Gravidutze si mamici de Cluj -139

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adab spune:

Buna fetelor....da se pare ca nu scapam degraba de zilele astea mohorate. Cu greu mi-a venit cheful azi de gatit mai ales ca am profitat ca-s de dupa-masa la cab. si am mai lenevit in pat dupa ce am trimis-o pe Sara la gradi. Am facut si niste briose de cioco ...specialitatea casei. Sara nu prea e cu prajiturile, in schimb taicas-o le-ar manca toate odata.

Victo si eu sunt in cautare de asa ceva....stiu ca vazusem undeva , un fel de inaltzator care se putea pune si la WC si la chiuveta....oare la Quelle? Si mai caut si masuta si scaunel de joaca, de desenat. Dar scaunul sa fie cu spatar si bratze. AM vazut dar numai din plastic , mai slabutz. Nu-mi inspira incredere.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Salutare felor

Noi suntem ok, eu lucrez mai mult in perioada asta si de acasa si merg si la facultate intre 9-12, de asta va vizitez mai rar, adica de citit mai citec, de scris mai greu ma urnesc:)

Bun...PAula, Ada noi avem inaltator, valabil pentru chiuveta si wc, de la OK Baby, l-am luat de la miniblu, din Sibiu, ce-i drept. Arat cam asa http://www.jucariidejucarii.ro/bebelusi/produse-pt-baie/inaltator-herbie/

Gabi , ma bucur ca sunteti bine si aveti numai vesti bune!!!!

Ioanafain cu vacanta asta neprevazuta. Sa treca ploia sa va bucurati de ea!

Adrianaspor la cautat de job, eu tot zic, poate se prinde:)
Am mai vrut sa zic ceva, dar am uitat

Co + Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ada, scaunel noi avem din acela din plastic cu spatar si brate, sa stii ca e rezistent, nu am avut nici un incident cu el.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

NOT UNEMPLOYED, JUST BETWEEN TWO JOBS....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Of, Co, de s-ar prinde odata....acum cum nu e Alexia, trebuie sa imi gasesc ocupatie ca altfel o iau razna.

Editez: tineti pumnii in continuare ca poate, poate Speranta moare ultima.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

NOT UNEMPLOYED, JUST BETWEEN TWO JOBS....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Ada, erau la CArrfour, e drept acum e cam gol la jucarii, masute si scaunele, vreo 3-4 modele. Noi am luat 2 scaune de alea cum zice si Adriana ca au si masa la fel. Total vreo 25 de lei, cele mai speciale sar peste 100. Poate mergeti la Ikea, la Buc, Viena sau Budapesta, si ei au f faine.

Victo, merge Stefanut la gradi? S-a facut bine?

Co, e un moment mai slab aici pe forum... sintem toate prinse cu treaba, vremea asta nu ne stimuleza deloc.



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Co, mersi de info. tre sa ajung si eu la miniblu, oricum, insa nu prea imi gasesc vreme...
ioana,da s-a facut bine Stefan..nu stiu cd va veni urmatoarea tura, insa.. merge la gradi, s-a reacomodat mai greut un picut..ieri dim tot a plans ca nu vrea...sunt curioasa azi cum a reactionat, ca a stat mult acolo.
brr..vreau sa plec acasa...ce fericita tre sa fii ca pleci in minivacanta!

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adriana, vei gasi ceva! E o perioada mai slaba acum, sa nu te incarci negativ din cauza ca nu gasesti job, nu tu esti de vina, situatia actuala e! Un an mai prost... ce sa facem? Sper sa se lungeasca si in anul urmator!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ioana, . Ceva sperante am, sper sa se materializeze Si voi cand plecati sper meleaguri straine? Patrick e cu bunicii?
Tocmai mi-a spus mama ca Alexia i-a spus adineauri : "Bunica...ia-ma in brate..sa te iubesc" Iar seara locul de langa ea din pat e rezervat pentru "mamica mea"



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

NOT UNEMPLOYED, JUST BETWEEN TWO JOBS....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Adriana, e clar ca la mine e furtuna hormonala, ca am citit ultima ta postare si mi-au dat lacrimile instant. Draga mamii draga, auzi tu cum nu lasa pe nimeni seara langa in patut, ala e locul lui mami! Bine ca o stii fericita, ingrijita si iubita acolo, asta e cel mai important! Si eu atat sunt de linistita de cand o stiu acasa sanatoasa si cu bunicile care o adora! Eu am sperat sa iti dau o veste buna ieri, aflasem de un post pe marketing/pr(plecase o prietena buna si am crezut ca e loc), dar nu a fost cu noroc, ca si-au pus un om din interior, deee, cu criza asta!!!Asa cum spunea si Ioana, sa iti pastrezi optimismul ca sigur va iesi ceva, doar contextul e mai nefavorabil. Eu mi-am intins antenele peste tot!La primul job e mai dificil, apoi odata cu experienta totul vine de la sine.

Ada, si eu sint in cautare de masuta cu 2 scaune, tot asa mai robusta as vrea. Mie imi plac alea de la Ikea, pe verde, dar nu am ajuns sa luam. Poate de Mosu!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 24 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabi, merci Da, pe perioada de criza, recrutarea interna e o solutie. Cat despre Alexia...multe lucruri spune si face, e un deliciu pentru cei de acolo si sunt oarecum linistita pentru ca stiu ca ei ii place si ii e bine. Si oricum, se dezvolta altfel..de exemplu , azi a baut lapte?! Dupa cum poate stiati, ea nu a cochetat niicodata cu alt lapte decat cu al meu Dar acolo, vazandu-si verisorul ca bea lapte, a cerut si ea. Si chiar a baut o canita de lapte! Impresionant



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

NOT UNEMPLOYED, JUST BETWEEN TWO JOBS....

Mergi la inceput