa treaca repde timpul fara pitica ta



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
Iulia Anamaria (16 sept2009)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

andreea, e tare muti imi place poza
http://picasaweb.google.com/eric.rusu2009/JustEric#5394278480023144242

gaby

alina vara mea a nascut in Franta acum de o luna si ii dadea cu seringa plus ii tinea degetelul in gurita , ideea era sa nu se obisnuiazca cu sticuluta, asa e acolo, acum poti incerca si tu metoda asta

revin maie cu mai multe, fug in pat
nopate buna

Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
Iulia Anamaria (16 sept2009)




Mergi la inceput